صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

در سفر رئیس جمهور به هرمزگان ۲۰۰ مدرسه افتتاح و ۱۷۰ مدرسه کلنگ‌زنی می‌شود

استاندار هرمزگان:

در سفر رئیس جمهور به هرمزگان ۲۰۰ مدرسه افتتاح و ۱۷۰ مدرسه کلنگ‌زنی می‌شود

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم اجرای بسته تحول و مدیریت یکپارچه فرهنگی اجتماعی آموزش و پرورش هرمزگان از افتتاح ۲۰۰ مدرسه در سفر آتی رئیس جمهور به استان خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی در نشست شورای آموزش و پرورش استان، با تاکید بر اهتمام مدیران بر اجرای طرح‌های کیفیت بخشی آموزشی اظهارداشت: بایستی تلاش شود تا متوسط نمرات دانش‌آموزان استان در امتحانات نهایی افزایش یابد.

وی در ارائه گزارشی از عملکرد دولت سیزدهم در حوزه آموزش و پرورش هرمزگان، بیان کرد: در سفر پیش‌روی  رئیس جمهور به استان ۲۰۰ مدرسه افتتاح و ۱۷۰ مدرسه کلنگ‌زنی خواهد شد که کار بسیار بزرگی است.

استاندار هرمزگان فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی را جزو وظایف مهم آموزش و پرورش دانست و تاکید‌کرد: تمام مسائل فرهنگی دانش‌آموزان باید در شبکه‌ای واحد دیده شود و زیرساخت‌های موردنیاز آن‌ها نیز احصا شود تا اکوسیستم فرهنگی آموزش و پرورش تقویت شود چرا که این مهم تضمین کننده‌ی آینده و یکپارچی ایران و اسلام عزیز خواهد بود.

وی گفت: از تمام ظرفیت‌ها و حتی بازنشستگان آموزش و پرورش باید در این مهم استفاده شود تا نتایج مثبت مدنظر حاصل آید.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت مساجد در پانسیون‌های آموزشی و فعالیت‌های فوق‌برنامه‌، افزود: همه انسان‌های شاخص و موفق کشور به نوعی محصول مسجد بوده‌اند از این رو ضرورت دارد تلاش شود تا ارتباط مسجد و مدرسه تقویت شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به آثار مثبت برگزاری اردوهای راهیان نور و راهیان پیشرفت برای دانش‌آموزان، گفت: موانع برگزاری این اردوها در استان با همکاری دستگاه‌ها و صنایع استان برطرف می‌شود و بدین منظور لازم است تفاهم‌نامه‌ای نیز امضا شود.

گفتنی است در پایان این مراسم از پوستر پویش مهر ریاست جمهوری توسط استاندار هرمزگان رونمایی و تفاهم‌نامه‌ای میان اداره کل آموزش و پرورش استان و کمیته امداد در راستای اجرای طرح‌های سوادآموزی به امضا رسید.

ساعت: ۰۴:۰۳ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۱۰/۲۴

Visits: 88

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *