سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

دو بیمارستان هرمزگان آماده افتتاح در سفر ریاست جمهوری است

دو بیمارستان هرمزگان آماده افتتاح در سفر ریاست جمهوری است

نشست خبری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس و بیمارستان فارابی بستک هم‌اکنون تکمیل شده و آماده افتتاح در سفر رئیس جمهور به استان است.

به گزارش صدف نیوز، دکتر غلامعلی جاودان در نشست خبری، پیرامون طرح‌های افتتاحی سفر رئیس جمهور به استان افزود: بیمارستان فوق تخصصی ۱۱۲ تختخوابی کودکان بندرعباس که عملیات اجرایی مجدد آن از سال ۱۴۰۰ با مشارکت شرکت پالایش نفت این شهرستان آغاز شده بود، آماده افتتاح در دور دوم سفر رییس جمهور به استان هرمزگان است.

وی بیان کرد: این بیمارستان در راستای ایفای مسئولیت‌ها و مشارکت‌های اجتماعی شرکت پالایش نفت بندرعباس در زمینی به وسعت ۹ هزار مترمربع و زیربنای ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع، در پنج طبقه در مجاورت بیمارستان فعلی کودکان بندرعباس کلید خورد که با عنایت و تاکید ویژه دولت سیزدهم در زمینه توسعه درمان و آموزش پزشکی طی ۲ سال با هزینه پنج هزار میلیارد ریال تکمیل و آماده بهره‌برداری شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه ۲ هزار میلیارد ریال برای تجهیزات پزشکی این پروژه بیمارستانی هزینه شده است، اظهار کرد: با آغاز فعالیت دولت سیزدهم و عزم جدی برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام و به‌ویژه توسعه زیرساخت‌های درمانی، روند پیشرفت بیمارستان ۱۱۲ تختخوابی شرکت پالایش نفت بندرعباس رو به پیشرفت بوده که در سال ۱۴۰۰ به ۳۰ درصد و درحال حاضر نیز مراحل ساخت این مرکز درمانی به پایان رسیده و درحال ارائه خدمات به بیماران است .

دکتر جاودان یادآور شد: این بیمارستان فوق تخصصی و مدرن شامل بخش‌های اورژانس، آزمایشگاه، تجهیزات تصویربرداری، اتاق‌های عمل، بخش‌های مراقبت‌های ویژه نوزدان و کودکان و بخش‌های بستری است.

وی همچنین ابراز کرد: بیمارستان ۷۸ تختخوابی فارابی بستک که عملیات اجرایی آن با مشارکت خیران از سال ۹۷ آغاز شد، هم اکنون در حال خدمات دهی به بیماران بوده و در سفر رییس جمهور به استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی گفت: برای ساخت این پروژه بیمارستانی که دارای چهار هزار و ۲۶۳ مترمربع زیربنا بوده، یکهزار میلیارد با مشارکت ۵۰ درصدی خیر و دانشگاه علوم پزشکی هزینه شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، یکی دیگر از پروژه‌های افتتاحی سفر رییس جمهور به استان را بهره‌برداری از مرکز جامع سلامت جزیره هرمز با زیربنای یکهزار و ۴۰۰ مترمربع و هزینه سه هزار میلیارد ریال عنوان کرد که توسط قرارگاه مدینه منوره سپاه در ۲ طبقه ساخته شده است.

دکتر جاودان اضافه کرد: علاوه بر این، حدود ۴۰ پروژه بهداشتی نیز در سفر رئیس جمهور به استان هرمزگان مورد بهره برداری قرار می گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: اورژانس هوایی شرق هرمزگان به مرکزیت جاسک نیز در حال انعقاد قرار است که مجوزهای لازم اخذ شده و امیدواریم در سفر رییس جمهور به استان مصوب و تامین اعتبار شود.

دکتر جاودان اضافه کرد: هواپیمای بال ثابت اورژانس نیز که رییس سازمان اورژانس کشور در سفر اخیر به هرمزگان باتوجه به وجود جزایر و گستردگی استان هرمزگان برای جنوب کشور قول مساعد داد که امیدواریم در سفر رییس جمهور به استان مجوزهای لازم را دریافت کنیم.

وی ادامه داد: دانشکده دندانپزشکی بندرعباس در مجتمع پردیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز که عملیات ساخت آن از سال ۱۴۰۱ با زیربنای ۱۳ هزار و ۶۰۰مترمربع آغاز شده و هم اکنون دارای بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، یکی از پروژه های مهم بهداشتی و درمانی بوده که امیدواریم با تامین اعتبار حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال که در سفر پیش روی رییس جمهور به استان داریم، در سال ۱۴۰۳ به بهره برداری کامل برسد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ابراز کرد: در سفر دور نخست رییس جمهور و هیات دولت به استان ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال پروژه بهداشتی و درمانی مصوب شد که تاکنون هشت هزار و ۱۷۰ میلیارد آن تخصیص یافته که معادل حدود ۸۳ درصد کل این اعتبار بوده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز در حاشیه این نشست خبری با اشاره به کشف محموله داروهای کمیاب که گفته می‌شود جزو داروهای ضدسرطان‌ هستند، توسط سربازان گمنام آقا امام زمان (عج) در غرب استان گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ ویال (ظرف شیشه‌ای کوچک) از این دارو در منطقه بندرلنگه کشف شده است.

حامد فلاح افزود: هم اکنون در سیستم غذا و داروی کشور کمتر از ۲۰۰ ویال از این دارو وجود دارد اما در محموله کشف شده در بندرلنگه، ۲ هزار و ۲۰۰ از این داروی بسیار کمیاب کشف شده است که بررسی‌ها برای نمونه‌برداری از آن و صحت سنجی سلامت دارو در جریان است.

وی با اشاره به اینکه قیمت هر ویال این دارو یکهزار و ۵۰۰ یورو است، اضافه کرد: به محض کشف این محموله توسط دستگاه امنیتی، با حفظ زنجیره سرما، نگهداری و بررسی آن آغاز شده است.

ساعت: ۱۱:۰۱ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۱۰/۲۷

Views: 78

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *