سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

تلاقی بهار رویدادهای فرهنگی و هنری هرمزگان با بهار انقلاب

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

تلاقی بهار رویدادهای فرهنگی و هنری هرمزگان با بهار انقلاب

نشست خبری مدیرکل ارشاد هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در نشست مطبوعاتی نمایشگاه بزرگ کتاب، ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و عید سعید مبعث بیان داشت: در بهار انقلاب، شاهد بهار رویدادهای فرهنگی و هنری در استان خواهیم بود.

به گزارش صدف نیوز، اسمعیل جهانگیری افزود: در این ماه علاوه بر نمایشگاه کتاب، جشنواره موسیقی فجر، فیلم فجر و تجسم هنر فجر نیز در استان برگزار خواهد شد.

وی یکی از مهمترین برنامه های فرهنگی در این ماه را برگزاری هجدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان هرمزگان دانست  و گفت: نمایشگاه کتاب با وقفه چهار ساله به شکل متفاوت از سال های گذشته برگزار می شود و پیگیر آن هستیم که این نمایشگاه بعد از بندرعباس به جزیره کیش منتقل شود.

وی ضمن تشریح جزییات متفاوت برگزاری نمایشگاه کتاب در سال جاری گفت: امسال نمایشگاه به صورت جزیره ای است و غرفه ای جداگانه برای ناشران در نظر گرفته نشده است. شیوه خرید کتاب نیز تغییر کرده است و دیگر نیاز به مراجعه دوستداران کتاب به بانک جهت خرید بن تخفیف نیست و هر شخصی می تواند با یک کدملی ۳۰ درصد تخفیف دریافت کند.

امسال ما ۱۰ میلیارد ریال یارانه کتاب در نمایشگاه اختصاص داده ایم و هر شخص با خرید ۱ میلیون تومان می تواند از ۳۰ درصد تخفیف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهره مند شود.

جهانگیری در ادامه بیان کرد: تعداد ناشران در این نمایشگاه تاکنون ۳۵۰ ناشر هستند که ناشران استانی هم به آن اضافه خواهند شد و در کل ۲۵۰۰۰ عنوان کتاب در چهار بخش عمومی، کودک و نوجوان، دانشگاهی و کمک آموزشی در نمایشگاه عرضه خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در پایان اضافه کرد: امسال در بخش جنبی نمایشگاه بزرگ کتاب، برنامه های فرهنگی متنوع شامل شبهای فرهنگی شهرستان، باشگاه کتاب و کتابخوانی، رونمایی از آثار مولفان، جلسات نقد و بررسی از کتاب مولفان و… برگزار می شود.

گفتنی است: هجدهمین نمایشگاه کتاب استان هرمزگان ۲۱ الی ۲۷ بهمن ماه از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ و بعد از ظهر از ساعت ۱۶ الی ۲۱ در محل دائمی نمایشگاه ها در سه راه جهانبار برگزار می شود.

خبرنگار: حسین فریدونی

ساعت: ۰۷:۵۲ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۱۱/۱۵

Views: 78

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *