سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

افتتاح ۲۱ مرکز جوار فنی و حرفه ای هرمزگان در دهه فجر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان خبر داد؛

افتتاح ۲۱ مرکز جوار فنی و حرفه ای هرمزگان در دهه فجر

بذرافشان مدیرکل فنی و حرفه ای هرمزگان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان گفت: در ایام فرخنده دهه فجر ۲۱ مرکز جوار فنی و حرفه ای استان افتتاح خواهد شد و این مراکز ظرفیت بزرگی است برای بنگاههای اقتصادی و شرکت های بزرگ که سطح دانش و بینش و مهارتی کارکنان را فراهم می کند و همچنین در کنار آن ۱۲۸ آموزشگاه آزاد نیز افتتاح خواهد شد که فصل جدیدی از مهارت آموزی در حوزه اشتغال است.

به گزارش صدف نیوز، محمد بذرافشان در گفتگویی با خبرنگاران ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر با اعلام این خبر افزود: فنی و حرفه ای استان هرمزگان در ۱۰ ماهه سالجاری شاهد اقدامات موثری برای مردم شریف هرمزگان بویژه جوانان بوده است.

وی گفت: ایجاد و توسعه اشتغال پایدار توام با مهارت و آموزش در سازمان فنی و حرفه ای است و آموزش های فنی و حرفه ای در هرمزگان به سمت تقاضا محوری گام بر می دارد نه عرضه محوری.

بذرافشان اذعان داشت: بهبود شاخص توسعه انسانی  بهترین ساز و کار توانمندسازی انسان ها و امرار معاش آبرومندانه برای دستیابی به هدف ارتقای سطح زندگی مردم است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان تصریح کرد: مقدمه اشتغال پایدار، آموزش و مهارت است وقتی که اشتغال جوانان فراهم شد قطعا زمینه مساعد برای ازدواج آنان نیز هموار خواهد شد و بعد از آن میل به فرزند آوری افزایش می یابد.

وی اذعان داشت: «آموزش و مهارت» به صورت بالقوه و بالفعل به توسعه انسانی در کشور و استان هرمزگان کمک می کند.

به گفته وی، کارکردهای مهارت آموزی «نشاط و امید اجتماعی» است و انسانی که اعتماد به نفس دارد، قطعا عزت نفس دارد.

بذرافشان افزود: آموزش و مهارت در ایجاد جوانی جمعیت، ارتقای رفاه اجتماعی برای مردم، مبارزه با قاچاق و… موثر است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان ابراز داشت: آموزش های فنی و حرفه ای در هرمزگان به سمت تقاضا محوری گام بر می دارد نه عرضه محوری!

بذرافشان بیان داشت: در ۱۰ ماهه نخست سالجاری در فنی و حرفه ای استان بیش از ۹ میلیون نفر ساعت آموزش دادیم و قریب به ۵۰ هزار نفر در سطوح مختلف از سن ۱۵ تا بالای ۵۰ سال آموزش دیده اند و استان هرمزگان مقام اول کشور را در راستای تحقق برنامه های اجرایی ۹ ماهه امسال کسب کرد.

وی یادآور شد: بیش از ۳۵۰ آموزشگاه های آزاد در عرصه های مختلف اعم از صنعتی، صنایع دستی، خدمات، فنی مهندسی، دانش بنیان و کشاورزی و… به کارآموزان ما کمک می کنند.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان هرمزگان گفت: ۶۰ کارگاه دولتی به صورت رایگان در اختیار مردم هرمزگان برای ایجاد مهارت و پایدار سازی اشغال است. بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه به موضوع «دریا پایه و دریا محور» جزو دستورات کار ما در سازمان فنی و حرفه ای است.

وی عنوان کرد: تا به امروز برخی از شهرستان های استان نظیر جاسک، بندرعباس، بندرلنگه و همچنین جزیره کیش، هرمز و در بحث دریا پایه و دریا محور با ما همراه شدند و فعالیت های مطلوبی در این زمینه دارند.

بذرافشان تصریح کرد: تمام شهرستان های استان که همجوار با دریا هستند، امید است تا پایان امسال ظرفیت های آموزشگاه های دریا پایه و دریا محور در دستور کار قرار گیرد.

بذرافشان گفت: هم اکنون با افتتاح ۱۲۸ آموزشگاه در ایام الله دهه فجر در مجموع قریب به ۵۰۰ آموزشگاه آزاد در هرمزگان وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای افتتاح ۱۲۸ آموزشگاه جوار در سراسر هرمزگان قریب به ۷۰ میلیارد تومان در مرحله اول از سمت بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان مطرح کرد: در قالب تفاهم نامه ای که با وزارت نفت منعقد کردیم به صورت رایگان کارکنان مربوطه در این دوره ها شرکت می کنند و از آنها آزمون مهارت آموزی گرفته می شود.

بذرافشان اذعان داشت: برای جوانان علاقمند در رشته برق، جوشکاری و رشته هایی که در ارتباط با صنعت نفت باشد می توانند به همه مراکز فنی و حرفه ای در هرمزگان مراجعه کنند و از ظرفیت ۲۰ درصد باقی مانده تا پایان سال استفاده کنند.

به گفته وی، یکی از کارهای مهم و فاخر در بحث رویدادهای فرهنگی و مهارتی توجه به «المپیادهای ملی مهارت» است. در سال ۱۴۰۲ شاهد درخشش فرزندان استان در المپیاد ملی مهارت و بین المللی بودیم.

وی در پایان افزود: در المپیاد ملی مهارت، فرزندان هرمزگان مدالهای طلا، نقره و برنز را کسب کردند و مدال نقره روسیه در رشته وب و فناوری اطلاعات از آن آقای محمد قاسمی نسب تختی شد که الحق و الانصاف خوش درخشید.

ساعت: ۰۷:۴۷ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۱۱/۱۶

Views: 87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *