سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

برگزاری سومین جشنواره ملی تئاتر درسی کشور در میناب

برگزاری سومین جشنواره ملی تئاتر درسی کشور در میناب

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان از برگزاری سومین جشنواره ملی تئاتر درسی در شهرستان میناب خبر داد و گفت: از ۱۵ الی ۱۷ اسفندماه سال جاری ۲۵ اثر نمایشی راه یافته به مرحله نهایی به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

به گزارش صدف نیوز، محمد قویدل افزود:  در این دوره از جشنواره، ۱۳ هزار و ۲۴ اثر شرکت کردند که افزایش دو برابری شرکت کنندگان در مقایسه با جشنواره سال قبل را شاهد بودیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان با اشاره به برگزاری سومین جشنواره ملی تئاتر درسی برای سومین سال پیاپی در شهرستان میناب به عنوان پایتخت تئاتر درسی در کشور گفت: در مرحله استانی، بیش از ۱۳ هزار و ۲۴ اثر راه یافته به ۳۲ دبیرخانه استانها مورد داوری قرار گرفته و به صورت میانگین، ۱۵ اثر دانش آموزی از هر استان به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

وی افزود: بعد از بازبینی قریب به ۴۸۰ اثر مرحله کشوری، ۲۵ اثر راه یافته به مرحله نهایی سومین جشنواره ملی تئاتر درسی معرفی شدند که در شهرستان میناب به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

به گفته قویدل، در دومین جشنواره ملی تئاتر درسی کشور بیش از شش هزار اثر از دانش آموزان به دبیرخانه ارسال شده بود که با بیش از ۱۳ هزار اثر ارسالی سال جاری، رشد دو برابری را در سومین جشنواره ملی تئاتر درسی شاهد هستیم که نشانگر  فراگیری و پویایی این جشنواره و همچنین استقبال دانش آموزان سراسر کشور از این رخ داد ملی است.

داریوش فدویان دبیراجرایی سومین جشنواره ملی تئاتر درسی کشور اظهار داشت: ۲۵ اثر راه یافته به مرحله نهایی سومین جشنواره ملی تئاتر درسی کشور از استان های خراسان جنوبی، بوشهر، خراسان رضوی، سمنان، سیستان و بلوچستان، شهرستان های تهران، فارس، مازندران، البرز، یزد، شهر تهران، گیلان، لرستان، کرمان، قم، زنجان و هرمزگان می باشند.

ساعت: ۱۰:۲۶ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۱۲/۱۳

Views: 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *