صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

مشیری: با انتخاب دکتر روحانی، شور و نشاط در جامعه فراگیر شد

مشیری: با انتخاب دکتر روحانی، شور و نشاط در جامعه فراگیر شد

Moshiry

Moshiry

رئیس ستاد دکتر روحانی در استان هرمزگان در خصوص چگونگی انتصابش در این پست افزود: از سه ماه مانده به آغاز انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری بنا به پیشنهاد ترکان ریاست ستاد استانی دکتر روحانی را پذیرفتم اما شرط کردم که با ورود هاشمی رفسنجانی به ستاد او بروم که این درخواست مورد پذیرش قرار گرفت و با آمدن هاشمی رفسنجانی در صحنه انتخابات و سپس ردصلاحیتش عزممان برای حمایت از دکتر روحانی جزم تر شد و با حمایت های هاشمی رفسنجانی، خاتمی، خانواده حضرت امام خمینی(ره) و ناطق نوری از دکتر روحانی اقبال عمومی به سمت جریان اعتدال گرایی بهبود پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، شهریار مشیری با اشاره به اینکه حضور پر رنگ رئیس جمهور منتخب در نخستین گفت و گوی تلویزیونی و مناظره ها باعث شد تا مردم به این درک برسند که کدام کاندید از سایرین دارای توان و شایستگی بالاتری برای تصاحب کرسی ریاست دولت است و همین موضوع باعث تصاحب آرای بالای دکتر روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شد.

وی انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری را انتخاباتی سالم و درفضای همدلی، تعاون و همکاری دانست و عنوان کرد: با انتخاب دکتر روحانی شور و نشاط در جامعه فراگیر و به نوعی افسردگی موجود در جامعه رخت سفر بست و این امیدواری در آحاد جامعه باید به سمت برطرف شدن مشکلات اقتصادی، سیاست خارجی و سایر معضلات شود.

مشیری با بیان اینکه توده مردم به صورت خودجوش به سمت ستادهای دکتر روحانی جذب شدند، خاطرنشان کرد: نگرانی مان در عدم فعالیت در روستاها بود که با اطلاع رسانی صحیح که از حمایت های شخصیت های برجسته نظام جمهوری اسلامی از دکتر روحانی صورت گرفت باعث شد مردم آگاهانه به کاندیدای اصلح تر رأی داده و انتخاباتی باشکوه را در روز ۲۴ خرداد بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری رقم بزنند.

رئیس ستاد دکتر روحانی در استان هرمزگان با تقدیر از تمامی فرمانداری های استان هرمزگان در برگزاری صحیح و مطلوب یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، تصریح کرد: ستادهای دکتر روحانی جزء ضعیف ترین ستادهای انتخاباتی از لحاظ مالی بودند اما همت و تلاش اعضای ستاد ستودنی بود.

مشیری با اشاره به اینکه تبلیغات وسیعی در حمایت از دکتر روحانی در استان هرمزگان شکل نگرفت، اضافه کرد: تنها شش کارتن پوستر، تعدادی بنر و کارت تبلیغاتی محتویات تبلیغات استان هرمزگان بود اما حضور موفق و تلاش های متفکرانه باعث شد تا دکتر روحانی در استان هرمزگان به عنوان رأی نخست از سوی مردم انتخاب شود.

وی با بیان اینکه تمامی اعضای ستاد دکتر روحانی در استان هرمزگان برای خدمت به مردم و کمک به انتخاب آگاهانه تلاش کرده اند و خواستار تغییر وضعیت موجود بودند، اضافه کرد: هیچ گاه به دنبال سهم خواهی نبوده ایم اما باید از ظرفیت ها افراد توانمند بهره گرفته شود تا مشکلات کنونی به کمترین میزان خود برسد.

رئیس ستاد دکتر روحانی در استان هرمزگان با تأکید بر اینکه هیچ تمایلی برای تصاحب پست دولتی ندارد، اظهار کرد: در استان هرمزگان به نیروهای توانمند بومی فرصت داده نشده بلکه تنها به نیروهایی براساس خط و ربط سیاسی اجازه مانور داده شده است که اگر این فرصت براساس شایسته سالاری و توانمندی باشد به طور قطع نتیجه بسیار بهتری خواهد داشت.

وی با انتقاد از فعالیت های برخی فرصت طلبان پس از پیروزی دکتر روحانی در انتخابات، افزود: افرادی که حتی یک روزمانده به برگزاری انتخابات در ستادهای دکتر روحانی هیچ نقشی نداشتند از بعداظهر اعلام نتایج به اظهار نظر پرداخته و خود را در این پیروزی دخیل کرده و نقششان را پر رنگ توصیف می کردند.

مشیری اضافه کرد: متأسفانه یکی از روزنامه های مدعی اصلاح طلبی تا قبل از انتخابات بدون انتشار یک تیتر به نفع جریان اعتدال گرایی حال دم از نقش خود در پیروزی دکتر روحانی زده و هر روز تیتر نخست خود را به دولت تدبیر و امید اختصاص می دهد و حتی برخی از دیگر آقایان خود را قائم مقام ستاد روحانی در هرمزگان معرفی می کردند.

وی با بیان اینکه در ستاد دکتر روحانی تمامی قشرها از اطلاح طلبان گرفته تا اصولگراها با خط مشی اعتدال گرایی حضور داشتند و دکتر روحانی به هیچ حزب و گروهی دینی ندارد، تصریح کرد: حضور بیش از دو سوم اعضای کابینه هاشمی رفسنجانی در ستاد دکتر روحانی و تجربه مناسب این افراد باعث شد بار وزنی ستادهای دکتر روحانی در کشور بالا رود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه برای موفقیت در سیاست خارجی باید فرهنگ دیپلماسی در فرد مذاکره کننده وجود داشته باشد، افزود: باید تنها هدفمان در مذاکرات با سایر کشورها تنها منافع ملی باشد و سایر موضوعات را دخیل نکنیم که این مهم بدون فرهنگ دیپلماسی امکان پذیر نبوده و نیست و اینجاست که می توان دلایل موفقیت های ولایتی را در مذاکرات خارجی جست و جو کرد در حالی که اکنون با این معضل رو به رو هستیم و امیدواریم در دولت یازدهم با توجه به فرهنگ دیپلماسی موجود در رئیس دولت و تجربه کافی در زمینه مذاکرات هسته ای شاهد گفتمان جدید اعتدال گرایی و بهبود وضعیت کشورمان در عرصه های خارجی باشیم.

مشیری ادامه داد: کارگروه هایی در هسته مرکزی ستاد دکتر روحانی تشکیل شده و از تمامی استان ها اطلاعاتی در زمینه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، علمی، ورزشی و فرهنگی جمع آوری کرده و به ارزیابی دقیق از وضعیت آن ها می پردازند.

وی با بیان اینکه دکتر روحانی از سه برنامه برای اداره کشور بهره خواهد گرفت، اضافه کرد: برنامه های آنی ۱۰۰ روزه، برنامه های میان مدت و برنامه های بلند مدت سه محور اساسی دولت یازدهم برای اداره کشور است.

رئیس ستاد دکتر روحانی در استان هرمزگان با پیش بینی از اینکه از ترکیب هیئت دولت از افراد پایتخت نشین تشکیل می شود، اظهار کرد: به طور قطع از تمامی نیروهای باتجربه و پرتوان میانه رو و معتدل در تمامی احزاب در کابینه دولت استفاده شده و یک کابینه قدرتمند برای اداره کشور برگزیده می شود.

مشیری در پایان در خصوص پیشنهاد انتخاب مسئولان نهادهای دولتی استان هرمزگان از سوی ستاد استانی دکتر روحانی، گفت: هیچ پیشنهادی تاکنون ارائه نشده زیرا کارگروه های تشکیل شده در هسته مرکزی در حال حاضر درگیر انتخاب کابینه دولت بوده و پس از ان بر روی انتخاب سایر مسئولیت های اجرایی تمرکز و وقت می گذارد.

Visits: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *