صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای هرمزگان تجلیل ‌شدند

خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای هرمزگان تجلیل ‌شدند

Talil  khabarnegaran

Talil khabarnegaran

طی مراسمی به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار با حضور بامری معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان، حجت الاسلام مرشدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعداد دیگری از مدیران اجرایی استان از خبرنگاران و فعالان رسانه ای هرمزگان در فرهنگسرای طوبی بندرعباس تجلیل گردید.

به گزارش صدف نیوز،  گل محمد بامری رئیس شورای اطلاع رسانی استان هرمزگان طی سخنانی گفت: هفدهم مردادماه تنها بهانه ای است برای بزرگداشت اهالی بسیار زحمت کش رسانه و مطبوعات که به نام یکی از شهیدان اهل قلم، محمود صارمی رقم خورده است.

وی با اشاره به تأکیدات دین مبین اسلام، دو صفت مهم خبرنگاران را امانت‌‏داری و آگاهی‌‏دادن عمومی  دانست و خاطرنشان کرد: فرایند خبر در سه محدوده منبع رویداد، مخاطب و منتقل ‏‌کننده می باشد و از این جهت خبرنگاران وظیفه بسیار خطیری بر عهده دارند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان به ثبت تاریخ اسلام توسط خبرنگاران و راویان اخبار اشاره و جایگاه این قشر را در این حوزه بسیار مهم ارزیابی کرد و توجه به رعایت حدود و دارا بودن صداقت را در امور خبرنگاران به عنوان توصیه به حاضران مورد تاکید قرار داد.

در ابتدای این مراسم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان  نیز ضمن تقدیر از تلاش های خالصانه رسانه های همگانی این استان گفت: خبرنگاران و حتی عکاسان می توانند با تولیدات خود باعث امید و نشاط برای جامعه شوند.

حجت الاسلام حسین مرشدی یادآور شد: عشق خدمت به مردم و کشور می تواند چراغ هدایت رسانه ها باشد و خبرنگاران باید دور از مطالب تفرقه افکنانه در جهت وحدت اقشار مختلف قلم فرسایی کنند.

رییس خانه مطبوعات هرمزگان نیز برگزاری همایش تجلیل از خبرنگاران و فعالان رسانه ای در این استان را نشان از اتحاد و انسجام این قشر دانست و گفت: با وجود هماهنگی های بعمل آمده متاسفانه بسیاری از دستگاههای اجرایی کم لطفی کردند.

عزتی تصریح کرد: چگونه برای مراسم معمولی هزینه می کنید و اتفاقی نمی افتد اما برای خبرنگاران مشکل اعتباری پیدا می کنید درحالیکه این قشر برای انعکاس فعالیت دستگاه های تحت مدیریت شما بدون توقع در سرما و گرما تلاش می کنند.

عده ای از فعالان رسانه ای هرمزگان نیز با خوانش شعرهای طنز به نوعی مسائل و مشکلات حرفه خبرنگاری و روزنامه نگاری این استان را مطرح کردند.

تجلیل از مرحوم قاسم کرمی (صاحب امتیاز و مدیر مسوول سابق روزنامه صبح ساحل) و رونمایی از لوحی به همین عنوان و همچنین معرفی نمایندگان خانه مطبوعات ۱۰ شهرستان استان از دیگر برنامه های همایش تجلیل از خبرنگاران و فعالان رسانه ای هرمزگان بود.

شایان ذکر است در این مراسم حسین فریدونی خبرنگار و سردبیر نشریه صدف و راشد انصاری خبرنگار روزنامه ندای هرمزگان به خاطر کسب مقام در جشنواره های شعر، جوایز و لوح تقدیر ویژه دریافت کردند.

Visits: 21

One comment on “خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای هرمزگان تجلیل ‌شدند

  1. 'گلخنی گفت:

    سلام
    عده ای از فعالان شعر طنز خواندند یا راشدانصاری؟!
    این خبر اشکال دارد….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *