سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

نمایشگاه مطبوعات با شعار رسانه، کلام صادقانه و نگاه منصفانه برگزار می شود

مدیرکل مطبوعات داخلی:

نمایشگاه مطبوعات با شعار رسانه، کلام صادقانه و نگاه منصفانه برگزار می شود

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاریهای داخلی گفت که نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با شعار “رسانه، کلام صادقانه و نگاه منصفانه” برگزار خواهد شد.

مطبوعات

مطبوعات

به گزارش روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی؛ پدرام پاک آیین افزود: نهادینه کردن تهذیب رسانه ای و اخلاق حرفه ای از اهداف اصلی نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات  بوده و رسانه باید صادقانه خبر را انعکاس دهد و نگاهی منصفانه به آن داشته باشد.

وی  درباره  برنامه های  نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات یادآور شد: این نمایشگاه از ۷  آبان و برای یک هفته با حضور نشریات و رسانه های داخلی و خارجی  برگزار می شود.

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی با یادآوری اینکه این نمایشگاه به صورت بین المللی برگزار می شود گفت: در این نمایشگاه، فضایی به موزه تاریخ مطبوعات و یک فضا نیز به سرای روزنامه نگاران اختصاص داده می شود.

پاک آیین  به برگزاری نشست های تخصصی در نمایشگاه مطبوعات امسال اشاره کرد و توضیح داد: در ایام برگزاری این رویداد فرهنگی در بخشی با عنوان سرای روزنامه نگاران  بیش از ۴۰ نشست با حضور چهره های سرشناس رسانه ای و خبرساز با محوریت موضوعات رسانه ای  برگزار می شود.

وی ادامه داد: در بخشی با عنوان موزه مطبوعات هم اقلام گوناگون مطبوعاتی از لابه لای گنجینه های تاریخی بیرون کشیده می شود . اقلامی همچون نخستین کارت های خبرنگاری صادر شده، دوربین، دستگاه چاپ و دستگاه ضبط خبرنگاری متعلق به نخستین دوران فعالیت روزنامه نگاری در کشور و اسناد تاریخی مطبوعاتی و نخستین روزنامه ونشریات در این موزه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.

پاک آیین افزود:علاوه بر سرای روزنامه نگاران و موزه تاریخ مطبوعات، اطلس و نقشه های در نمایشگاه رونمایی می شود؛ همچنین کره جغرافیای زمین با قطر یک ونیم متر طراحی و ساخته شده که نمایانگر روزنامه های مهم جهان بر روی پهنه جغرافیایی جهان خواهد بود.

مدیر کل مطبوعات داخلی  گفت: همچنین پنج دکه اختصاصی در زمینه های فرهنگ وهنر، کودک و نوجوان، دانش، اقتصاد و ورزش برای اطلاع دهی در حوزه خود در نمایشگاه وجود دارند که اطلاعاتی را در آن زمینه به بازدیدکنندگان می دهد.

نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها ۷ تا ۱۳ آبان ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می شود.

Views: 17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *