(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

شهروندان جهت اخذ اشتراک گاز از ابتدای مهرماه به شرکت گاز هرمزگان مراجعه نمایند

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان:

شهروندان جهت اخذ اشتراک گاز از ابتدای مهرماه به شرکت گاز هرمزگان مراجعه نمایند

مهندس پروین

مهندس پروین

حیدر پروین مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان با اعلام این خبر گفت: اهالی گلشهر جنوبی از یکم مهرماه سالجاری به مدت یک ماه فرصت دارند جهت لوله کشی گاز خانگی و گرفتن اشتراک اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان، حیدر پروین تشریح کرد: با اجرای گازرسانی فاز نخست شهر بندرعباس، اهالی گلشهر جنوبی (حد فاصل خیابان سمدو تا خیابان امامت) هر چه سریعتر لوله کشی داخل منازل خود را توسط مجریان ذیصلاح سازمان راه و شهرسازی و نظام مهندسی انجام دهند و با تکمیل پرونده جهت اخذ اشتراک به شرکت گاز استان، امور مشترکین واقع در بولوار دانشگاه، حدفاصل چهار راه دانشگاه و دامایی، ساختمان اداری شماره ۲ شرکت گاز استان هرمزگان مراجعه کنند.

وی هزینه اشتراک گاز خانگی را ۱۲۰ هزارتومان اعلام کرد و افزود: هزینه مذکور جهت نصب رگلاتور و کنتور از مشترکین دریافت می شود.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان، نصب ۱۰۰۰ علمک را در منطقه گلشهر جنوبی پیش بینی کرد و افزود: تا کنون ۲۵۰ عدد علمک در این منطقه نصب شده است.

مهندس پروین ادامه داد: اولویت گازرسانی در محدوده گلشهر جنوبی با شهروندانی است که سریع تر مراحل لوله کشی گازخانگی را انجام دهند و شرکت گاز نیز علمک این منازل را زودتر نصب می کند.

وی در خصوص فازهای بعدی گازرسانی به شهر بندرعباس بیان کرد: در حال حاضر عملیات گازرسانی به شهرک پیامبر اعظم (مسکن مهر) در حال اجراست که ۳۶ هزار واحد مسکونی تحت پوشش گاز طبیعی قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان اضافه کرد: در محدوده گلشهر جنوبی نیز حدود ۸۰۰۰ واحد مسکونی می توانند از نعمت گاز طبیعی بهره مند شوند.

حیدر پروین عنوان کرد: علاوه بر فاز نخست گازرسانی به گلشهر جنوبی و شهرک پیامبر اعظم (مسکن مهر)  فاز بعدی، گازرسانی به شمال بلوار امام حسین(ع) می باشد.

«پروین» ابراز امیدواری کرد: به مرور زمان و با تامین نقدینگی، گازرسانی به شهر بندرعباس اجرا می شود.

وی با اشاره به توصیه های لازم برای شهروندان تاکید کرد: ما معتقدیم گاز طبیعی بسیار ایمن تر از گاز مایع و کپسولی است. گاز طبیعی  ورودی منازل حدود یک چهارم PSI، یعنی معادل ۲۵/۰ PSI فشار دارد در حالیکه کپسول های گاز  با فشارحدود ۸۵ PSI ارائه می شوند. و گاز طبیعی به دلیل داشتن فشار پایین تر، از ضریب اطمینان و ایمنی بیشتری برخوردار است.

حیدر پروین خاطر نشان کرد: امتیاز دیگر اشتراک و بکارگیری از گاز طبیعی پایداری، تداوم و دسترسی آسان می باشد به گونه ای که  شهروندان هیچ گاه نگران تمام شدن کپسول گاز نخواهند بود.

4 comments on “شهروندان جهت اخذ اشتراک گاز از ابتدای مهرماه به شرکت گاز هرمزگان مراجعه نمایند

 1. زینائی گفت:

  با عر ض سلام و خسته نباشید .
  با احترام به استحضار می رساند خانه ای را در محله برق می سازیم با اینکه در طرح گاز کشی جدید نیست آیا می توانم آنرا لوله کشی نمائیم تا از تخریب و کثیف کاری بعدی در امان باشم .این را که می گویم به خاطر این است که یک آپارتمان ۲ طبق را گازکشی کردیم و خیلی اذیت شدم ( در محدده گلشهر جنوبی – خ امامت ).
  اگر کار لوله کشی ساختمان که البته با هزینه خود شخص و نظارت نظام مهندسی و و توسط مجری انجام می شود ؛ در حال ساخت انجام شود خیلی بهتر و بدون اذیت شدن افراد منازل می باشد.
  باتشکر

  • صدف نيوز گفت:

   بله، همه کسانی که در حال ساخت واحدهای مسکونی در تمام محلات بندرعباس هستند می توانند از حالا تاسیسات گازکشی را اجرا کنند که بعد دچار مشکل نشوند.

 2. امیر ناظری گفت:

  با سلام:
  چند ماهی است که لوله کشی گاز مجتمع ما واقع درگلشهر جنوبی کوچه عدالت ۲ به پایان رسیده و نامه واگذاری کنتور گاز از طرف سازمان نظام مهندسی هم داده شده است ، اما هر بار که به شرکت گاز مراجعه میکنیم میگویند که شهرداری منطقه یک اجازه حفاری جهت نصب علمک نمیدهد! خوب تکلیف شهروندانی که متحمل هزینه لوله کشی گاز ودردسرهای آن شدند چه خواهد شد ؟تکلیف این همه سرمایه گذاری که بلا استفاده مانده چیست ؟ چرا از قبل هماهنگی لازم بین سازمانها وادارات ذیدخل در این مورد نشده بود ؟ وبلاخره مسئولین محترم شرکت گاز وشهرداری منطقه یک بندر عباس بزودی این مشکل را حل خواهند کرد یا خیر؟ لازم به توضیح است که مجتمع ما فاقد آسانسوراست و جابجائی سیلندرهای گاز از طبقات فوقانی به کف وبالعکس اغلب ساکنین که مسن و بازنشسته هستند را دچار کمر درد ، پادرد وسایر دردهای مفاصل کرده است.

 3. قربانی گفت:

  با سلام
  شما گفتین در جواب هم استانی بزرگوارمون که در شهرک های که گاز هنور نرفته امکان گاز کشی ساختمان هست تا ساختمان هایی که در دست ساخت میباشند گاز کشی انجام بشه اما متاسفانه ما در جزیره قشم فقط اداره گاز نامه برای شهرک سام وزال میده در صورتی ما در شهرک های همجوار در حال ساختمان سازی هستیم گفتن تا اون شهرک های لوله گاز تا ماههای آینده بخواهدبیاد حق لوله کشی ندارین نظام مهندسی هم مراجعه میکنیم میگه باید علمک تون اداره گاز مشخص کنه اگه لطف کنن مدیران اداره گاز حق لوله کشی حداقل تا توی پارکینگ بدن تا بعد از مشخص شدن علمک لوله کشی ادامه لدیم و باز نخواد ساختمون تخریب کاری و روکار انجام بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *