صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

ابهت دولت آمریکا کاملا پوشالی است

ابهت دولت آمریکا کاملا پوشالی است

به قلم: حسین فریدونی (سردبیر)

هنگامی که ناتوانی دولت “اوباما” در تصویب بودجه دولت خود در کنگره و مشکلات متعدد اقتصادی و اجتماعی درون آمریکا را مشاهده می کنیم اولاً به پوشالی بودن قدرت دولت آمریکا و ثانیاً به اقتدار و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی پی می بریم. اختلافات داخلی جمهوری خواهان و دولت فدرال آمریکا به جایی رسیده که دولت این کشور را فلج کرده و به حالت نیمه تعطیل در آمده است. چنین اتفاقی اگر در کشور ایران رخ داده بود رسانه های غربی چه برداشتهایی که نمی کردند! اما در حال حاضر در مورد این مشکل پیش آمده در ایالات متحده آمریکا جوری برخورد می کنند که انگار چیزی عادی است و جای نگرانی وجود ندارد. پیداست که بیکار شدن عده زیادی از کارمندان دولت در آمریکا و وارد شدن فشار اقتصادی بر مردم عادی برای سرمایه داران غرب بی اهمیت است.

خوشبختانه در نظام جمهوری اسلامی ایران وحدت و انسجام خوبی بین قوا و خصوصا دولت و مردم وجود دارد و به دلیل تبعیت مردم و مسئولان از فرامین رهبری هرگز کار به چنین جاهای باریکی نمی کشد. اما رسانه های بیگانه همیشه مدل حکومت در نظام جمهوری اسلامی را به چالش می کشند و سعی دارند آنرا ناکارآمد جلوه دهند.

با این اتفاقات در آمریکا، مشخص شد که چه حکومتهایی ناکارآمد هستند. در حالی که بسیاری از کشورهای فقیر جهان همواره چشم امید به کمکهای دولت آمریکا دوخته اند اکنون این دولت آمریکاست که نیاز به کمک دارد. ذکر این نکته نیز ضروری است که عمده درآمد آمریکا از راه چپاول ثروت کشورهای جهان سوم تامین می شود.

هنوز چند روزی از تماس “اوباما” با دکتر “روحانی” رئیس جمهور کشورمان نگذشته بود که رژیم اشغالگر قدس و صهیونیستهای عصبانی عرصه را بر “اوباما” تنگ کردند و رئیس جمهور آمریکا که به نظر می رسید تا حدودی خواهان بهبود روابط با ایران بود اکنون از وضعیت پیش آمده به ستوه آمده است و حرفهایی می زند که به مزاق آنها خوش بیاید.

البته رئیس جمهور کشورمان در سازمان ملل چهره صلح طلبی و عدالت خواهی ایران را به جهانیان نشان داد و این دستاورد بزرگی برای ما در صحنه جهانی است. حرکت دولت و ملت ما در مسیر حق و حقیقت موجب سربلندی و عزت ما در جهان شده و ظلم و جنایتهای سران غرب به خواست خدا موجب نابودی و شکست خودشان خواهد شد.

بعید نیست که دولت آمریکا و دیگر دولتهای غربی در آینده، دست یاری بسوی جمهوری اسلامی ایران دراز کنند! و بی شک اگر ملت ما با صلابت به راه خود ادامه دهد و از هیچ ابرقدرتی واهمه نداشته باشد، آینده ای روشن در انتظار ایران خواهد بود.

 

Visits: 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *