صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

اقتصاد مقاومتی، اعتدال و اعتماد را بر اقتصاد حاکم می کند

استاندار هرمزگان:

اقتصاد مقاومتی، اعتدال و اعتماد را بر اقتصاد حاکم می کند

استاندار هرمزگان گفت: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی می تواند موجب حاکم شدن اعتدال، ثبات و آرامش در اقتصادی شود که می توان در هر شرایطی به آن اعتماد کرد.

جاسم جادری، با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی مبحث و شیوه ای ارزشمند و نو در عرصه تجارت تلقی می شود  افزود: اقتصاد مقاومتی مبحثی نوآورانه است که  سیاست و چهارچوب های آن از سوی رهبر معظم و با درایت نظام مقدس جمهوری اسلامی تبیین شده و در هیچ کتاب و نظریه اقتصادی، مشابه نداشته است.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی از روحیه استقلال طلبی و استکبار ستیزی نظام و ملت سرافراز ایران اسلامی برآمده و می تواند الگویی برای دیگر کشورهای جهان باشد.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی یک شعار نیست بلکه زیرساخت تفکری اجرایی است که باید در مقام عمل بتواند اقتصاد را از یک اقتصاد دولتی به یک اقتصاد خصوصی و مقاومتی دارای اعتدال، ثبات، متعهد و قابل اعتماد تبدیل کند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی می تواند هدایت کننده به سمت پرهیز از گرانی و اجتناب از تورم باشد بیان داشت: در این زمینه مخاطب اصلی مردم هستند که باید وارد میدان شده و در تحقق این مهم آستین های همت را بالا بزنند و دولت وظیفه فراهم نمودن زمینه های این مشارکت را برعهده دارد.

جادری فرهنگ سازی را یک لازمه و پیش مقدمه برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و ادامه داد: اقتصاد مقاومتی باید وارد زندگی ما شود و فرهنگ های ارزشی همچون تعهدکاری ، قانون مداری، انضباط اجتماعی و حرکت جهادی و مقابله با فساد و رانت  بر جامعه حاکم شود.

وی تاکید کرد: باید اعتماد بخش خصوصی را جلب و باور کنیم که براساس سیاست‌های اصل ۴۴  کارها را به مردم واگذار کنیم و دولت تنها زمینه ساز و هدایت کننده باشد.

استاندار هرمزگان اتکا به نیروی انسانی متخصص داخل، تولید ، ظرفیت های عظیم انرژی، معدنی و صنعتی داخل کشور و استفاده از پتانسیل های بالقوه را از جمله رهنمودهای مهم در اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: ورود اقتصاد مقاومتی به ادبیات اقتصادی کشور تدبیری بود که می تواند گام‌های توسعه آن را تندتر کند.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت تعاونی ها و ایجاد اقتصادی متکی بر نیروی انسانی توانمند با بهره گیری از فرصت های داخلی می‌تواند کشور را در زمان بحران و تحریم  بیمه کند و تبعات آن را به مقدار زیادی کاهش دهد و بهره وری را  در کشور افزایش دهد.

وی اظهار امیدواری کرد: استان هرمزگان دارای ظرفیت ها و فرصت های کم نظیری است که می تواند در اقتصاد مقاومتی فراخوانده شوند و تحولات عظیمی را شکل دهند که در همین راستا در حال احصا و نگاه پژوهشی به تمامی جنبه های ظرفیتی هرمزگان هستیم.

Visits: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *