صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

تمهیدات راه و شهرسازی هرمزگان برای ایمنی سفر در ایام نوروز

فرشید دستوان تشریح کرد؛

تمهیدات راه و شهرسازی هرمزگان برای ایمنی سفر در ایام نوروز

راهداری

راهداری

راهداران هرمزگانی همزمان با فرا رسیدن سال نو و آغاز سفرهای نوروزی مقدمات حضور پر رنگ خود را در جاده های استان هرمزگان فراهم می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان، امسال نیز همانند سال های گذشته اکیپ راهداران اداره کل راه و شهرسازی هماهنگ با سایر ارگان های دخیل در سفرهای نوروزی آماده خدمات رسانی به مسافران هستند.

در همین ارتباط اداره کل راه و شهرسازی چند ماه قبل از آغاز سفرهای نوروزی، اقدام به تهیه بروشورهای راهنمای جاده های هرمزگان و ایمن سازی جاده ها کرده اند.

فرشید دستوان سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان در تشریح اقدامات انجام شده گفت: تمامی ادارت زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی مقدمات سفر توروزی در هرمزگان را فراهم کرده اند.

وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده، در قالب پایگاه های بین جاده ای، بروشور، مراکز اطلاع رسانی در ورودی مسافران به هرمزگان از جمله فرودگاه ها، راه آهن، ترمینال، اسکله های مسافری، پلیس راه ها و ایستگاه های بین جاده ای تدارک دیده شده است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان یکی از الزامات راهنمای مسافران را تهیه بروشور جاده ها، فواصل نقطه مبدا تا مقصد و… عنوان کرد و گفت: همه این تمهیدات اندیشیده شده که امیدواریم نقش بسزایی در راهنمایی مسافران در سفر به هرمزگان داشته باشد.

فرشید دستوان همچنین به اقدامات انجام شده در حوزه ایمن سازی راه ها و نصب تابلوهای راهنمایی اشاره کرد و بیان داشت: روکش مجدد آسفالت به ویژه در نقاط پر تردد جاده ای یکی از اقدامات راه و شهرسازی هرمزگان است که در این راستا در برخی از محورهای هرمزگان به اتمام رسیده است. از سوی دیگر با توجه به فرا رسیدن سفرهای نوروزی و لزوم ایمن سازی جاده ها لزوم روکش مجدد آسفالت در محورهای پرتردد بیش از پیش به نظر می رسد که در این راستا اقدامات لازم در این محورها آغاز شده است.

فرشید دستوان سرپرست کل راه و شهرسازی هرمزگان در این ارتباط گفت: امسال ۱۰۰ کیلومتر از محورهای هرمزگان روکش مجدد آسفالت شده است که با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز و لزوم اصلاح برخی محورها به دلیل فرسودگی، طی یک ماه گذشته روکش مجدد آسفالت در محورهای منتهی به بندرپل، قشم،چارک و کیش انجام شده است.

وی با بیان اینکه نصب علائم ایمنی و خط کشی جاده ها از دیگر اقدات اداره کل راه و شهرسازی است، تصریح کرد، اجرای عملیات خط کشی جاده ها از نیمه دوم سالجاری آغاز شده است. همچنین محورهایی که روکش مجدد آسفالت آن انجام شده به سرعت خط کشی انجام و علائم ایمنی آنها در حال نصب است.

وی خاطرنشان کرد، فعالیت راهداران برای ایمن سازی جاده های هرمزگان در مسیرهای پرتردد آغاز شده و حضور راهداران با نزدیک شدن به تعطیلات پررنگ تر خواهد شد.

بازدیدها: ۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.