صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

هرمزگان در رتبه سوم بیشترین مسافرین نوروزی کشور قرار گرفت

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری:

هرمزگان در رتبه سوم بیشترین مسافرین نوروزی کشور قرار گرفت

مسافران نوروزی در هرمزگان

مسافران نوروزی در هرمزگان

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان گفت: با ثبت ورود بیش از ۷ میلیون مسافر نوروزی به استان هرمزگان این استان در رتبه سوم کشور در این زمینه قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، عباس نوروزی در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر بیان کرد: هرمزگان با دارا بودن بیش از هزار جاذبه گردشگری، فرهنگی و تاریخی ، ۴۰۰ اثر ثبت شده ملی و ۵ اثر ثبت شده جهانی یکی از استان های برتر گردشگری در کشور محسوب می شود.

وی افزود: با توجه به آب و هوای معتدل و بهاری در ایام نوروز و جاذبه های دیدنی استان اعم از طبیعی، تاریخی و فرهنگی، هرمزگان همواره در ایام تعطیلات نوروز میزبان شمار زیادی از هموطنان عزیز می شود.

 وی گفت: ۷ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۲۱۶ نفر مسافر در نوروز ۹۳ به هرمزگان وارد شده اند که از این تعداد بیش از ۵  میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در استان اقامت شبانه داشته اند.

وی بیشترین حجم مسافرین را مربوط به بندرعباس عنوان و تصریح کرد: بیش از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به مرکز استان ورودی داشته اند که بالغ بر ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از آنها در بندرعباس اقامت شبانه داشته اند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان ادامه داد: قشم، کیش و بندرلنگه نیز به ترتیب در رتبه های بعدی بیشترین میزبانی مهمانان نوروزی قرار دارند.

نوروزی به خدمات در نظر گرفته شده برای مسافرین نوروزی اشاره کرد و ابراز کرد: افزایش سرویس های بهداشتی، استقرار عابر بانک ها، عرضه مستقیم میوه، برقراری کشیک نانوایی ها و اصناف مختلف و همچنین برای اولین بار قرار دادن کشیک آمبولانس دریایی در حوالی محل اسکان مهمانان نوروزی و بوستان ها از جمله این اقدامات است.

وی افزود: بیش از ۵۰۰ بروشور، کتابچه و تراکت جهت اطلاع رسانی و هدایت مسافرین نوروزی توزیع شده و همچنین از طریق صدا و سیما و دیگر رسانه ها نیز اطلاعات لازم منتشر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان خاطر نشان کرد: در نوروز ۹۳ به نسبت سال های گذشته به مراتب تمهیدات بهتری برای رفاه مهمانان در نظر گرفته شده بود و از هماهنگی و همکاری تمامی دستگاه های اجرایی و در راس آنها تدابیر ویژه استاندار هرمزگان به عنوان رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر تشکر و قدردانی می کنم.

بازدیدها: ۱۱۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *