سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

لطفاً برای انصراف دهندگان یارانه نقدی، کارت سلامت صادر شود!

لطفاً برای انصراف دهندگان یارانه نقدی، کارت سلامت صادر شود!

kartsalamat

kartsalamat

(به قلم حسین فریدونی – سردبیر)

مرحله دوم هدفمندی یارانه ها قرار است پس از ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه ها از اردیبهشت ماه اجرایی شود. دولت بارها از مردم خواسته آنهایی که توانایی مالی دارند دست رد بر سینه یارانه ها بزنند و از دریافت آن خودداری نمایند. با این که بیشتر مردم معتقدند یارانه نقدی بایستی به اقشار نیازمند جامعه تعلق بگیرد زیرا اگر همه مردم یارانه نقدی دریافت کنند ناعادلانه است ولی در عین  حال کسانی که مایل به انصراف از دریافت یارانه نقدی هستند خواسته هایی از دولت دارند و می خواهند مطمئن شوند که یارانه آنها صرف امور عام المنفعه خواهد شد.

دولت می گوید با انصراف ثروتمندان از دریافت یارانه نقدی، وضعیت بهداشت و درمان و… بهبود خواهد یافت و سهم مردم در پرداخت هزینه های درمانی کاهش پیدا خواهد کرد. اما مردم هنوز مطمئن نیستند که با انصراف خود، واقعاً این اتفاق بیفتد. اگر مردم مطمئن باشند هنگامی که به بیمارستانهای دولتی مراجعه می کنند بیمارشان فوری تحت درمان قرار خواهد گرفت و پیش از پذیرش بیمار، درخواست واریز مبالغ هنگفت نمی کنند داوطلبانه از دریافت یارانه نقدی انصراف خواهند داد. اما در حال حاضر این اطمینان وجود ندارد و بیشتر مردم خواهان دریافت یارانه نقدی هستند.

پیشنهادی که به نظر این حقیر می رسد این است که دولت برای کسانی که تمایل به انصراف از دریافت یارانه نقدی دارند کارت سلامت صادر نماید تا در هنگام مراجعه به مراکز درمانی با ارائه آن از پرداخت بخشی از هزینه های درمانی معاف شوند و بتوانند بدون دغدغه مالی به مراقبت از بیماران خود بپردازند. اعتبار مالی این کارت سلامت بایستی تا یک سقف معین توسط دولت تامین گردد. اگر این پیشنهاد عملی شود بی شک اکثر مردم از دریافت یارانه انصراف خواهند داد.

Views: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *