صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

بازدید فعالان رسانه ای استان فارس از مجتمع بندری شهید رجایی بندرعباس

مجتمع بندری شهید رجایی میزبان ۴۰ نفر از فعالان رسانه ای استان فارس

بازدید خبرنگاران استان فارس از هرمزگان

بازدید خبرنگاران استان فارس از هرمزگان

بیش از ۴۰ نفر از فعالان رسانه ای عضو سازمان بسیج رسانه استان فارس با سفر به استان هرمزگان ضمن حضور در پایتخت اقتصادی ایران از بخش های مختلف مجتمع بندری شهید رجایی بازدید کردند.

در بیست و چهارمین روز از فروردین ماه سال ۹۳ که به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است، بزرگترین بندر تجاری ایران میزبان جمعی از اعضای کاروان سازمان بسیج رسانه استان فارس بود که در قالب “تور رسانه ای” سه روزه تحت عنوان اردوی راهیان نور دریایی به کرانه آب های نیلگون خلیج فارس سفر کرده بودند.

در این برنامه نیم روزه، حدود ۴۰ نفر از مدیران مسئول، سردبیران، اعضای هیئت تحریریه، عکاسان، خبرنگاران روزنامه‌های محلی و کشوری، خبرگزاری‌های فعال در این استان و پایگاه‌های خبری تحلیلی حضور داشتند. همچنین یک تیم مستندساز از سیمای مرکز فارس نیز برای تهیه مستند، این کاروان اصحاب رسانه را همراهی می کردند.

فعالان رسانه ای استان فارس در بدو ورود خود به دروازه طلایی اقتصادی ایران مورد استقبال مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان قرار گرفتند و کارشناسان این اداره کل ضمن گرامیداشت حضور آنان در بزرگترین بندر تجاری ایران، توضیحاتی را در خصوص اقدامات و دستاوردهای این بندر طی بیش از سه دهه فعالیت ارایه کردند.

“اسماعیل قزلسفلی” رییس سازمان بسیج رسانه استان فارس نیز در حاشیه این بازدید ضمن تقدیر از همکاری خوب روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در اجرای این برنامه، هدف از برگزاری این اردوی فرهنگی و معنوی را بازدید اصحاب رسانه از دستاوردهای اقتصادی نظام مقدس جمهوری اسلامی و آشنایی اهل قلم با ظرفیت و توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه صنعت حمل و نقل دریایی و تجارت بین المللی عنوان کرد.

این گزارش حاکی است، فعالان رسانه ای عضو سازمان بسیج رسانه استان فارس با حضور در قلب پایتخت اقتصادی ایران از امکانات و قابلیت های مجتمع بندری شهید رجایی، کشتی های داخلی و خارجی پهلو گرفته در اسکله ها و عملیات تخلیه و بارگیری کالا در این مجتمع بندری بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت های بزرگترین بندر تجاری ایران قرار گرفتند.

لازم به ذکراست، مجتمع بندری شهید رجایی با قرار گرفتن در محل تلاقی کریدور ترانزیتی شمال – جنوب، مهم ترین دروازه واردات و صادرات جمهوری اسلامی ایران محسوب شده و به تنهایی عهده دار بیش از ۵۵ درصد حجم این مبادلات در مقوله ترانزیت، واردات و صادرات و ترانشیپ می باشد.

این بندر ضمن بهره مندی از حدود ۴۰ پست اسکله و با در اختیار داشتن بزرگترین و پیشرفته ترین ترمینال های کانتینری کشور، با ظرفیت ۶ میلیون TEUکانتینر در سال، حجم گسترده ای از عملیات جابجایی کالاهای عمومی خصوصا محصولات فولادی، فله خشک، فله مایع و فرآورده های نفت خام در این بندر انجام می شود.

یادآور می شود، بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری ایران در فاصله ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده و با ۴۸۰۰ هکتار وسعت، از ظرفیت پذیرش سالانه بیش از ۸۸ میلیون تن کالا برخوردار است.

بازدیدها: ۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *