شماره مجوز: 83030

شهرک سلامت در استان هرمزگان راه اندازی خواهد شد

شهرک سلامت در استان هرمزگان

راه اندازی خواهد شد

دکتر محمد شکاری

دکتر محمد شکاری

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان هرمزگان در نشست اعلام برنامه‌های هفته سلامت گفت: با هدف توجه ویژه به پیشگیری و آموزش در زمینه بیماری های غیرواگیر و انجام امور تحقیقات شهرک سلامت در یکی از جزایر استان هرمزگان راه اندازی می شود.

به گزارش صدف نیوز: دکتر “محمد شکاری” در ارتباط با ایجاد شهرک سلامت در یکی از جزایر استان اظهار کرد : با توجه به شیوع بیماری های غیرواگیر همچون فشارخون ، دیابت و انواع سرطان ها در استان هرمزگان می طلبد راهکارهای بومی پیشگیری و آموزش در این زمینه برنامه ریزی شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان هرمزگان افزود : ایجاد شهرک سلامت با رویکرد تحقیقاتی ،آموزشی گام مهمی در پیشگیری از بروز و شیوع بسیاری از سرطان ها و بیماری های غیرواگیرخواهد بود.

“شکاری” تصریح کرد : تحقیقات نشان داده است، پیشگیری یکی از مهمترین راهکارهای مناسب در بروز بیماری هاست .

وی یادآور شد : طرح نخست شهرک سلامت در دست اقدام است که امیدواریم در سالجاری وارد فاز عملیاتی شود.

دکتر شکاری همچنین خاطر نشان کرد: یکی از موضوعات مهم وضعیت بیماری ایدز در استان بود که قرار شد برنامه جامع دانشگاه در خصوص آموزش پیشگیری و درمان این بیماری به شورای سلامت استان ارایه تا تصویب شود.

به گفته وی متاسفانه استان هرمزگان در شمار استان‌های پرخطر در بحث بیماری ایدز است که باید با تغییر در نگرش‌ها و برنامه‌ها به سمتی برویم که پنهان‌کاری را کنار گذاشته و واقعیت‌های این بیماری بیشتر تشریح و تبیین شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: در این راستا شش مرکز مشاوره رفتاری در شرق استان با هدف آموزش پیشگیری و تشخیص به موقع و درمان راه‌اندازی می‌شود و تلاش داریم آموزش‌ها را به روستاها ببریم.

شکاری تاکید کرد: آنچه یک زنگ خطری برای استان شده است موضوع اخراج بیماران مبتلا به ایدز و هپاتیت از کشور امارات است که این افراد با توجه به مهاجرپذیری هرمزگان وارد استان به‌ویژه جزایر شده و به گسترش بیماری دامن می‌زنند.

وی بیان داشت: الان سیاست وزارت بهداشت انگ‌زدایی از این بیماری است و نباید به بیمار ایدزی انگ اخلاقی زد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *