صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

شایعه پراکنی برای زیر سئوال بردن خدمات نیروی انتظامی در هرمزگان

سردار محمدی یگانه بیان کرد:

شایعه پراکنی برای زیر سئوال بردن خدمات نیروی انتظامی در هرمزگان

فرمانده انتظامی هرمزگان وجود خفاش شب و همچنین ربودن و قتل زنان در بندرعباس را شایعه ای بی پایه و اساس و کذب محض دانست و گفت: برخی با ایجاد اینگونه شایعات اهداف خاصی را دنبال می کنند که یکی از آنها زیر سئوال بردن خدمات نیروی انتظامی است.

به گزارش صدف نیوز، سردار رضا محمدی یگانه با بیان اینکه وجود امنیت از نان شب هم واجب تر است، تامین امنیت را بدون مشارکت مردم غیرممکن دانست و بیان داشت: نیروی انتظامی برای جلب مشارکت مردم به دنبال اعتماد سازی است و شعارهایی که در سال های اخیر انتخاب کرده برای جلب مشارکت عمومی بوده چون به باور ما مردم نقشی اساسی در ایجاد امنیت دارند.

وی ادامه داد: وضعیت شهر بندرعباس نیز از لحاظ مسائل امنیتی با مقایسه آمار و ارقام، بسیار بهتر از گذشته است.

فرمانده انتظامی هرمزگان در ادامه به شایعه اخیر ربودن و قتل زنان در بندرعباس اشاره کرد و اظهار داشت: این شایعه موجب احساس نا امنی و خدشه در امنیت شهر شده و این در حالی است که هر خبر باید منبع موثق داشته باشد تا مورد تایید قرار گیرد.

محمدی یگانه افزود: در این شایعات مطرح می شود که حدود ۱۰ مورد قتل رخ داده این در حالی است که حتی یک جنازه هم در مورد این قتل های مطرح شده، مشاهده نشده است.

وی با بیان اینکه در فروردین ماه امسال حدود ۲۱ هزار خبر به مرکز ۱۱۰ نیروی انتظامی در هرمزگان اطلاع داده شد، تصریح کرد: از این تعداد حدود ۶۰ درصد عملیاتی شد و ماموران ما در محل حضور پیدا کردند و در مدت های اخیر حتی یک خبر در مورد بحث خفاش شب و ربودن خانم ها و آزار و اذیت آنها نداشتیم و معلوم نیست در این خصوص چگونه و بر چه اساسی ادعاهایی مطرح و شایعه پراکنی می شود.

فرمانده انتظامی هرمزگان اضافه کرد: در یک مورد نیز مطرح شد مراسم ختمی در یکی از مساجد برای یکی از کشته شدگان برپا می شود که این مسئله نیز واقعیت نداشت و مراسمی برگزار نشد.

محمدی یگانه با بیان اینکه این شایعات اثرات نا مناسبی در تعاملات اجتماعی و حتی کمک به همنوع در بندرعباس داشته است، عنوان کرد: این شایعه بی پایه و اساس هزینه های خانواده ها را نیز افزایش داده و خانواده ها به سمت استفاده از آژانس های تلفنی به جای حضور در خیابان و استفاده از تاکسی روی آورده اند.

وی خاطرنشان کرد: بنده به عنوان مسئول انتظامی استان به صراحت اعلام می کنم این مسائل شایعه و از پایه کذب بوده و در مدت اخیر در هرمزگان دو فقره قتل به وقوع پیوسته که یکی مربوط به درگیری فردی معتاد در بندرعباس بوده که آن هم از اتباع خارجی بوده است و دیگری در میناب به دلیل ارتباط غیرمتعارف رخ داده است.

فرمانده انتظامی هرمزگان در ادامه تصریح کرد: این شایعات نیز از زمان پیدا شدن جسد یک خانم در کنار ساحل بندرعباس قوت گرفت که براساس اعلام پزشکی قانونی مرگ وی بر اثر خفگی در آب بوده و هیچ آثار ضرب و جرحی در بدن او پیدا نشده و تحقیقات نیز نشان می دهد در این خصوص جنایتی اتفاق نیفتاده است.

محمدی یگانه با بیان اینکه بدخواهان با شایعه پراکنی در فضای مجازی در بندرعباس احساس نا امنی ایجاد کرده اند، گفت: این مسائل به هیچ عنوان صحت ندارد و متاسفانه در برخی جلسات رسمی نیز، عده ای که دارای مسئولیت بوده اند، بدون علم و اطلاع و با سیاست زدگی در مورد این شایعه موضع گیری کرده و خدمات صورت گرفته توسط نیروی انتظامی را با شایعه زیر سوال می برند.

وی اظهار داشت: ما نیز مجموعه انتظامی استان را فعال تر کرده ایم تا عده ای از موقعیت ایجاد شده در این شایعات بی پایه و اساس، سوء استفاده نکنند.

بازدیدها: ۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.