صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

آغاز عملیات احداث نیروگاه ۱۰ مگاواتی جزیره ابوموسی

آغاز عملیات احداث نیروگاه ۱۰ مگاواتی جزیره ابوموسی

کلنگ زنی نیروگاه ابوموسی

کلنگ زنی نیروگاه ابوموسی

عملیات احداث نیروگاه ۱۰ مگاواتی جزیره ابوموسی در آیینی با حضور دکتر جادری استاندار هرمزگان آغاز شد.

این نیروگاه به عنوان دومین نیروگاه جزیره ابوموسی طی مدت سه ماه و با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال احداث می شود.

استاندار هرمزگان در آیین کلنگ زنی این نیروگاه گفت: مجموعه مدیریت استان با سفر به جزیره ابوموسی حامل پیام صلح و دوستی و تقویت روابط با همسایگان جنوبی خلیج فارس می باشد. دکتر جادری افزود: جزیره ابوموسی به عنوان جزیره ای با قابلیت های نهفته گردشگری، ظرفیتهای بسیار مناسبی برای توسعه گردشگری دارد که از هم اکنون طرحهای توسعه گردشگری در دستور کار دولت قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان نیز در این آیین گفت: نیروگاه ۱۰ مگاواتی ابوموسی جزء نیروگاههای تولید پراکنده است که توسط بخش خصوصی و بصورت خرید تضمینی برق احداث می شود. مهندس عبدالصاحب ارجمند افزود: این نیروگاه شامل ۱۰ مولد،۱۰ دستگاه تراسفورماتور، لوله کشی مخازن آب و سوخت و کلیدخانه انتقال برق از نیروگاه به شبکه برق جزیره می باشد. وی اضافه کرد: برای اصلاح و بازسازی شبکه برق جزیره ابوموسی حدود ۶۰ کیلومتر کابل خریداری شده که عملیات اجرایی آن از سه ماهه دوم امسال آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان در ادامه به مهمترین اقدات این شرکت در سال گذشته در جزیره ابوموسی اشاره کرد و افزود: نصب ۴ دستگاه مولد کامینز شامل فونداسیون، مخازن، تابلوها،تراسفورماتورها،کابل کشی و لوله کشی و همچنین تعمیرات اساسی ۳ دستگاه مولد مرلیس که با انجام این تعمیرات ظرفیت تولید برق این جزیره از ۲هزارو ۱۰۰ کیلوات به ۷هزارو ۵۰۰ کیلووات افزایش یافت.

وی اظهارداشت: شهرستان ابوموسی دارای ۵ نیروگاه است که ۲ نیروگاه در جزیره ابوموسی، ۲نیروگاه در تنب بزرگ و یک نیروگاه نیز در تنب کوچک قرار دارد. مهندس عبدالصاحب ارجمند افزود: تعداد مشترکین برق این جزیره ۲هزارو ۵۰۰ اشتراک است و طول شبکه برق رسانی این جزیره ۱۰۰ کیاومتر می باشد. برای بازسازی شبکه برق جزیره ابوموسی و تنب بزرگ نیز ۳۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که عملیات اجرایی آن در ۶ ماهه دوم سالجاری آغاز خواهد شد.

مهندس ارجمند ادامه داد: به منظور افزایش ولتاژ شبکه برق جزیره تنب بزرگ، یک مولد یک مگاواتی در این جزیره نصب شده و یک مولد دیگر نیز به ظرفیت یک مگاوات در تنب کوچک در حال نصب می باشد.

وی اضافه کرد: به علت معیوب بودن مولدهای در مدار تولید این دو جزیره و بروز ناپایداریهای های ناخواسته، این شرکت راه اندازی مولدهای خریداری شده را در دستور کار خود قرار داد. با توجه به محدودیت زمان، اجرای عملیات دمونتاژ مولدهای معیوب و نصب دو دستگاه مولد جدید به ظرفیت ۳۳۵۰ کیلو ولت آمپر توسط مهندسان این شرکت آغاز و در کمتر دو روز مولدهای جدید وارد مدار تولید شد. مدیرعامل توزیع نیروی برق هرمزگان اظهارداشت: تمام مراحل تعویض و نصب مولد های جدید توسط مهندسان این شرکت وبدون بکارگیری نیروی پیمانکاری و با صرفه جویی ۹۰۰ میلیون ریالی به پایان رسید.

بازدیدها: ۲۲

One comment on “آغاز عملیات احداث نیروگاه ۱۰ مگاواتی جزیره ابوموسی

  1. شاعری گفت:

    تشکر از مسولین جهت رفع مشکل برق در جزیره ابوموسی
    وتشکر ویزه از اقای ضیایی جهت سرمایه گذاری در این خصوص
    زنده باد خلیج فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.