سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

حجت الاسلام زندوی: رمضان؛ ماه استفاده از فرصت‌های ارزشمند معنوی است

حجت الاسلام والمسلمین زندوی:

رمضان؛ ماه استفاده از فرصت‌های ارزشمند معنوی است

zandavi

zandavi

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در همایش طلایه داران رمضان در بندرعباس، ماه رمضان را ماه استفاده از فرصت‌های ارزشمند معنوی معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، حجت‌الاسلام سیدشکرالله زندوی، مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در همایش طلایه‌داران تبلیغ که با حضور مبلغان سراسر استان برگزار شد، اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی از جمله نهادهایی است که با هدف اعتلای فرهنگ نغز و پربار اسلام راستین و تبلور حیات معنوی و تعیین و ترویج شاخص‌‌های اعتقادی، بنیاد نهاده شد.

وی ادامه داد: با عنایت خاص مقام معظم رهبری به این نهاد، از سال ۱۳۸۰ محورهای اساسی آموزش، تحقیق و پژوهش، نشر و گسترش فرهنگ و معارف اسلامی و انس با قرآن، با بهره‌گیری از ابزارهای جدید و فناوری روز در سرلوحه فعالیت این سازمان قرار گرفت.

حجت‌الاسلام زندوی سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، هدایت، سازماندهی، پشتیبانی و نظارت بر تبلیغات دینی ـ مردمی را از وظایف این سازمان برشمرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان برنامه‌ریزی، نظارت و هماهنگی در برگزاری هرچه بهتر مراسم و شعائر انقلابی و دینی در استان و با مشارکت تمامی نهادهای مردمی و دولتی را از دیگر برنامه‌ها و وظایف این سازمان عنوان کرد و گفت: در این راستا اداره تشکل‌های مذهبی سازمان با برنامه‌ریزی برای هیئت‌های مذهبی که تاکنون بیش از ۱۳۰۰ هیئت مذهبی در استان مشغول فعالیت هستند و همچنین کانون مداحان و هیئت امناهای مساجد طرح‌های خوبی برگزار و مثمر واقع شده است.

وی با بیان اینکه یکی از تشکل‌های خودجوش و مردمی و مؤثر در جامعه اسلامی هیئات مذهبی هستند، اظهار کرد: هیئات مذهبی که با انگیزه الهی و به منظور ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) به ویژه فرهنگ عاشورا شکل گرفته‌اند می‌توانند نقشی ارزنده در ترویج و توسعه و فرهنگ دینی داشته باشند.

حجت‌الاسلام زندوی، هیئات مذهبی، مداحان، روحانیان، مساجد را از جمله شاخص‌هایی خواند که به برکت پیروزی انقلاب اسلامی روی کار آمد.

وی در ادامه نسبت به اهمیت دادن جایگاه مسجد در برنامه‌ریزی‌های دولت‌ها اشاره کرد و گفت: در اختیار گذاشتن بودجه برای مساجد از سوی دولت‌ها بسیار کم بوده و این در یک کشور که مسجد در آن به عنوان یک سنگر محسوب می‌شود تأسف‌آور است.

زندوی اظهار کرد: انقلاب ما از مسجد شروع شد و تداوم آن نیز از مسجد خواهد بود، پس بسیار مهم است که به این جایگاه چه از ناحیه مسئولان و چه مردم اهمیت مضاعفی داده شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در این همایش از ماه رمضان به عنوان ماه بهره‌گیری از قرآن نام برد و افزود: ماه رمضان ماه استفاده از فرصت‌های ارزشمند معنوی است؛ لذا مسئولان باید از حضور پرشور مردم به ویژه جوانان در مساجد به بهترین شکل استفاده کنند.

وی به شرایط کنونی جامعه اسلامی اشاره کرد و راه برون‌رفت از این معضل را هماهنگی مردم و مسئولان ذکر کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان به اهداف دشمنان در جنگ نرم اشاره و تصریح کرد: دشمنان با راه‌اندازی این جنگ به دنبال تضعیف جایگاه ولایت فقیه، جدایی دین از سیاست، رواج نحله‌های انحرافی و عرفان‌های کاذب و نوظهور، رواج بی‌حجابی و بی‌‌بندوباری در جامعه اسلامی هستند؛ لذا پرداختن به این موارد باید در رأس فعالیت‌های شما روحانیان معزز در ماه مبارک رمضان قرار گیرد.

وی در خصوص تأثیر تکنولوژی و رسانه در سبک زندگی گفت: سرعت زیاد زندگی ماشینی و تغییر مشاغل، افزایش ارتباطات و بسیاری مسائل دیگر بر نحوه ارتباطات خانواده‌ها تأثیر گذاشته و همین امر سبک زندگی افراد را تغییر داده است و این نوع سبک زندگی نشان‌دهنده تأثیر متغیرهای بیرونی بر افکار، اندیشه‌ها و روابط افراد است.

Views: 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *