شماره مجوز: 83030

مطالعه و کتاب می تواند خلاء اندیشه را در جامعه پر کند

مطالعه و کتاب می تواند خلاء اندیشه را در جامعه پر کند

جلسه کتاب و کتابخوانی

جلسه کتاب و کتابخوانی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان در نشست هم اندیشی و همکاری برگزاری هفته کتاب و کتابخوانی در استان هرمزگان گفت: مطالعه و کتاب می تواند خلاء اندیشه و تفکر را در جامعه پر کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، رضا برومند ضمن تأکید بر عدم درونی نشدن اندیشه در جامعه افزود: همه جامعه می دانند که مطالعه بسیار خوب و مفید است اما بدان عمل نمی کنند و مشاهده می شود احساسات و اعمال مان مطابق با اندیشه ها و باورهای مان نیست.

وی اضافه کرد: کتاب و مطالعه می تواند اندیشه ورزی را تقویت، عقاید و باورها را عمق و احساس و رفتار جمعی را متعادل بسازد و لازمه آن این است که متولیان این حوزه با درایت و برنامه ریزی هدفمند و اصولی مطابق با نیازها و شرایط جامعه گام بردارند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان نیازهای مطالعاتی را مطابق و متناسب با استعداد فرزندان و جوانان ندانست و یادآور شد: لازمه تحقق این هدف متعالی استفاده از تمام ظرفیت ها و امکانات در همه بخش ها می باشد.

رضا برومند بر نقش اطلاع رسانی و تبلیغات در حوزه فرهنگ مطالعه تأکید کرد و اظهار داشت: امروز عصر اطلاع رسانی در سطح گسترده و همه گیر می باشد و از ظرفیت های صدا و سیما، مطبوعات و رسانه های مجازی می باید به نحو احسن در حوزه فرهنگ مطالعه استفاده کرد.

وی به بیان چالش ها و مشکلات حوزه فرهنگ مطالعه پرداخت و عنوان کرد: کمبود نیروی متخصص، عدم آموزش های مناسب، کتابخانه مرجع، کتابفروشی معتبر، چاپخانه مجهز و … از جمله تنگناهای حوزه مطالعه در استان می باشد که امیدواریم با برنامه ریزی صحیح و مناسب هرچه سریع تر مرتفع شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان اجرای برنامه های مرتبط با فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را وظیفه همه ادارات و سازمان ها دانست و اشاره کرد: فعالیت های مرتبط با این حوزه باید در سطح گسترده ای برنامه ریزی شود و حتی المقدور سعی گردد برگزاری نمایشگاه کتاب و سایر برنامه ها به لحاظ کیفی از سطح مطلوب و قابل قبولی برخوردار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *