صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

شهرک صنعتی جاسک با همکاری سرمایه‌گذاران چینی احداث خواهد شد

استاندار هرمزگان:

شهرک صنعتی جاسک با همکاری سرمایه‌گذاران چینی احداث خواهد شد

نشست بررسی توسعه زیرساخت ها و نقش وزارتخانه ها در توسعه جاسک و همچنین بررسی تعیین محدوده منطقه آزاد جاسک با حضور علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان و نمایندگان سایر دستگاهها و نهادها در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی برگزار شد.

استاندار هرمزگان در خصوص این نشست با اشاره به این مطلب که دومین سفر استانی رئیس ‌جمهور در سال گذشته به استان هرمزگان بود، اظهار داشت: یکی از مباحث و اولویت‌های دکتر روحانی در سفر استانی به هرمزگان توسعه بندر جاسک و سواحل مکران بود.

وی افزود: از جمله تصمیمات مهم سفر استانی دولت تدبیر و امید به استان هرمزگان تبدیل بندر جاسک به منطقه ویژه و سپس به بندر آزاد تجاری بود که مقدمات این کار از سوی دولت فراهم شده و لایحه آن نیز به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است که بعد از تصویب در مجلس این مصوبه عملیاتی می‌شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز از سوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد مدیر پروژه انتخاب شده است و همچنین نشست بررسی تعیین محدوده منطقه آزاد جاسک در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی برگزار شد.

جادری در ادامه از احداث شهرک صنعتی در بندر جاسک خبر داد و گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال حاضر پیگیر این موضوع بوده و نیز در حال عقد قرارداد با سرمایه‌گذار چینی برای احداث شهرک صنعتی است.

وی با تأکید بر نگاه ویژه دولت به توسعه سواحل مکران اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت سواحل و سرازیر شدن جمعیت به سمت آنها در حال حاضر یکی از اولویت‌های دولت در استان هرمزگان توسعه سواحل مکران و جذب سرمایه‌گذار خارجی است.

استاندار هرمزگان ادامه داد: همچنین در این راستا جلساتی با یک سرمایه‌گذار خارجی و نیز سازمان سرمایه‌گذاری انجام شده که انشاءالله شاهد توسعه بیش از پیش سواحل مکران در این دولت باشیم.

شایان ذکر است؛ در این نشست مقرر شد تا این جلسات هر دو هفته یک بار برای هماهنگی و نظارت و بررسی راههای توسعه جاسک برگزار شود.

همچنین جانمایی محدوده منطقه آزاد جاسک پس از تصویب این طرح در مجلس شورای اسلامی انجام می شود.

Visits: 14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *