صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

دومین همایش دانشجویی فرهنگ و شعر عاشورایی در هرمزگان برگزار می شود

دومین همایش دانشجویی فرهنگ و شعر عاشورایی در هرمزگان برگزار می شود

فرهنگ عاشورایی

فرهنگ عاشورایی

دبیر دومین همایش ملی دانشجویی فرهنگ و شعر عاشورایی در هرمزگان از برگزاری این همایش در بندرعباس خبر داد.

سید محمد متولی گفت: دومین همایش ملی دانشجویی فرهنگ و شعر عاشورایی و اختتامیه سوگواری شعر دانشجویی همنوا با نینوا در مرکز استان در تالار شهید آوینی ساعت ۱۸ روز پنجشنبه مورخ بیست آذر با حضور حجت الاسلام سید ابومحمد مرتضوی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور، آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان وامام جمعه بندرعباس وهم چنین با حضور تمام مسئولان استان هرمزگان با هدف ترویج، فرهنگ سازی و نشر معارف والای حماسه حسینی و با تأسی از فرامین رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله) در رابطه با نقش چشم گیر شعر در راستای گسترش معارف اهل بیت(ع) و هم چنین تاکید ایشان بر اینکه دانشگاه مبدا همه تحولات باشد بخصوص در سالی که با نام فرهنگ مزین شده در سال ۱۳۹۳ برگزار خواهد گردید.

وی ادامه داد: داوران این همایش ملی دکتر نوروزی و دکتر صدیقی از داوران برجسته کشوری و عبدالحسین انصاری از شاعران فرهیخته کشور می باشند ، یکهزار و صد اثر به دبیرخانه ارسال شده که هفت اثر در سطح ملی برگزیده شده است و در این همایش شاعران این آثار و برگزیدگان سوگواری شعر دانشجویی که در دو سبک سنتی و نو می باشد معرفی و از آنان بعنوان سفیران حسینی تقدیر خواهد شد.

این دانشجوی دانشگاه هرمزگان افزود: ازهادی فردوسی از شاعران برجسته حوزه اشعار آیینی در کشور وهم چنین چهار نفر از فرهیختگان استان هرمزگان جهت شعرخوانی در این همایش دعوت بعمل آمده است.

وی با بیان اینکه این همایش کاملا دانشجویی بوده افزود: یکی از اهداف دیگر برگزاری این همایش ملی معرفی استعدادهای جوان دانشجو و هم چنین ترغیب و تشویق آنان و نهادینه شدن شعور حسینی علاوه بر شور حسینی در اشعار حسینی می باشد. دبیر همایش بیان کرد: با توجه به اظهار علاقه مندی و استقبال گسترده دانشجویان از برگزاری این همایش جامعه دانشجویان اقدام به برگزاری دومین همایش ملی دانشجویی فرهنگ و شعر عاشورایی کرد تا قدمی باشد در راستای فعالیت های فرهنگی بخصوص در حوزه های اشاعه و تبیین فرهنگ عاشورایی. و در پایان خاطر نشان کرد: از تمامی دانشجویان سراسر استان برای حضور در این همایش دعوت بعمل آمده است.

حمایت کنندگان این همایش استانداری هرمزگان، شهرداری بندرعباس، سپاه امام سجاد(ع)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیمای خلیج فارس، دفتر نماینده ولی فقیه در استان، روزنامه دریا، نشریه صدف، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، سازمان همیاری شهرداری ها، بیمه آسیا، مجمع جهانی اهل بیت (ع) و … هستند.

Visits: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *