صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

تجلیل از دانشجویان برتر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

تجلیل از دانشجویان برتر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

تجلیل از دانشجویان علوم پزشکی

تجلیل از دانشجویان علوم پزشکی

به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو از ۴۰ دانشجوی برتر مسابقات و المپیادهای علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در بندرعباس تجلیل شد.

در این آیین که استاندار هرمزگان، فرماندار بندرعباس، معاون سیاسی امنیتی استاندار، رئیس شورای شهر بندرعباس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و جمعی زیادی از دانشجویان حضور داشتند، استاندار هرمزگان گفت: دانشجویان و دانشگاهیان نبض بیدار جامعه هستند و ما هرگونه انتقاد و راهنمایی دانشجویان را با جان و دل می پذیریم.

دکتر جاسم جادری با بیان اینکه دانشگاه باید از حالت تک صدایی خارج شود و اندیشه های مختلف باید بتوانند در دانشگاه حرف بزنند و دانشجوی حق طلب از هیچ چیز نخواهد ترسید، عنوان کرد: دانشجویان باید با نقد منصفانه، دلسوزانه و مشفقانه در راستای اصلاح امور به مسئولان کمک کنند.

استاندار هرمزگان با اشاره به حضور دانشجویان در عرصه های مختلف، افزود: همین دانشجویان بودند که در مقابل سلطه ستمشاهی ایستادند و با حضرت امام خمینی (ره) همراه شدند و در پیروزی انقلاب اسلامی و سپس در دوران دفاع مقدس نقش بسیار مهمی داشتند.

جادری تصریح کرد: باید زمینه بیان مطالبات و دغدغه های دانشجویان فراهم شود و ما مسئولان دولت تدبیر و امید نیز هرگونه انتقاد و راهنمایی دانشجویان را با جان و دل می پذیریم و دانشجو باید در امور جامعه نقش ایفا کند.

وی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم باید راه برای حضور همه اندیشه ها و تفکرات و تضارب آراء باز شود که این امر می تواند ما را به مسیر درست رهنمون سازد و راهگشا باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هم در این مراسم ضمن گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو گفت: این روز یادآور یکی از روزهای پر افتخار در تاریخ دانشجویی است.

دکتر شکاری افزود: یکی از ماموریت های مهم دانشگاه علوم پزشکی فعال نمودن تشکل های علمی فرهنگی و سیاسی است که این امر به نشاط و شادابی و وضعیت علمی دانشجویان کمک شایانی خواهد نمود .

وی اظهار کرد: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی آماده هر گونه انتقاد است اما به شرطی که انتقادات سازنده باشد .

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد : در بحث تشکل های سیاسی و انجمن های دانشجویی باید بیشتر توجه شود همچنین توسعه فرهنگی یکی از ماموریت های مهم آموزش عالی و آموزش پزشکی است .

دکتر شکاری ابراز کرد : باید دانش آموختگانی داشته باشیم که از لحاظ علمی باری از روی دوش کشور بردارند و به سمتی حرکت کنیم که دانشجویان کاربردی و کارآفرین باشند .

 

قائم مقام وزیر بهداشت در استان تاکید کرد : با توجه به اینکه ما ۲۷ شرکت دانش بنیان داریم اما سهم دانشجویان در بخش شرکت های دانش بنیان و همکاری با مراکز تحقیقاتی خیلی کم است.

Visits: 23

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *