صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

راشد انصاری: مسئولان هرمزگان اهمیت چندانی به ظرفیت ها و استعدادهای طنز نمی دهند

راشد انصاری، طنزنویس:

مسئولان هرمزگان اهمیت چندانی به ظرفیت ها و استعدادهای طنز نمی دهند

راشد انصاری، طنزنویس و روزنامه نگار هرمزگانی گفت: ظرفیت ها و استعداد های بسیار خوبی در حوزه طنز در استان وجود دارد اما اهمیت چندانی به آن داده نمی شود و این نشان می دهد اکثر مدیران و مسئولان استان چندان با مقوله فرهنگ و هنر آشنا نیستند.

به گزارش صدف نیوز، راشد انصاری در گفتگو با خبرگزاری ایسنا در خصوص وضعیت طنز در استان هرمزگان، بیان کرد: ظرفیت ها و استعداد های بسیار خوبی در حوزه طنز در استان وجود دارد اما اهمیت چندانی به آن داده نمی شود؛ این استعدادها نیازمند آموزش و پرورش هستند و لازم است مسئولان و متولیان، بیش از پیش به این مقوله بپردازند.

وی در ادامه افزود: برگزاری کارگاه های مقدماتی و تخصصی، دعوت از اساتید مطرح طنز کشور، برگزاری جشنواره های مختلف با موضوع طنز، اختصاص ستون ویژه و ثابت در روزنامه ها و نشریات استانی به این مقوله می تواند نقش به سزایی در اشاعه و گسترش طنز در استان داشته باشد.

این طنز نویس و روزنامه نگار لارستانی مقیم هرمزگان همچنین گفت: هرچند استان هرمزگان به لحاظ کمیت در حوزه طنز فقیر است اما به لحاظ کیفی از وضعیت بسیار خوبی در کشور برخوردار است و طنز نویسان استان تاکنون در اکثر جشنواره های کشوری موفق به کسب مقام و رتبه شده اند.

وی از اهمیت ندادن مسئولان به حوزه فرهنگ و هنر انتقاد و خاطرنشان کرد: مقام ها و افتخاراتی که هنرمندان در عرصه های مختلف کشوری و بین المللی برای استان کسب کرده اند، بسیار بیشتر از حوزه های دیگر است؛ اما متاسفانه از این قشر زحمت کش تقدیر و تجلیل چندانی صورت نمی گیرد و این نشان می دهد اکثر مدیران و مسئولان استان چندان با مقوله فرهنگ و هنر آشنا نیستند.

راشد انصاری که تاکنون بیش از ۲۵ مقام کشوری و بین المللی را در بخش طنز در کارنامه خود دارد و ، پنج کتاب طنز به نام های ” دغدعه های بی خیالی “، ” این مرد مشکوک “، ” پشت پرده “، ” لطفا میخ نشوید ” و ” طنزینه یعنی طنز اینه ” را منتشر کرده است، به تازگی موفق به کسب مقام نخست شعر طنز با موضوع ازدیاد جمعیت که توسط حوزه هنری برگزار شد، گردید.

بازدیدها: ۱۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.