سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

مبارزه با قاچاق در هرمزگان نیاز به تجهیزات و امکانات ملی دارد

استاندار هرمزگان:

مبارزه با قاچاق در هرمزگان نیاز به تجهیزات و امکانات ملی دارد

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: امکانات رفاهی و عمرانی براساس اقتصاد دریامحور حق استان هرمزگان است چون که این استان در همسایگی پنج کشور قرار دارد و دارای ظرفیت های بسیاری است.

دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان در نشست کارگروه توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور حضور یافت.

این نشست با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، فرماندهان نظامی و انتظامی، قائم مقام وزیر اطلاعات، معاون برنامه و بودجه و سه تن از استانداران کشور برگزار شد.

استاندار هرمزگان در این نشست به ارائه گزارشی در خصوص ظرفیت ها و توانمندی ها و قابلیت های هرمزگان در کنار مشکلات و عقب ماندگی های این استان پرداخت.

دکتر جادری با بیان اینکه ۷۰ درصد درآمدهای گمرکات متعلق به استان هرمزگان است، افزود: اما حق هرمزگانی ها طی سال های گذشته دیده نشده به طوری که در زمینه راه روستایی میانگین بهره مندی هرمزگان ۳۷ درصد است در حالی که این رقم در کل کشور ۷۵ درصد است.

وی ادامه داد: بودجه و اعتبارات مبنای هر برنامه ریزی است و امکانات رفاهی و عمرانی براساس اقتصاد دریامحور حق استان هرمزگان است چون که این استان در همسایگی پنج کشور قرار دارد و دارای ظرفیت های بسیاری است و آبرسانی به برخی روستاهای هرمزگان با تانکر شایسته و زیبنده این استان نیست.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله قاچاق اشاره کرد و بیان داشت: استان هرمزگان در مبارزه با قاچاق ماموریت ملی دارد اما تجهیزات و امکانات آن استانی است که باید با کار کارشناسی این روند اصلاح شود.

جادری همچنین ضمن تشکر از سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی کشور به دلیل استقرار قرارگاه خاتم در استان و اقدامات مثبت آن، اظهار داشت: حل مشکلات هرمزگان نیازمند جامع نگری و همراهی کلیه نهادهاست.

Views: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *