صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

جشنواره رسانه و امنیت در هرمزگان برگزار می شود

جشنواره رسانه و امنیت در هرمزگان برگزار می شود

جشنواره امنیت و رسانه

جشنواره امنیت و رسانه

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی هرمزگان از برگزاری جشنواره رسانه و امنیت در این استان تا پایان سال خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، مهدی بهرامی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد هرمزگان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی در حوزه آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: نیروی انتظامی با تقویت رویکرد فرهنگی مبادرت به ایجاد بخش‌های پیشگیری، مشاوره‌ای، تولید آثار فرهنگی و هنری و تقویت فضای مجازی کرده است.

وی از برگزاری جشنواره رسانه و امنیت، تا پایان سال جاری خبر داد و اضافه کرد: با توجه به نقش رسانه‌ها در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و تقویت امنیت در بخش‌های مختلف جامعه با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مطبوعات و خبرگزاری‌ها این جشنواره برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز در ادامه یادآور شد: استقرار نگاه فرهنگی و گفتمانی به جای نگاه پادگانی در نیروی انتظامی باعث کاهش آسیب‌ها و به حداقل رسیدن ناهنجاری‌های اجتماعی شده است.

علیرضا درویش‌نژاد ارتباط بین فرهنگ و امنیت را دوسویه دانست و گفت: هر وقت سطح فرهنگی جامعه و بالاخص خانواده‌ها ارتقا یابد به تبع آن مشکلات، آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی نیز کاهش می‌یابد و در حقیقت امنیت بستر لازم را برای کار فرهنگی آماده می‌کند و فرهنگ نیز امنیت را حفظ و ارتقا می‌بخشد.

این مسئول به ظرفیت‌های خوب حوزه فرهنگ و نیروی انتظامی اشاره کرد و افزود: تجمیع این ظرفیت‌ها می‌تواند به تحول فرهنگی جامعه منجر شود و ضرورت دارد تفاهم‌نامه مشترکی به صورت کارشناسی شده منعقد و امضا شود.

Visits: 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *