صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

هرمزگان از هویت فرهنگی برجسته ای در کشور برخوردار است

استاندار هرمزگان:

هرمزگان از هویت فرهنگی برجسته ای در کشور برخوردار است

استاندار هرمزگان ، در جلسه مشترک با دکتر سید عباس صالحی ، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استان هرمزگان به واسطه ظرفیت ها و توانمندی های بیشمار از هویت فرهنگی برجسته ای در کشور برخوردار است .

به گزارش ستاد اطلاع رسانی دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب هرمزگان و اولین نمایشگاه رسانه های دیجیتال ، جاسم جادری ، ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب در هرمزگان افزود : این رویداد ، یکی از بزرگترین برنامه های فرهنگی استان است که بخش زیادی از مردم از آن بهره می برند و از این طریق تا حدودی نیاز مطالعاتی جامعه تامین می گردد.

وی حوزه فرهنگ و جایگاه آن را از مهمترین دغدغه های کلان استان دانست و اظهار داشت : هرمزگان به دلیل جغرافیای خاص ، تعدد اقوام و نژاد ها،مرکزیت تجاری و اقتصادی ، مهاجرت پذیری بالا و … دارای هویت مستقل و برجسته فرهنگی در کشور می باشد و به نوعی ، یک ایران کوچک محسوب می شود .

استاندار هرمزگان اضافه کرد : ورود اقوام و گروه های مختلف از سراسر ایران با رویکرد اقتصادی و شغلی به هرمزگان ، وضعیت فرهنگی استان را ویژه و خاص کرده است و می باید به گونه ای مدیریت و برنامه ریزی کرد که بین خرده فرهنگ ها و فرهنگ اصیل هرمزگان تناسب و تعامل متقابل صورت گیرد که تاکنون نیز این چنین بوده است .

دکتر جاسم جادری عنوان کرد : هرمزگان ، ۹ شهرستان ساحلی دارد و در برنامه توسعه ششم نیز بر توسعه دریا محوری تاکید شده است و حوزه فرهنگ می توانند در خصوص این مقوله بسیار تاثیر گذار باشد .

وی در ادامه خواستار تدوین و اجرای برنامه های شاخص ویژه سال اقتصاد و فرهنگ شد و اذعان داشت : دشمنان اسلام و انقلاب در جنگ تحمیلی حریف ایران نشدند و به جنگ فرهنگی روی آوردند و هرچند تا حدودی پیش رفتند اما با رهنمودهای مقام معظم رهبری این حرکت نیز عقیم ماند و نامگذاری هرسال با نگرش ویژه ای صورت می گیرد که می باید برنامه های فرهنگی مناسبی بر اساس آن اجرا شود .

در ادامه این نشست ، محمد آشوری و منصور آرامی از نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در حوزه فرهنگ پرداختند.

بازدیدها: ۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *