صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

راهیابی سه نمایش از هرمزگان به جشنواره بین المللی تئاتر فجر

راهیابی سه نمایش از هرمزگان به جشنواره بین المللی تئاتر فجر

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان گفت: تاکنون سه نمایش از هرمزگان جواز راهیابی به سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر را کسب کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، علیرضا درویش نژاد در این باره به خبرنگاران گفت :‌هنرمندان هرمزگان در رشته های مختلف و به ویژه تئاتر هر ساله حضوری درخشان و در خور تحسین در جشنواره ها و رویدادهای مهم هنری و فرهنگی کشور و حتی سطح بین الملل دارند.

وی اضافه کرد:‌تئاتر هرمزگان جایگاه بسیار ویژه ای در جشنواره بین المللی فجر دارد و هر ساله گروه های مختلفی از بندرعباس و شهرستان ها وارد این رویداد بزرگ می شوند و علاوه بر کسب تجربه، افتخارات متعددی را برای هرمزگان و مردم فرهنگ دوست به ارمغان می آورند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، اظهار داشت:‌امسال نیز تاکنون سه گروه نمایشی با تئاترهای   “غزل پری دریایی” به نویسندگی و کارگردانی علیرضا داوری (بخش اصلی) از بندرعباس، “آقای قاضی صدایم را می شنوید” به نویسندگی مرتضی شاه کرم و کارگردانی حسن سبحانی (بخش مرورآثار) از شهرستان میناب و “مسافر راه شیری” به نویسندگی و کارگردانی رضا جوشعار (بخش مرور) از بندرعباس به این رویداد مهم راه یافته اند .

درویش نژاد یاد آور شد : در بخش خیابانی هنوز لیست نهایی از سوی اداره کل هنرهای نمایشی اعلام نشده است و به احتمال قوی در این قسمت نیز مثل هرسال نمایندگانی از استان به فجر راه خواهند یافت .

وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های گروه های نمایشی راه یافته به سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر گفت : امیدوارم نمایندگان و سفیران هنری هرمزگان ضمن درخشش در این رویداد ، بتوانند به خوبی هنر و فرهنگ استان را به دیگر مخاطبان ایرانی منتقل کنند .

بازدیدها: ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.