صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

نخستین کنگره بزرگداشت شهدای روحانی استان هرمزگان برگزار می شود

نخستین کنگره بزرگداشت شهدای روحانی استان هرمزگان برگزار می شود

نخستین کنگره بزرگداشت شهدای روحانی استان هرمزگان در دوم بهمن ماه سال ۹۳ با حضور نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس برگزار خواهد شد.

جلسه ایی در این رابطه در دفتر نماینده ولی فقیه در هرمزگان با حضور آیت الله نعیم آبادی و جمعی از مسئولان برگزار گردید.

آیت الله نعیم آبادی در این جلسه با اشاره به اینکه ۲۳ شهید روحانی در استان هرمزگان وجود دارد، هدف از برگزاری این کنگره را شناخت شهدای روحانی استان هرمزگان در هشت سال دفاع مقدس و همچنین آشنایی آحاد مردم با شهدای روحانی استان عنوان کرد.

وی همچنین شناخت سبک زندگی شهدا و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری بر بسط و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در بین اقشار مختلف جامعه را از دیگر اهداف برگزاری این کنگره برشمرد.

امام جمعه بندرعباس برگزاری این مراسمات و بزرگداشت شهدا را لازم و این موضوع را خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و خدمت به امام زمان(ع) دانست وافزود: کنگره شهدای روحانی برای اولین قرار است در هرمزگان با همکاری ادارات مختلف برگزار گردد تا به نقش شهدای روحانی در هشت سال دفاع مقدس پرداخته شود.

حجت الاسلام روح الله مختاری گفت: بررسی نقش روحانیت در تثبیت روحیه ولایت محوری در آحاد رزمندگان دفاع مقدس ، بررسی نقش روحانیت در ترویج و تبلیغ فرهنگ شهادت ، بررسی نقش روحانیت در تقویت روحیه معنوی آحاد رزمندگان دفاع مقدس ، بررسی حضور روحانیت در عرصه های مختلف دفاع مقدس، نقش روحانیت در هدایت و مقاومت آزادگان در دوران اسارت از جمله محورهای موضوع مقالات می باشد.

دبیر کنگره شهدای طلاب استان هرمزگان ادامه داد: عموم علاقه مندان و پژوهشگران می توانند مقالات خود را تا ۳۰ دی ماه سال جاری به نشانی بندرعباس، روبه روی اسکله شهید حقانی ، مدرسه النبی (ص) طبقه فوقانی، مرکز مدیریت حوزه علمیه استان هرمزگان دفتر ستاد کنگره شهدای روحانی استان هرمزگان ارسال نمایند. وشرایط مقالات می بایست با زبان فارسی و حجم آن ۱۵ تا ۲۰ صفحه A4 با قلم زر(۱۳) باشد.

Visits: 8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *