صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

آب لوله کشی شهر بندرعباس کاملا بهداشتی است

مدیرعامل آبفای هرمزگان تاکید کرد

آب لوله کشی شهر بندرعباس کاملا بهداشتی است

مدیرعامل آبفای هرمزگان با تاکید بر کیفیت مطلوب آب شرب شهرهای استان، اعلام کرد: علی رغم اندک طعم و مزه موجود در آب، شهروندان اطمینان داشته باشند که آب شبکه لوله کشی از سلامت کامل برخوردار است و وجود طعم و بو دالِ بر کاهش کیفیت آب نیست.

حسین خادمی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر در خصوص علل طعم و مزه دار بودن آب شهر بندرعباس، گفت: ۵۵ درصد از آب این شهر از طریق سد استقلال میناب تامین می شود که آب های سطحی نیز دارای طعم و بو هستند. وی افزود:در صورت عدم بارندگی و کاهش حجم مفید آب سد میناب ، تلاش می کنیم به منظور کاهش و رفع اندک طعم و مزه آب ، میزان بیشتری ازمنابع زیرزمینی (چاه ها) را جایگزین آب سد نماییم.

وی همچنین مخازن ذخیره آب در منازل مشترکین را از دیگر دلایل طعم دار بودن آب شرب دانست و گفت: مشترکین بایستی حداقل هر شش ماه یک بار نسبت به شستشوی مخازن ذخیره آب اقدام کنند.

سلامت آب های بسته بندی را تضمین نمی کنیم

مدیرعامل آبفای هرمزگان در ادامه با اشاره به ترویج مصرف آب های بسته بندی شده در شهرها، گفت: متاسفانه برخی شرکت ها و کارگاه های کوچک به صورت غیرمجاز با استفاده از آب لوله کشی شهر نسبت به بسته بندی آب اقدام می کنند که ضروری است دستگاه های مسئول در این زمینه نظارت بیشتری داشته باشند.

خادمی افزود: با توجه به اینکه؛ بر طبق استاندارد های آب، وجود برخی املاح در آب بسیار ضروری بوده و حذف آ ن ها می تواند خطری برای سلامت بدن باشد، آب های بسته بندی نه تنها برای سلامتی مفید نبوده بلکه تهدیدی برای سلامت شهروندان تلقی می شود که این شرکت سلامت این آب ها را تضمین نمی کند.

وی در پایان افزود: شهروندان می توانند در صورت داشتن هرگونه مشکل کیفی و یا کمی آب با سامانه ارتباطات مردمی ۱۲۲ جهت رسیدگی و رفع مشکلات تماس بگیرند.

Visits: 166

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *