صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

روحانی: استان هرمزگان در مسیر تحقق تحولات بزرگی قرار دارد

رییس جمهوری در نشست هیئت دولت:

استان هرمزگان در مسیر تحقق تحولات بزرگی قرار دارد

رییس جمهوری درخصوص برنامه دولت برای توسعه استان هرمزگان گفت: با اقداماتی که در دستور کار قرار گرفته، تحول بسیار بزرگی برای حمل و نقل کالا، صادرات و واردات، در بندرعباس در مسیر تحقق است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با تاکید بر اهمیت استان های حاشیه خلیج فارس و سواحل مکران برای توسعه و پیشرفت کشور گفت: استان‌های جنوبی بویژه استان هایی که دارای بنادر مهم و استراتژیک هستند و به راه‌آهن سراسری کشور متصل می شوند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند که با اتصال به آب های آزاد جهان به توسعه صادرات و واردات و همچنین ترانزیت کالاها در منطقه و کل کشور کمک می کنند.

رییس جمهوری با بیان اینکه سواحل خلیج فارس، مکران و جزایر این منطقه شرایط بسیار آماده‌ای برای توسعه دارند، گفت: در این راستا دولت طرح های بسیار بزرگی برای جاده سازی در جنوب کشور در دست اقدام دارد.

دکتر روحانی درخصوص برنامه دولت برای توسعه استان هرمزگان نیز اظهار داشت: با اقداماتی که در دستور کار قرار گرفته، تحول بسیار بزرگی برای حمل و نقل کالا، صادرات و واردات، در بندرعباس در مسیر تحقق است.

دکتر روحانی به پتاسیل بالای گردشگری در سواحل خلیج فارس و مکران اشاره کرد و گفت: در طول تمامی سواحل جنوبی کشور با مکان یابی برای تاسیس شهرهای جدید و دهکده‌های توریستی می توان ظرفیت های گردشگری در این مناطق را افزایش داد.

رییس جمهوری همچنین با اشاره به سفر استانی هیات دولت به استان بوشهر گفت: در این سفر تصمیمات بسیار خوبی برای توسعه بنادر اتخاذ شدکه ظرفیت بندر بوشهر را به بیش از دو برابر افزایش می‌دهد.

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه “اگر بتوان به نام آزادی نفرت پراکنی کرد، نمی توان جلوی خشونت به نام ایمان را گرفت”، بار دیگر اهانت به پیام عظیم الشان اسلام(ص)، تعرض به مساجد و سخت گیری بر اقلیت های اسلامی در برخی کشورها را محکوم کرد و از همه مسلمانان جهان خواست اجازه ندهند کسی به اسم آنها خون بی گناهان را بریزد و آبروی پیامبر رحمت(ص) را ببرد.

دکتر روحانی گفت: وظیفه ما مسلمانان، اعتراض همگانی و مسالمت‌آمیز است تا همگان بدانند مسلمانان نه هویت خود را نادیده می‌گیرند و نه اجازه سوء‌استفاده از عواطف خود را به دیگران می‌دهند.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه متأسفانه در روزهای اخیر باز هم زخم‌های پنهان جهل، تعصب و خشونت سرباز کرد، اظهارداشت: خشاب سلاح تعصب همواره با گلوله توهین پر شده است و برخی به اسم آزادی تخم نفرت می‌پاشند و دیگران هم به اسم دین ولی با داس کشتار، کینه درو می‌کنند.

دکتر روحانی حضور فعال و مؤثر مسلمانان در کشورهای غربی را امری انکارناپذیر دانست و افزود: یکی از دستاوردهای چند دهه اجرای سیاست‌ چند فرهنگ‌گرایی در غرب، توسعه مدارا و تساهل نسبت به اقلیت‌های مسلمان است که متأسفانه در گرد و غبار ناشی از موج جدید اسلام‌هراسی و بیگانه‌ستیزی در معرض خطر جدی قرار گرفته است.

رییس جمهوری تصریح کرد: این هشدار جدی به جهان غرب هم ضروری است که بازنده بزرگ این تعارض‌ها تمدن انسانی است. تمدن امروز وامدار همه ادیان ابراهیمی یعنی یهودیت، مسیحیت و اسلام است. اگر مخالفت با یک اقلیت جرمی بزرگ تلقی شود ولی با توهین به مقدسات اقلیتی دیگر مدارا شود، نمی‌توان از آنان، انتظار تحمل داشت.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه نگاه قدسی مسلمانان سراسر جهان به پیامبر بزرگوار اسلام بسیار فراتر از درک کسانی است که به اصطلاح از آزادی بیان دفاع می‌کنند ولی حرمت عقاید و ایمان‌ها را پاس نمی‌دارند، گفت: ما مسلمانان حضرت محمد(ص) را نه فرزند خدا که بنده او می‌دانیم ولی باور داریم که او محبوب‌ترین بنده خداست. او که رحمه للعالمین است و مظهر لطف الهی، او که متمم مکارم اخلاق و عصاره خلقت است.

رییس جمهوری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش های برخی ها برای القائات سوء در جامعه اشاره کرد و افزود: در شرایط خطیر کشور عده‌ای به خطا و نادانسته همنوا با دشمن، القائات سوء دارند و از عدم توفیق دولت در برنامه‌های اقتصادی و یا از عدم تمایل سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاری در ایران سخن می‌گویند.

دکتر روحانی تاکید کرد: باوجود این دروغ‌ها و تشویش اذهان عمومی و حرکت مغایر با منافع ملی، دولت با اتکا به حمایت مردم در مدیریت اقتصاد کشور و شتاب رشد و توسعه توفیقات قابل ملاحظه‌ای داشته است و حضور بسیاری از سرمایه‌گذاران از کشورهای مختلف در ایران و ابراز تمایل برای مشارکت در طرح‌های اقتصادی نشانه‌ای از بی‌اساس بودن این تبلیغات نادرست است.

رییس جمهوری اظهارداشت: دولت با حفظ اصول و ارزش‌های انقلاب، در تعامل سازنده با جهان به پیش می‌رود و فرزندان ملت با جدیت فراوان این مسئولیت مهم را با درایت و هوشمندی به پیش می‌برند.

ارائه گزارش استاندار هرمزگان در نشست هیئت دولت

شایان ذکر است؛ دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان امروز چهارشنبه اول بهمن ماه در نشست هیئت دولت حضور یافت.

استاندار هرمزگان در نشست هیئت دولت که به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، به ارائه گزارشی از وضعیت استان هرمزگان پرداخت.

محورهای این گزارش شامل ارائه تصویر کلی از شاخص های مهم اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی استان از زمان آغاز به کار دولت یازدهم، اولویت ها، برنامه ها و اقدامات انجام شده در استان طی بیش از یک سال گذشته، مهمترین چالش های پیش روی استان و پیش بینی مشکلات آینده، پیشنهادات شورای برنامه ریزی برای رفع این مشکلات و ارائه گزارشی از وضعیت طرح های مصوب سفر رئیس جمهوری به استان بود.

پس از ارائه این گزارش دکتر روحانی رئیس جمهوری، دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و سایر اعضای هیئت دولت از جمله دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، حجت الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری، دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، دکتر امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور و دکتر ملاوردی معاون امور زنان رئیس جمهوری، دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و سایر وزراء به علت عملکرد مطلوب دکتر جادری در طی بیش از یک سال گذشته، در سخنانی از استاندار هرمزگان تقدیر ویژه ای داشتند.

حضور استانداران در نشست هیئت دولت متناسب با سفر ریاست جمهور به استان ها انجام می شود و هرمزگان دومین استان میزبان هیئت دولت بود و بر این اساس دکتر جادری به عنوان دومین استاندار در نشست هیئت دولت گزارشی از وضعیت استان، پروژه های عمرانی، روند پیشرفت مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان و سایر موارد را ارائه داد.

Visits: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *