صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

برگزاری شب شعر طنز “حلوای کلمات” و تجلیل از خالو راشد طنزپرداز برجسته

برگزاری شب شعر طنز “حلوای کلمات” و تجلیل از خالو راشد طنزپرداز برجسته

تجلیل از خالو راشد

تجلیل از خالو راشد

با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، جمعی از شاعران، پژوهشگران، اساتید دانشگاه و جمع کثیری از مردم، شب شعر طنز “حلوای کلمات” و مراسم تجلیل از راشد انصاری طنز پرداز برجسته هرمزگانی در بخش رودخانه زیارتعلی شهرستان رودان برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز، مدیر کل فرهنگ و ارشاد هرمزگان در ابتدا به بیان نقش شعر و شاعران در پیروزی انقلاب و تهیج مردم پرداخت و گفت: شعر بعنوان یک شاخصه و مبنای اصلی، نقش به سزایی در روند زندگی فردی و اجتماعی مردم دارد.

وی افزود: شعر تهیج کننده اندیشه و زمینه ساز حماسه، نشاط و شور در جامعه است و در زمان مبارزات انقلاب نیز شعرهای حماسی که توسط شاعران متعهد سروده می شد شعله انقلاب را گرمتر و پرنورتر می کرد.

علیرضا درویش نژاد اظهار داشت: شعر طنز ظرفیتی است بزرگ برای بیان اندیشه های عمیق و سترگ با لطیف ترین و حساس ترین شیوه ها و کلمات که علاوه بر فرح بخشی ذهن، زمینه ساز تفکر و تلنگر به افراد می باشد که نتیجه آن بهبود وضعیت موجود است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان طنز را یک عشوه فکری دانست و عنوان کرد: طنز قالبی نشاط آور دارد و انسان را متوجه اصالت ها می کند و جریان فرهنگی بدون طنز ظرفیت و زیبایی خود را از دست می دهد و امروز باید طنز را بعنوان یک جریان پویا و اثر بخش مورد حمایت قرار داد.

وی اضافه کرد: هدف از برگزاری این برنامه ها در بخش رودخانه از توابع زیارتعلی رودان، تمرکز زدایی از برنامه های فرهنگی در مرکز استان می باشد و بهره مند ساختن جامعه از سرانه عادلانه برنامه های فرهنگی و هنری از اولویت های پیش روی حوزه فرهنگ و هنر استان هرمزگان است و با توجه به گستردگی استان و محرومیت بسیاری از مناطق باید توجه خاصی به توسعه برنامه های فرهنگی در منطقه های کمتر برخوردار شود.

درویش نژاد خاطر نشان کرد: راشد انصاری از برجسته ترین طنزپردازان فعال کشور می باشد که حضور مستمر و مداوم در این حوزه دارد و توانسته افتخارات بسیار زیادی برای استان در جشنواره های مختلف کسب کند و همچنین اشعارش دارای خاستگاه ویژه ای در نزد مردم می باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان از برگزاری مجدد کنگره ملی شعر و داستان جوان کشور خبر داد و گفت: این کنگره نقش به سزایی در تبلور و شکوفا شدن شعر و ادب در استان و کشور داشته است و بسیاری از شاعران جوان امروز از این کنگره به پا خواسته اند و درخواست های بسیار زیادی از سراسر کشور برای برگزاری آن شده است که قطعا سال آینده به نحو مطلوبی در هرمزگان برگزار خواهد شد.

در پایان با اهدای لوح سپاس از زحمات و تلاش های طنزپرداز مطرح کشور، راشد انصاری تجلیل بعمل آمد.

گفتنی است راشد انصاری علاوه بر کسب مقام های متعدد در جشنواره های مختلف طنز کشور، پنج کتاب طنز را تحت عنوان “دغدغه های بی خیالی”، “این مرد مشکوک”، لطفا میخ نشوید”، “پشت پرده” و “طنزینه=طنز اینه!!!” را به چاپ رسانده است و هم اکنون در کسوت روزنامه نگار در مطبوعات استان مشغول به فعالیت است.

Visits: 11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *