سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

عیدی شهرداری بندرعباس به شهروندان در آستانه سال نو

عیدی شهرداری بندرعباس به شهروندان در آستانه سال نو

افتتاح چهار پروژه بزرگ شهرداری بندرعباس

افتتاح چهار پروژه بزرگ شهرداری بندرعباس

در مراسمی با حضور حجت الاسلام ناطق نوری رییس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری، دکتر جادری استاندار هرمزگان، مهندس اصغری مهرآبادی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی، ۴ پروژه بزرگ عمرانی شهرداری بندرعباس به بهره‌برداری رسید.

به گزارش صدف نیوز: چهار پروژه شاخص حوزه عمرانی شهرداری بندرعباس شامل تقاطع غیر‌هم‌سطح محمد رسول ا…(ص)، بازگشایی خیابان شهید اکبری(به نمایندگی از ۷ پروژه بازگشایی دیگر)، پارک بانوان و مجموعه زمین ورزشی و بوستان امیر آباد به بهره‌برداری رسید.

شهردار بندرعباس در آیین بهره‌برداری تقاطع غیرهم‌سطح محمد رسول‌ا…(ص) اظهار کرد: مطالعه، طراحی و عملیات اجرایی احداث تقاطع غیرهم‌سطح جاده سیرجان – بلوار شهید رجایی توسط شهرداری بندرعباس از سال گذشته آغاز و اکنون به پایان رسیده است.

انجام پروژه بزرگ تقاطع غیر‌هم‌سطح محمد رسول ا…(ص) در یک سال

عباس امینی‌زاده با اظهار اینکه این پروژه در مقیاس منطقه‌ای و ملی مطرح بوده و با توجه به امکانات و کمبودهای وضع موجود انجام شده است، اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این پروژه، تحویل در موعد مقرر و در مدت زمان یک سال بوده که از این نظر می‌تواند الگوی پروژه‌های بزرگ مشابه باشد.

وی با اشاره به اینکه راه دسترسی به جاده‌های سیرجان و میناب موضوع کلی این پروژه می‌باشد، افزود: هدف از اجرای این پروژه، دسترسی سریع و کاهش بار ترافیکی محورهای مجاور است.

این مقام مسئول با اظهار اینکه این پروژه کمک زیادی به ترافیک و رفت و آمد در شهر می‌کند، خاطرنشان کرد: با احداث این تقاطع در ورودی بندرعباس از سمت شمال شرقی، اتصال شاه‌راه‌های سیرجان، میناب، و شهر بندرعباس به یکدیگر سبب روان شدن ترافیک عبوری خودروهای سبک و سنگین می‌شود.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه محدوده اصلی این پروژه در شمال شرقی بندرعباس قرار دارد، توضیح داد: سازه‌های اصلی پل در مسیر کریدور اتصالی شرق به غرب استان هرمزگان واقع شده که از ویژگی‌های بارز این طرح است.

اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریالی برای یک پروژه بزرگ

وی اعتبار این پروژه بزرگ را بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این پروژه مقدار ۲۲۰ هزار متر مکعب خاک برداری، ۲۵۰ هزار متر مکعب خاک‌ریزی، ۶۰۰ تن آرماتوربندی، ۱۲ هزار متر مکعب بتن‌ریزی و ۲۰ هزار متر مکعب عملیات بنایی با سنگ انجام شده است.

شهردار بندرعباس با اشاره به برخی دیگر از مشخصات فنی این پروژه، اظهار کرد: دهنه اصلی این تقاطع ۴۴ متر و طول آن ۴۲۰۰ متر است که یکی دیگر از ویژگی‌های آن، کاهش راه اتصال جاده میناب به کنارگذر متصل به بندر شهید رجایی از ۴ کیلومتر به ۴۰۰ متر است.

بازگشایی خیابان شهید اکبری به نمایندگی از ۷ پروژه مشابه

شهردار بندرعباس همچنین در آیین افتتاح خیابان شهید اکبری در محله شیر سوم، نیز اظهار کرد: این خیابان به نام یکی از شهدای بزرگوار همین محله نامگذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری بندرعباس به دنبال توسعه و ایجاد زیرساخت‌های لازم در محلات کمتر توسعه یافته است، افزود: این خیابان به طول ۵۰۰ متر و عرض ۱۴ متر آماده بهره‌برداری شده است.

امینی‌زاده خاطرنشان کرد: برای ایجاد این خیابان که نقش بسزایی در کاهش ترافیک محورهای مجاور دارد، ۴۳ باب منزل با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال تملک شده است.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: همچنین بیش از ۶ میلیارد ریال نیز هزینه عمرانی صرف آن شده و مجموعا برای بازگشایی این خیابان، ۳۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی با تقدیر از شهروندان این محله در همکاری برای آماده‌سازی این پروژه، تصریح کرد: این پروژه به نمایندگی از ۷ پروژه مشابه به بهره‌برداری رسیده است.

افتتاح پارک بانوان در منطقه سه بندرعباس

امینی‌زاده همچنین در مراسم بهره‌برداری از پارک بانوان که در منطقه سه بندرعباس احداث شده است، اظهار کرد: تاکنون شهر بندرعباس تنها یک پارک بانوان داشته و اکنون در غرب شهر نیز یک پارک دیگر احداث شده است.

شهردار بندرعباس افزود: این پارک حدود ۸ هزار متر مربع مساحت دارد که با اعتبار بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال آماده بهره‌برداری شده است.

وی گفت: ایجاد سنگ‌فرش، فضای فضای، زمین ورزشی، لوازم ورزشی تندرستی، نصب ست‌های ورزشی و کافی کتاب از جمله اقداماتی است که در این بوستان انجام شده است.

بهره‌برداری از زمین ورزشی امیرآباد

امینی‌زاده در ادامه تور بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی شهرداری بندرعباس در خصوص مجموعه زمین ورزشی و فضای سبز امیر آباد تصریح کرد: این زمین ورزشی با جوانبی مانند فضای سبز، پارکینگ، رخت‌کن، سرویس بهداشتی و غیره آماده بهره‌برداری شده است.

شهردار بندرعباس اعتبار این پروژه را بالغ بر ۵ و نیم میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با تلاش کارکنان شهرداری بندرعباس، این پروژه طی مدت ۴ ماه آماده بهره‌برداری شده و به نوعی مکمل مجموعه بوستان بانوان امیر آباد محسوب می‌شود.

Views: 31

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *