صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

فرهنگ و هنر باید مروج شادی و نشاط هر جامعه باشد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان:

فرهنگ و هنر باید مروج شادی و نشاط هر جامعه باشد

جشنواره سور، سورنا

جشنواره سور، سرنا

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان ، در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری « سور ، سرنا ، زندگی » در شهر تیرور از توابع میناب گفت : فرهنگ و هنر باید مروج شادی و نشاط در جامعه باشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان ، علی رضا درویش نژاد ، متن و اساس زندگی را بر پایه نشاط و شادابی دانست و گفت : جامعه ای که شاد نباشد خلاقیت خود را از دست می دهد و به مرور زمان یأس و نا امیدی بر همه بخش های آن مستولی می شود .

وی اظهار داشت : یکی از مهمترین اهداف برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری همچون جشنواره « سور ، سرنا ، زندگی » که با مشارکت و همکاری مردم برگزار می شود ، افزایش شادابی و نشاط در جامعه است و از این پس برگزاری چنین برنامه هایی در اولویت فعالیت های فرهنگ و ارشاد قرار دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان خاطر نشان کرد : مشارکت و همیاری مردم مهمترین فاکتور برای برگزاری و استمرار یک فعالیت فرهنگی است و در غیر این صورت هیچ نتیجه قابل توجهی در بر نخواهد داشت و ما موظف هستیم که برنامه ها را به گونه ای برگزار و مدیریت کنیم که جامعه از آن بهره مند شود .

درویش نژاد ، حضور بیش از پنج هزار نفر در این برنامه را یک اتفاق کم نظیر دانست و گفت : استقبال بسیار خوب مردم از جشنواره « سور ، سرنا ، زندگی » نشان از نیاز و احتیاج آن ها به برنامه های فرهنگی با محتوای شادی بخش دارد که از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری نیز افزایش شور و نشاط در اجتماع می باشد و این شیوه می تواند بسیار مؤثر واقع شود .

وی افزود : در خصوص جشنواره « سور ، سرنا ، زندگی » مکاتبه های لازم با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت پذیرفته و انشاء ا… از سال آینده به صورت ملی و در سطح وسیع تر و گسترده تری با حضور هنرمندان استان های مختلف برگزار خواهد شد .

گفتنی است : در مراسم اختتامیه گروه های مختلف موسیقی محلی و سنتی به اجرای برنامه پرداختند و سپس جمعی از شاعران شهرستان میناب اشعار خود را درباره طبیعت و مسائل این منطقه قرائت کردند.

بر اساس این گزارش: احمد نفیسی ، مشاور فرهنگی استاندار هرمزگان ، عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی ، نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ، سید ابراهیم حسینی درآگاهی ، مشاور امور کشاورزی استاندار ، استاد علی رضایی و جمعی از پژوهشگران و هنرمندان ، مهمانان ویژه این مراسم بودند.

بازدیدها: ۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.