شماره مجوز: 83030

چهارمین جشنواره سراسری فرهنگی و هنری نماز تا بیستم اسفندماه تمدید شد

چهارمین جشنواره سراسری فرهنگی و هنری نماز تا بیستم اسفندماه تمدید شد

حجت الاسلام فروزان نژاد

حجت الاسلام فروزان نژاد

رییس ستاد اقامه نماز استان هرمزگان از تمدید شرکت در چهارمین جشنواره سراسری فرهنگی و هنری نماز تا بیستم اسفندماه سال جاری خبر داد.

به گزارش صدف نیوز: حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن فروزان نژاد در نشستی مطبوعاتی ضمن اعلام این مطلب افزود: چهارمین جشنواره سراسری فرهنگی و هنری نماز که به همت ستاد اقامه نماز و مشارکت جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیرالدین طوسی به میزبانی استان گلستان برگزار می گردد دارای محورهای مختلفی است که شامل: رمان، عکاسی، فیلم کوتاه، فیلم مستند، پویا نمایی (انیمیشین )، فیلمنامه نویسی، تولیدات چند رسانه ای، تولیدات سخت افزاری می باشد که به نفرات برگزیده در هر بخش هدایایی ارزنده تقدیم خواهد شد.

وی تصریح کرد: فرهنگ نماز تنها راه نجات بشریت است. زیرا نماز می تواند انسان را از تمام بلاها نجات دهد و با گسترش فرهنگ نماز می توان با تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی مقابله کرد. چنانچه مردم به نماز متوسل شوند آرامش روحی و روانی پیدا خواهند کرد. تکنولوژی و زندگی ماشینی امروز موجب ناآرامی آحاد مردم شده است و این نماز است که می تواند آرامش بخش جامعه باشد.

رییس ستاد اقامه نماز هرمزگان خاطر نشان کرد: دشمنان اسلام با روش های گوناگون سعی دارند که مسلمین را از نماز جدا کنند زیرا به این نتیجه رسیده اند که اگر مردم با نماز مانوس باشند شکست نخواهند خورد. در این میان هنرمندان مسلمان وظیفه خطیری بر عهده دارند و آنها می توانند از طریق هنر با ظرافتهای خاصی، نماز را به عرصه عمومی بکشانند.

فروزان نژاد گفت: برگزاری مسابقات و جشنواره های فرهنگی هنری نماز بیشتر برای ایجاد انگیزه در هنرمندان متعهد جهت ارائه آثار فاخر دینی برگزار می شود و قطعاً با تداوم این مسابقات، هنرمندان کشورمان به این سمت گرایش بیشتری پیدا خواهند کرد و با ایجاد رقابت بین آنها، آثار ارزشمندی تولید می شود.

وی همچنین از برگزاری جشنواره استانی شعر نماز با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در شهرستان رودان خبر داد و گفت: دوّمین جشنواره استانی شعر نماز ، ۱۷ اسفندماه امسال در شهرستان رودان برگزار می شود .
وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره ، اشاعه و ترویج فرهنگ نماز از طریق شعر است که ابزاری کارآمد و تأثیر گذار به ویژه در بین نسل جوان ، نوجوان و خانواده ها می باشد . وی در خصوص مهلت ارسال آثارو جوایز جشنواره شعر نماز نیز گفت: آخرین مهلت ارسال آثار ، ۱۲ اسفند ماه می باشد و پس از داوری آثار ، به نفرات اوّل تا سوم، سه الی پنج میلیون ریال جایزه و تندیس جشنواره تعلق می گیرد.

رییس ستاد اقامه نماز هرمزگان در پایان ضمن دعوت از هنرمندان استان جهت شرکت در جشنواره فرهنگی هنری نماز، نشانی دبیرخانه جشنواره را به شرح ذیل اعلام کرد:

استان گلستان، گرگان، بلوار پنجم آذر، نبش آذر چهارم، ستاد اقامه نماز استان گلستان

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اطلاع رسانی ستاد اقامه نماز به نشانی www.namaz.ir مراجعه فرمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *