صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

برگزیدگان نخستین جشنواره رسانه ، نظم و امنیت عمومی استان هرمزگان معرفی شدند

برگزیدگان نخستین جشنواره رسانه ، نظم و امنیت عمومی استان هرمزگان معرفی شدند

جشنواره رسانه، نظم و امنیت هرمزگان

جشنواره رسانه، نظم و امنیت هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: پیوند خوب بین اهالی رسانه و تامین کنندگان امنیت با همفکری و همراهی مناسب منجر به ارتقای سطح فرهنگ عمومی در هرمزگان شده که ناشی از درک متقابل بین پلیس و اصحاب رسانه بوده است.

به گزارش صدف نیوز: دکتر جاسم جادری در نخستین جشنواره رسانه و نظم و امنیت عمومی هرمزگان با بیان اینکه برگزاری این جشنواره برای نخستین بار اقدامی بسیار خوب و ارزنده است، عنوان کرد: برای تکمیل و استمرار این جشنواره باید از نظرات کارشناسان استفاده شود و مدیران و مسئولان که بیش تر درگیر کارهای اجرایی هستند از این نظرات استفاده کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه اگر همه مقید شوند که زندگی و کار خود را با عبودیت پیوند دهند هم زندگی مادی و امنیت فکری آنها تامین می شود، افزود: با یک مقاله و خبر می توان جامعه را به هم زد و امنیت جامعه را از بین برد اما اگر رسانه متعهد باشد و خبرنگار و مدیر رسانه خود را مقید به دستورات دینی و الهی بداند و قبل از درج هر خبر آسیب شناسی لازم را داشته باشد، دیگر چنین مشکلی به وجود نخواهد آمد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: پیوند خوب بین اهالی رسانه و تامین کنندگان امنیت با همفکری و همراهی مناسب منجر به ارتقای سطح فرهنگ عمومی در هرمزگان شده که ناشی از درک متقابل بین پلیس و اصحاب رسانه بوده است.

جادری با بیان اینکه امروز استان هرمزگان یک کارگاه سازندگی بزرگ است که همه در آن تلاش می کنند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز به عنوان محور امنیت منطقه مطرح است و همه پای میز مذاکره به نظرات این نظام مقدس گوش می دهند و پذیرفته اند ایران در امنیت پایدار منطقه بسیار تاثیرگذار است.

وی همچنین ایران هراسی را یک تز صهیونیستی برشمرد و اظهار داشت: نخست وزیر بی عقل رژیم صهیونیستی نیز در این راستا در کنگره آمریکا سخنرانی کرده چون بقای اسرائیل به این است که مردم را نسبت به ایرن بترسانند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان سلامتی و امنیت را نعمات بزرگی دانست و ادامه داد: خوشبختانه در اثر تعامل سازنده و فداکاری نیروهای پلیس که از جنس خود مردم هستند، امنیت مناسبی به ارمغان آمده و رسانه ها می توانند این معادله را تکمیل کنند و در تقویت پلیس و ایجاد آرامش در افکار عمومی نقش اساسی داشته باشند.

جادری گفت: شرط تداوم امنیت و ایجاد توسعه پایدار همکاری و تعامل و همراهی و تقویت همدیگر است و اگر به دنبال تضعیف هم برویم و به ناحق انتقاد کنیم شکست خواهیم خورد و نیاز اساسی امروز جامعه امنیت است که جهشی برای ایجاد توسعه خواهد بود.

عرصه فعالیت رسانه در جامعه متاثر از امنیت است

سردار رضا محمدی یگانه فرمانده انتظامی هرمزگان نیز در این جشنواره با بیان اینکه عرصه فعالیت رسانه در جامعه متاثر از امنیت است، عنوان کرد: انتظار داریم رسانه ها نقش خود را در امنیت اجتماعی و جامعه پذیر کردن نسبت به ارزش ها و باورها و هنجارهای جامعه ایفا کنند.

وی ادامه داد: رسانه ها باید مراقبت از فضای امنیت عمومی، تقویت هم افزایی و همبستگی اجتماعی و نهادینه کردن فرهنگ پرسش گری و پاسخگویی را برقرار کنند.

فرمانده انتظامی هرمزگان افزود: انتظار پلیس از رسانه ها تحلیل و تفسیر اخبار و جرائم و آسیب ها، اهمیت به نگرش نقادانه، توانمند کردن جامعه به پذیرش قانون و اهمیت دادن به نیازهای واقعی جامعه است.

محمدی یگانه تصریح کرد: رسانه ها نقش بی بدیلی در ایجاد، تحکیم و کارآمدی نظام اجتماعی دارند و امیدواریم شعار صحت، سرعت و دقت در انتقال پیام را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: پلیس نیز در کنار رسانه ها خواهد بود تا آرامش و امنیت عمومی در سطح جامعه برقرار شود.

توسعه جامعه به پیوند امنیت و رسانه وابسته است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان هم در نخستین جشنواره رسانه، نظم و امنیت که در بندرعباس برگزار شد گفت: پیوند امنیت و رسانه، توسعه همه جانبه جامعه را در بخش های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی به دنبال خواهد داشت.

علیرضا درویش نژاد امنیت را از الزامات جوامع بشری دانست و افزود: در قرآن نیز به مساله امنیت تاکید بسیار شده است و کعبه به عنوان نماد همبستگی مسلمانان، محلی امن و آرامش بخش است که همه افراد در آن از امنیت کامل برخوردارند و هیچ صدمه و تهدیدی به کسی نخواهد رسید.

وی اظهار داشت: در حدیثی از بزرگان دین آمده که اگر خبری به شما رسید در آن به جستجو و تحقیق بپردازید زیرا اگر آن خبر صحیح و موثق نباشد چه بسا موجب تشویش و تفرقه در میان جامعه شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، پیوند امنیت و رسانه را به مثابه باران و هوای خوش پس از باران تعبیر کرد و گفت: امنیت همچون باران و رسانه نیز هوای خوش بعد از باران است که در کنار هم باعث ایجاد شور و نشاط در جامعه می شود.

درویش نژاد به جایگاه امنیت و رسانه در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود:‌ اقدامات دو سال اخیر دولت تدبیر و امید باعث افزایش امنیت روانی جامعه شده است و ایجاد فضای آزاد تو ام با آرامش نیز بستر لازم را برای فعالیت مناسب رسانه ای فراهم کرده است و نقش رسانه ها در این آرامش بسیار حائز اهمیت است.

وی به نشاط و شادابی اجتماعی در هرمزگان اشاره کرد و یادآور شد:‌در استان به یمن مدیریت بسیار خوب و همدلی دستگاه های مختلف و تعامل مناسب رسانه ها با حوزه های مختلف مردم و اجتماع، امنیت و نشاط اجتماعی بسیار خوبی برقرار است و استمرار آن در گرو هم افزایی ظرفیت ها و پتانسیل ها می باشد.

ترویج رفتارهای فرهنگی و نرم در حوزه نظم و امنیت قابل ستایش است

همچنین علیرضا خورشیدزاده مشاور رسانه ای استاندار هرمزگان و عضو هیئت داوران این جشنواره نیز در این مراسم ضمن قرائت بیانیه هیئت داوران، اظهار داشت: این جشنواره سرآغاز بسترسازی نو و بی بدیلی است که در راستای افزایش آگاهی جامعه شکل می گیرد.

وی ادامه داد: ترویج رفتارهای فرهنگی و نرم در حوزه نظم و امنیت استان به خصوص در هرمزگان که فرهنگ گمشده بسیاری از مشکلات است امری نیکو و قابل ستایش است.

مشاور رسانه ای استاندار هرمزگان بیان داشت: بررسی آثار این جشنواره از حیث محتوا، رعایت اصول فنی و علمی مخاطب محوری و پرداخت تحلیلی به موضوعات امنیتی و اجتماعی صورت گرفت.

خورشیدزاده افزود: هیئت داوران جشنواره با توجه به تجربه نخستین برگزاری این رقابت فرهنگی و حضور اهالی رسانه ای هرمزگان معتقد است جشنواره از شرایط قابل قبولی برخوردار بوده است.

در ادامه، به نفرات برگزیده جشنواره به شرح ذیل لوح تقدیر و هدایای نفیس اهدا گردید.

ایرج اعتمادی خبرنگار صدف

ایرج اعتمادی خبرنگار صدف

در بخش خبر هومن محمد کرمی از خبرگزاری ایرنا، علی نظری از روزنامه دریا و شهین صادقی از روزنامه کیهان به ترتیب برگزیدگان اول تا سوم شدند.

در بخش گزارش خبری اعظم رام از روزنامه صبح ساحل، احمد رنجبری و رضا زرگر از خبرگزاری مهر به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش یادداشت ایرج اعتمادی از نشریه صدف، حسین فریدونی از نشریه صدف به ترتیب مقام اول و دوم و فروغ مسلم زاده از روزنامه دریا و محمد خداکریمی از روزنامه صبح ساحل مشترکا مقام سوم را بدست آوردند.

در بخش تیتر خبری نیز اعظم رام از صبح ساحل، هومن محمدکرمی از خبرگزاری ایرنا و کاظم گلخنی از روزنامه دریا اول تا سوم شدند.

در بخش عکس نیز عباس رنجبر، نادر ناصری و امیر حسین خورگویی به ترتیب اول تا سوم شدند.

در بخش گزارش رادیویی نیز سهیل مهر مورد تقدیر قرار گرفت.

Visits: 9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *