شماره مجوز: 83030

توصیه های پلیس هرمزگان در خصوص رعایت نکات خانه تکانی در نوروز

توصیه های پلیس هرمزگان در خصوص رعایت نکات خانه تکانی در نوروز

حین خانه تکانی در پاره ای از مواقع به علت عدم رعایت موارد ایمنی صدمات جبران ناپذیر جانی و مالی به خانواده ها وارد می گردد که در این راستاپلیس هرمزگان با هدف پیشگیری از بروز حوادث توصیه ها و هشدارهایی را به مردم ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، با توجه به اینکه هر ساله با اتمام فصل زمستان و فرا رسیدن تعطیلات نوروز مردم در منازل و محل کار خود اقدام به نظافت و غبار روبی می کنند و در پاره ای از مواقع به علت عدم رعایت موارد ایمنی در استفاده از نردبان، موادشوینده و ضد عفونی کننده های صنعتی، مواد اشتعال زا و رسیدن آب به کابل ها و سیم های برق صدمات جبران ناپذیر جانی و مالی به خانواده ها وارد می گردد، پلیس هرمزگان با هدف پیشگیری از بروز حوادث به هنگام خانه تکانی توصیه ها و هشدارهایی را به کارکنان و خانواده های آنان ارائه نمود:

۱- در زمان نظافت خانه خود و استفاده از نردبان و یا چهار پایه از سطح اتکای آن با زمین کاملا مطمئن بوده و از نردبان های استاندارد دو طرفه استفاده شود.

۲- از شستشوی پرده، کف آشپزخانه، حمام و غیره که آلوده به مواد روغنی می باشند، توسط مواد قابل اشتعال( بنزین و تینر) جدا خودداری شود.

۳- از قرار دادن مواد شوینده مانند سفیدکننده ها، جوهر نمک و غیره در روی زمین و در دسترس کودکان خودداری نموده و در حد استاندارد از آن ها استفاده شود.

۴- در زمان پاک نمودن شیشه و پنجره های منازل احتیاط لازم را نموده و از رفتن بر روی نرده ها و یا قرنیزهای آن خودداری شود.

۵- شستشوی لوازم برقی مانند لوستر، چراغ روشنایی و غیره قبل از قطع کامل برق بسیار خطرناک بوده و احتمال برق گرفتگی را محتمل می سازد، لذا اول برق وسیله را قطع و سپس نظافت آن انجام شود.

۶- در زمان جابجایی لوازم خانگی به ویژه اجاق گاز احتیاط کامل را بعمل آورده و تمامی اتصالات مربوط به گاز اعم از شهری و سیلندرها توسط آب و صابون چک شود.

۷- از آنجا که شبکه های فاضلاب و چاه ها دارای گاز می باشند از ریختن مواد قابل اشتعال در درون دستشویی و سرویس بهداشتی به دلیل ایجاد انفجار و آتش سوزی خودداری شود.

۸- آموزش های لازم به اعضاء خانواده در خصوص نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی ارائه شود.

۹- همواره از شارژ کپسول آتش نشانی و آماده به کار بودن آن ها در محیط خانه اطمینان حاصل نمایید.

۱۰- در صورت اقدام به نظافت لوله های هواکش بخاری، آبگرمکن، پکیج و موتورخانه ها از نحوه نصب صحیح آن ها اطمینان حاصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *