صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

قشم به‌ دست اصلاح‌طلبان افتاد

قشم به‌ دست اصلاح‌طلبان افتاد

(به قلم: ایرج اعتمادی – خبرنگار صدف)

پس از ۹ ماه کشاکش و جدال شورای‌عالی مناطق آزاد با هیئت دولت بر سر کرسی مدیرعاملی این منطقه‌ی استراتژیک صنعتی، تجاری و گردشگری کشور، عاقبت روز جمعه بیست و دوم اسفندماه سال‌جاری، درست در حالی که چند روزی بیشتر تا پایان سال نمانده است، حمیدرضا مومنی به عنوان مدیرعامل این منطقه‌ی آزاد معرفی شد.

این موضوع از چند جهت قابل تامل است؛ نخست این ‌که این آیین تودیع و معارفه بیشتر به تودیع سرپرست سازمان منطقه آزاد و خدمات وی پرداخت تا معارفه‌ی مدیرعامل جدید؛ تا جایی که حتی حکم انتصاب مدیرعامل جدید نه ابلاغ شد و نه طبق عرف در جلسه قرائت شد اگرچه برای معرفی از سوی دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد، از مدیرعامل جدید خواسته شد که به جایگاه بیاید اما نه حکم دریافت داشت و نه رسماً معرفی شد.

رزومه مدیرعامل تنها طبق آن‌چه در اینترنت می‌توان سرچ کرد در چند سطر از سوی مجری برنامه اعلام شده بود. از سوی دیگر تاکتیک اشتباه هیئت دولت اینجا بود که در واپسین روزهای سال، در ایامی که ما در قشم به عنوان روزهای بحران مدیریتی می‌نامیم، یکی از مدیران اصلاح‌طلب به عنوان عالی‌ترین مدیر دولتی، در چنین روزهایی سکان فرمانروایی قشم را بدست می‌گیرد. به صلاح دولت اصلاحات و بلکه عنوان اصلاح‌طلبی در کشور ما بود که این اتفاق میمون در ماه‌های گذشته و یا حداقل پس از پایان تعطیلات نوروزی رخ می‌داد.

آغاز ورود میلیونی مسافران نوروزی تا دو روز آینده، آن‌چنان قشم را دگرگونه خواهد کرد که مدیرانی با تجربه‌ی سال‌ها خدمت در قشم، به تکاپویی چند برابر خواهد انداخت و طبق معمول با آزمون و خطا این دوره را سپری خواهند کرد. جان کلام این است که اتفاقات و وقایع نوروزی به تبع ازدحام میلیونی مسافر در قشم می‌تواند به سادگی عمل ‌کرد یک مدیر را به چالش بکشد. رجاء واثق می‌رود و انصاف این طور حکم می‌کند که آن مدیری که ممکن است عمل‌ کردش در این دوره‌ی بحران ارزیابی شود، مدیرعامل جدید نباشد؛ این را نه از باب این‌ که نگارنده او را می‌شناسد و یا طبق آن ‌چه اینجا عرف است، قرار است بشناسد؛ و این تنها تحلیلی است که از بد حادثه وظیفه‌اش بر این قلم سنگینی می‌کند. که چه بسا این سرزمین مکانی است بعضاً، برای سوختن مهره‌های دولت اصلاحات؛ و این سخنی است با دولتی که دوستش می‌داریم.

اگرچه همه می‌دانند ستاد نوروزی در قشم پیش از این بسته شده است و هر مدیری وظیفه‌ای به عهده دارد. شاید آن ‌چه حمید رضا مومنی در آیین معارفه‌اش گفت، اشاره‌اش به این بود؛ او گفت: مدیران را ارزیابی می‌کنم؛ نه تنها از سوی ما که مردم هم حق دارند مدیران منطقه آزاد را ارزیابی کنند و معیار او برای شیوه‌ی مدیریتی زیرمجموعه‌اش شاید همین باشد. از این نظر کار هیئت دولت نیک است که در آستانه‌ی ورود به یک بحران مدیریتی به نام نوروز، می‌تواند مدیرانش را ارزیابی کند و این آزمونی است که هر که سربلند در آید قدر بیند و منزلت یابد.

Visits: 13

One comment on “قشم به‌ دست اصلاح‌طلبان افتاد

  1. omid گفت:

    استاندار فارس ادامه داد: طرح هایی همچون احداث راه آهن سریع السیر شیراز-اصفهان، احداث شهر سلامت، بین المللی شدن دانشگاه شیراز، اتصال فارس به خلیج فارس، انتقال آب از خلیج فارس به استان، تزریق اعتبارات بیشتر به پروژه آزادراه شیراز-اصفهان و پروژه آبرسانی به شیراز از سد درودزن و احداث راه آهن شیراز-اهواز مورد توجه مدیریت ارشد استان فارس قرار دارد.
    http://miladelarestan.ir/fa/index.php/hiddenhotnews/6970-2015-04-17-04-24-38

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *