شماره مجوز: 83030

جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس به تقویت همدلی و همزبانی کمک می کند

جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس به تقویت همدلی و همزبانی کمک می کند

جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس

جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان گفت: جشنواره خلیج فارس جشنواره ای با مشارکت مردم و دولت است که در این صورت می تواند به تقویت همدلی و همزبانی میان دولت و ملت کمک کند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی پنجمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس، بهروز اکرمی در نشست ستاد اجرایی پنجمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس که مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز حضور داشت با تاکید بر اینکه باید نگاه واقع بینانه ای به موضوع خلیج فارس داشته باشیم، عنوان کرد: عده ای با برخی اقدامات می خواستند به نام مکانی که دارای هویت بین المللی و تاریخی است، خدشه وارد کنند اما مطمئنا در همه زمان ها و اعصار به استناد اسناد، ایرانیان حاکمان اصلی خلیج فارس بوده و هستند.

وی ادامه داد: دفاع از نام خلیج فارس به دلیل تعرضی است که از سوی دیگران صورت گرفته است و اقدامات انجام شده از سوی ایرانیان مناسب و ضروری بوده است و نیاز است بعد فرهنگی این نگرش افزایش یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان با بیان اینکه همه استان ها می توانند در برنامه های گرامیداشت روز ملی خلیج فارس مشارکت کنند افزود:روز ملی خلیج فارس متعلق به همه مردم در اقصی نقاط کشور می باشد.

اکرمی تصریح کرد: در دفاع از خلیج فارس، نباید تنها به برگزاری این جشنواره بسنده شود و موضوعات زیادی برای کار کردن و تولید محتوا در این زمینه وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان با بیان اینکه در حوزه خلیج فارس نیازمند نگاه محتوایی هستیم، اظهار داشت: باید به موضوعات مختلف مرتبط با خلیج فارس از جمله مباحث زیست محیطی، تاریخی، فرهنگی، هنری، علمی،پژوهشی و … پرداخته شود.

اکرمی خواستار پیگیری تشکیل بنیاد خلیج فارس شد و بیان داشت: با توجه به استقرار دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس در هرمزگان علاوه بر مشخص شدن منابع مالی آن لازم است برنامه های مرتبط با خلیج فارس در طول سال استمرار داشته باشد.

وی اضافه کرد: پررنگ شدن نقش دستگاه هایی همچون آموزش و پرورش و دانشگاه ها ، بسترسازی جهت ورود نخبگان و پژوهشگران و مشارکت بیشتر صنایع غرب بندرعباس در برنامه های مرتبط با خلیج فارس پیگیری شود.

در پایان مقرر شد تمام دستگاه های دولتی و تشکل های مردمی در برگزاری مطلوب پنجمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس همکاری لازم داشته باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *