سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

۱۹ معلم نمونه استانی و کشوری در هرمزگان تجلیل شدند

با حضور قائم مقام وزیر آموزش و پرورش؛

 ۱۹ معلم نمونه استانی و کشوری در هرمزگان تجلیل شدند

تجلیل از معلمان نمونه هرمزگان

تجلیل از معلمان نمونه هرمزگان

سی و یکمین یادواره بزرگداشت مقام معلم استان هرمزگان با حضور قائم مقام وزیرآموزش و پرورش درستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم برگزار و ۱۹ معلم برگزیده استانی و کشوری تجلیل شدند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان دراین آیین با تاکید براینکه معلمان به عنوان قشرفرهیخته موتور محرکه توسعه کشورهستند اظهارداشت:عقلانیت در دولت تدبیرو امید زیربنای همه فعالیت هاست و معلمان به عنوان بزرگترین سرمایه انسانی درجامه نقش بی بدیلی درتحقق اهداف و برنامه های دولت دارند. بهروز اکرمی افزود: معلمان با سلاح اندیشه و قلم وبه عنوان صاحبان فکر پشتوانه دولت در مسیر توسعه هستند که باید توجه کافی به این قشر شریف معطوف باشد تا با آرامش خاطر دراین عرصه نقش آفرین باشند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان با بیان اینکه مدیریت معطوف به عملکردها و فرایندها به عنوان دو وجه باید توجه لازم را به اندیشه محوری داشته باشد خاطرنشان کرد:معلمان تولید کننده اندیشه و تحقق گر رویکردها در نظام تعلیم و تربیت هستند که این مهم پشتوانه همه جانبه توسعه در کشوراست. اکرمی در پایان با طرح پرسشی مبنی براینکه نقاط قوت و ضعف آموزش و پرورش کدام است، ازمعلمان خواست پاسخ های خود را برای استفاده در تصمیمات مدیریتی ارسال نمایند تا به گفته وی با بهره گیری از این نظرات بهره وری بیشتر و ارتقاء کیفیت آموزش وپرورش را در استان شاهد باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان نیز در این آیین با بیان اینکه یکی از دو گروهی که در مقام قرب الهی مسکن دارند معلمان هستند بیان داشت: کسانی که در مسیر دانایی گام برمی دارند همانند شهدا درمقام قرب الهی جایگاه دارند. علمی کرمپورافزود: معلم محورهمه خوبیها ،معیار فضیلیت ها و و مصداق ساجایای اخلاقی است. به گفته وی ؛آموزش و پرورش محل تجمیع اراده هاست و به عنوان پشتوانه توسعه کشور دارای جایگاه بی بدیلی است .

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان همچنین با اشاره به شعارسال یادآورشد:اصلی ترین گرانیگاه تحقق شعارسال آموزش و پرورش است که معلم در آن محور و اساس همه ی فعالیت هاست.وی با بیان اینکه یکی ازاصلی ترین برنامه های وزارت در دولت تدبیر و امید ارتقاء مشارکت های مردمی است خاطرنشان کرد: این جفاست که برخی مشارکت مردمی را در سطحی نازل فقط معطوف به مسایل مادی بدانند چرا که مراد از مشارکت حضورفعال مردم درهمه اموراست و به عنوان سرمایه ی اصلی کشور پشتوانه آموزش و پرورش هستند. کرمپور در پایان با تاکید براینکه آموزش و پرورش هرمزگان اساس ومحورهمه برنامه های خود را معلم و مدرسه می داند تاکید کرد:تحقق عملی همه برنامه ها درگرو برخورداری جامعه ازمعلمان پویا و خلاق است وهمه تلاش خود را داریم تا بتوانیم با کاهش مشکلات و تامین هر چه بیشتر نیازهای معلمان، کارآمدی کشور را با پرورش نیروی انسانی شایسته رقم بزنیم.

قائم مقام وزیرآموزش و پرورش در ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم نیز با تاکید بر جایگاه معلم در توسعه جوامع، خاطرنشان کرد: بدون شک اگر جامعه ای خواهان این است که روی آرامش و توسعه را ببیند، انسانهای فرهیخته تربیت نماید و وطن پرستی را در عمق و جان فرزندان جامعه خود نهادینه کند باید به عنصر اصلی این مهم یعنی معلم توجه شایسته ولازم را داشته باشد.دکتر خسرو نظری با اشاره به سیاست های وزارت آموزش و پرورش در ارتقاء جایگاه معلم خاطرنشان کرد: معلم مهمترین عنصر و مولفه تعلیم و تربیت است و جهت گیری های کارشناسی شده آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید به سمتی است که علاوه بر رفع مشکلات معیشتی،شان و جایگاه معلم در جامعه ارتقاء یابد.

Views: 131

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *