صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

اگر جوانان مغفول واقع شوند آینده را هم از دست خواهیم داد

استاندار هرمزگان:

اگر جوانان مغفول واقع شوند آینده را هم از دست خواهیم داد

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان اساس توسعه و پیشرفت و ماندگاری هر کشور و نظام را وابسته به جوانان دانست و گفت: اگر جوانان در جامعه مغفول واقع شوند آینده را هم از دست خواهیم داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان هرمزگان با تبریک اعیاد شعبانیه و هفته جوان، عنوان کرد: سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) به عنوان روز جوان نامگذاری شده که باید در جهت معرفی شخصیت حضرت علی اکبر (ع) به جوانان تلاش کنیم.

وی ادامه داد: متاسفانه توجه به امور جوانان در وزارت ورزش و جوانان خیلی کمرنگ است و همه برنامه های مرتبط با جوانان نباید تنها در یک هفته خلاصه شود.

استاندار هرمزگان اساس توسعه و پیشرفت و ماندگاری هر کشور و نظام را وابسته به جوانان دانست و افزود: اگر جوانان در جامعه مغفول واقع شوند آینده را هم از دست خواهیم داد.

جادری با تاکید بر اینکه باید از مشاوره های جوانان استفاده کنیم، تصریح کرد: بناد بود در دستگاه های اجرایی هرمزگان مشاور امور جوانان منصوب تا مسائل جوانان در هر حوزه پیگیری شود که این کار باید صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت کشور ما جوان است و اگر نتوانیم جوانان را براساس واقعیات و علوم روز تربیت کنیم دچار مشکلاتی خواهیم شد و باید مطالب در این حوزه با راهکار درست مطرح شود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان از موازی کاری، هدر دادن وقت، پول و امکانات و کارهای بی نتیجه در حوزه جوانان انتقاد کرد و بیان داشت: هر کارگروه غنی سازی اوقات فراغت جوانان باید متولی خاصی داشته باشد و برنامه ها به خوبی اجرایی شود.

جادری اظهار داشت: متاسفانه در بخش جوانان دستگاه ها به صورت جزیره ای عمل می کنند و باید جلوی موازی کاری ها حتما گرفته شود و فعالیت کارگروه ها مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: برای اوقات فراغت جوانان دیگر نباید گزارش کار تکراری داده شود و برنامه ها به گونه ای تنظیم شود که از آن خروجی مناسب داشته باشیم.

رویکرد عمده برنامه های اوقات فراغت جوانان تفریحی، گردشگری و آموزشی باشد

شایان ذکر است؛ بهروز اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان نیز در این نشست با بیان اینکه نمی خواهیم در هفته جوان کارهای سمبلیک و تکراری برگزار شود، عنوان کرد: باید در ارتباط با جامعه هدف جوان برنامه هایی را اجرا کنیم که این هفته برای جوانان ماندگار شود و خود جوانان در برگزاری برنامه ها مشارکت کنند.

وی ادامه داد: همچنین برنامه ریزی شود تا حداقل ۱۰۰ جوان برتر استان هرمزگان که نیمی دختر و نیمی پسر باشند، دیدار صمیمی با استاندار هرمزگان داشته و دغدغه ها و مسائل و مشکلات را مطرح کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان در ادامه با تاکید بر اینکه ارزیابی عملکرد دستگاه ها در غنی سازی اوقات فراغت جوانان باید به گونه ای باشد که از کارهای تکراری دستگاه ها جلوگیری شود، تصریح کرد: در این زمینه به جای موازی کاری باید تقسیم کار صورت گیرد.

اکرمی خاطرنشان کرد: می توانیم تقویم تفریحی و گردشگری را برای دانش آموزان و دانشجویان استان هرمزگان در اوقات فراغت طراحی کنیم و رویکرد عمده ما برنامه های ما تفریحی، گردشگری و آموزشی باشد.

وی اظهار داشت: مهارت های مناسب را می توان در این ایام به جوانان آموزش داد و اگر مدیران اراده لازم را داشته باشند اوقات فراغت امسال برای جوانان متفاوت از گذشته خواهد بود.

جوانان برتر استان هرمزگان در ۱۷ شاخص شناسایی می شود

همچنین مجتبی عامری معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان نیز در این نشست با بیان اینکه برنامه های هفته جوان از هفت الی ۱۳ خرداد ماه برگزار خواهد شد، اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان به عنوان دستگاه هماهنگ کننده، پیگیر برنامه های این هفته خواهد بود.

وی ادامه داد: برنامه های هفته جوان به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز ملی جوان برگزار می شود که در این هفته برنامه هایی همچون برگزاری جشنواره حضرت علی اکبر را خواهیم داشت.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان افزود: جوانان برتر استان هرمزگان را در ۱۷ شاخص شناسایی می کنیم و در نهایت ۵۱ جوان برتر در سطح استان معرفی و در مراسمی از آنان تجلیل خواهد شد.

عامری خاطرنشان کرد: همچنین در این هفته برنامه های دیگری شامل برگزاری نمایشگاه، اردو و مسابقات و فعالیت های فرهنگی و رسانه ای خواهیم داشت.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های غنی سازی اوقات فراغت جوانان در سال ۹۴ عنوان کرد: ۹ کارگروه اوقات فراغت جوانان جهت جلوگیری از موازی کاری در استان راه اندازی شده و امسال نیز ارزیابی عملکرد از دستگاه ها در این زمینه صورت خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.