سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

مردم با انتخاب روحانی به عقلانیت و اعتدال آری گفتند

دکتر جادری در سالگرد انتخابات ۲۴ خرداد:

مردم با انتخاب روحانی به عقلانیت و اعتدال آری گفتند

مراسم سالگرد انتخابات 24 خرداد

مراسم سالگرد انتخابات ۲۴ خرداد

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: دولت تدبیر و امید، دولت شعور است نه دولت شعار و دولت غیرت است نه دولت غارت و مردم در ۲۴ خرداد به افراطیون نه گفتند و به عقلانیت و اعتدال آری گفتند و نتیجه این گفتمان تمکین قدرت های جهانی در برابر اراده مردم بوده است.

دکتر جاسم جادری در آئین گرامیداشت سالگرد حماسه انتخابات ۲۴ خرداد در بندرعباس با بیان اینکه مردم با نزدیک به ۱۹ میلیون رای به دکتر روحانی در انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ و اختلاف ۱۳ میلیونی با نفر دوم گفتمان اعتدال را نهادینه کردند، عنوان کرد: در حالی که کشور ما در زمینه های مختلف دچار تهدید و تحریم بود اما امروز تهدید از سر مردم برداشته شده و تورم نیز از ۴۵ به زیر ۱۶ درصد رسیده و دیگر گرانی افسار گسیخته نداریم و رشد اقتصادی نیز به بالای سه درصد رسیده است.

وی افزود: دولت تدبیر و امید، دولت شعور است نه دولت شعار و دولت غیرت است نه دولت غارت و مردم در ۲۴ خرداد به افراطیون نه گفتند و به عقلانیت و اعتدال آری گفتند و نتیجه این گفتمان تمکین قدرت های جهانی در برابر اراده مردم بوده است.

استاندار هرمزگان ادامه داد: امروز این دولت با وجود تحمل زخم زبان های دلواپسان در حال دفاع از ملت است و دولت تدبیر دولت تدبیر و امید در کنار صداقت و شفافیت و خدمت، از تمام ظرفیت ها و سرمایه های انسانی جدای از گرایشات حزبی و سیاسی و قومی استفاده می کند تا بتواند وضعیت معیشتی مردم را ارتقاء دهد.

جادری تصریح کرد: با استقرار دولت تدبیر و امید نا امیدی از جامعه رفت و دولت در حمایت از فضای نقد و انتقاد گام های مهمی برداشته و عرصه فعالیت را به مخالفین و منتقدین خود نیز داده است.

وی با بیان اینکه از جمله دستاوردهای دولت یازدهم، گشایش تحریم ها و آزاد کردن بخشی از مطالبات بلوکه شده کشور و رشد اقتصادی بوده است، اظهار داشت: این درحالی است که این دولت وارث خزانه خالی بود و بدهکاری عجیبی در دولت گذشته وجود داشت و بی اعتمادی در همه زمینه ها بر کشور حکم فرما بود اما به برکت گفتمان اعتدال و تدبیر، توانسته ایم هم اعتماد بین المللی را جلب و هم امنیت سرمایه گذاری را فراهم کنیم.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: دولت یازدهم در مقابله با فساد عزم خویش را جزم کرده است، در حالی که دولت از هر سو مورد هجوم عده ای قرار گرفته که منافع خود را در خطر می بینند و با تخریب دولت به دنبال تسویه حساب سیاسی هستند.

جادری با اشاره به دومین سفر کاروان تدبیر و امید به استان هرمزگان، عنوان کرد: پس از این سفر به استان هرمزگان که نماد همدلی و همزبانی و وحدت و برادری است و به برکت همه مذاهب اسلامی و اقوام مختلف این وحدت و انسجام روز به روز در حال بیش تر شدن است، اقدامات خوبی در زمینه های مختلف انجام شد.

وی گفت: ماحصل سفر رئیس جمهوری به هرمزگان توجه ویژه به شرق و غرب استان بوده و امیدواریم با این برادری و وحدت که میان شیعه و سنی در هرمزگان وجود دارد، از ظرفیت های همه اقوام در آبادانی این استان در کنار خلیج فارس استفاده کنیم.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: خوشبختانه توانستیم از ظرفیت بانوان و برداران اهل سنت در عرصه مدیریتی استان هرمزگان استفاده کنیم و با همکاری خوب اعضای ستاد دکتر روحانی در استان توانستیم جوی آرام و امیدوار کننده در مدیریت اجرایی هرمزگان ایجاد کنیم تا شعار دولت را در هرمزگان محقق کرده باشیم.

جادری با اشاره به وضعیت اعتبارات و بودجه ها در هرمزگان، افزود: علی رغم اینکه استان هرمزگان سال گذشته از لحاظ تامین و وصول درآمد به اندازه هشت استان کشور به حساب خزانه پول واریز کرد و مازاد درآمد داشت که باید ۵۰ درصد این مازاد درآمد به هرمزگان بر می گشت اما یک و نیم درصد آن تخصیص یافت.

وی ادامه داد: به دلیل عدم نزول بارش رحمت الهی شهر بندرعباس و سایر شهرهای استان به دلیل کم آبی در معرض بحران قرار دارند که با اختصاص بخشی از اعتبارات عمرانی توانستیم این موضوع را مدیریت کرده و اولین آب برداشتی از چاه های شمیل و نیان نیز به بهره برداری می رسد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان بیان داشت: در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت باید با برنامه و حرکتی جهادی به سمت توسعه و رفاه مردم گام برداریم و همان طور که رئیس جمهوری مطرح کرده اند، استان هرمزگان در مسیر تحقق تحولات بزرگی قرار دارد.

فرش قرمز فعالیت را برای خبرنگاران و اهالی رسانه ها پهن کنیم

شایان ذکر است؛ در این مراسم شیرزاد عزتی رئیس خانه مطبوعات هرمزگان نیز با بیان اینکه در دو سال اخیر تقریبا همه دیدگاه ها اجازه کار و فعالیت داشته اند و در حوزه رسانه نیز این گونه بوده است، عنوان کرد: در دولت گذشته یکی از نارسایی ها در حوزه فرهنگ استان، گماشتن مدیران خاک بر افلاک فرهنگی هرمزگان بود که کار آنها برچسب زدن به اساتید در حوزه آموزش و فرهنگ بود.

وی ادامه داد: متاسفانه در گذشته رسانه ها به جرم خطای ناکرده خودتحریمی و خودتعطیلی داشتند و با دستورهای غیررسمی اعلام می شد که نباید بخش دولتی با برخی روزنامه ها و رسانه ها همکاری کند.

رئیس خانه مطبوعات هرمزگان افزود: امام هم اکنون روند انتشار نشریات در هرمزگان از هفته نامه و ماهنامه ها به انتشار روزنامه ها تغییر یافته و راه اندازی چاپخانه مطبوعات نیز که آرزوی دیرینه مطبوعات استان بود در این دولت محقق شد.

عزتی خاطرنشان کرد: همچنین فرهنگسرای رسانه استان نیز با شکل و معماری زیبایی بازسازی شده که به زودی افتتاح خواهد شد.

وی گفت: ما از دولت می خواهیم تا برای مدیران این الزام و آموزش را ایجاد کند که با سعه صدر با رسانه ها برخورد کنند.

رئیس خانه مطبوعات هرمزگان خاطرنشان کرد: در حالی که دشمنان به دنبال جذب خبرنگاران ما هستند ما باید فرش قرمز فعالیت را برای خبرنگاران و اهالی رسانه ها پهن کنیم.

تلاش دولت تدبیر و امید برای افزایش مشارکت سیاسی زنان قابل تقدیر است

همچنین هدی صالحی دبیر حزب زنان نواندیش مسلمان شاخه هرمزگان نیز در این مراسم با بیان اینکه انتخابات ۲۴ خرداد به سال های بی اعتنایی و خانه نشینی اساتید دانشگاهی و غفلت از اندیشه ورزی پایان داد و آغاز دوباره عصر خردورزی بود، اظهار داشت: زنان توانمند تکلیف خود می دانند تا از همه ظرفیت های به دست آمده در نظام بهره ببرند.

وی افزود: زنان توانمند در کشور برای دستیابی به جایگاه شایسته خود راه طولانی در پیش دارند و تلاش دولت برای افزایش مشارکت سیاسی زنان قابل تقدیر است.

دبیر حزب زنان نواندیش مسلمان شاخه هرمزگان با تقدیر از انتصاب فرماندار زن و ۸۳ دهیار زن در هرمزگان، ادامه داد: دولت تدبیر و امید که برخواسته از آرای زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور است باید مطرح کند که چه برنامه ای برای این قشر دارد.

دولت تدبیر و امید کارخانه های بزرگی برای اشتغال جوانان بندرلنگه ایجاد کند

در ادامه این آئین شیخ محمدصدیق بهجت امام جمعه اهل سنت بندرلنگه، بیان داشت: امروزه علوم انسانی و دینی در بسیاری از مراکز علمی کمرنگ شده اما باید توجه داشته باشیم که دانش های فنی نمی تواند جای خالی علوم انسانی را پر کند.

وی با تاکید بر اهتمام بیش تر به علوم انسانی، افزود: نگاه منطقه ای به استان ها نباید موجب نادیده گرفتن ظرفیت های مختلف شود و باید کشور به توسعه متوزان و هماهنگ برسد.

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه ادامه داد: بندرلنگه نه دارای رونق کشاورزی و نه صنعتی است و تنها وسیله امرار معاش مردم دریانوردی و صیادی است و هیچ کارخانه ای برای اشتغال جوانان در این شهرستان وجود ندارد که از دولت تدبیر و امید می خواهیم تا کارخانه های بزرگی را برای اشتغال جوانان در این شهرستان ایجاد کند.

مجلس همسو با دولت گره از کار دولت و ملت باز خواهد کرد

در بخش دیگری از این مراسم دکتر شهریار مشیری رئیس ستاد دکتر روحانی در انتخابات سال ۹۲ در استان هرمزگان و رئیس سازمان نظام مهندسی هرمزگان با بیان اینکه بیشترین سنگ اندازی ها به این دولت از مجلس صورت می گیرد، اظهار داشت: بیش از ۱۱۰ سال است که در ایران مجلس داریم و در طول تاریخ مجلس هیچ وقت حجم سوالات نمایندگان از دولت های مختلف به سه هزار سوال نرسیده بود اما از ابتدای کار دولت یازدهم تا فروردین ماه امسال بیش از سه هزار سوال از این دولت انجام شده است.

وی ادامه داد: این حجم از سوالات نشان می دهد که وزرای دولت به جای اینکه به وزارتخانه های خودبروند، هر روز در مجلس هستند و یکی از عواملی که دولت نتوانسته برخی خدمات را انجام دهد همین امر بوده و این دولت با سنگ اندازی مجلسی مواجه شده که ۱۷۰ نماینده آن به اعتراف رحیمی معاون اول دولت احمدی نژاد با پول خرج کردن دولت قبل نماینده شدند و به جزء ۱۷ نماینده سایر نمایندگان با امدادهای غیبی از صندوق بیرون آمدند.

رئیس ستاد دکتر روحانی در انتخابات سال ۹۲ در استان هرمزگان افزود: این مجلس روی همه مجالس را در مخالفت با دولت سفید کرده است و در مسئله انرژی هسته ای نیز در سال ۹۳ وزرای خارجه کشورها بیش از ۳۰ روز کاری ملاقات داشته اند و در حد معاونت و کارشناسی نیز بیش از شش ماه مذاکره صورت گرفت اما در ایام تعطیلی مجلس یعنی در عید نوروز مذاکرات لوزان به نتیجه رسید و در تعطیلات تابستانی مجلس هم توافق هسته ای صورت خواهد گرفت.

مشیری خاطرنشان کرد: امیدواریم نمایندگانی برای دور بعد انتخاب شوند که همسوی با دولت باشند تا کارها بهتر انجام شود.

وی گفت: مردم می دانند که این دولت کوتاهی انجام نداده اما امروز تحریم هایی داریم که بخشی از آنها در زمان دولت قبلی به مردم اعلام نشده بود و این تحریم ها برای دولت مشکل ساز شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی هرمزگان با بیان اینکه عده ای در ایران کارشان دلالی تحریم بود، تصریح کرد: این افراد از طریق حساب های بانکی که در خارج کشور داشتند، خرید های وزارتخانه ها را با پولشویی انجام می دادند و از این طریق ارزان ترین کالایی که برای ملت ایران در می آمد ۱۸ برابر قیمت واقعی آن بود.

مشیری افزود: کل فروش نفت ایران طی ۹۳ سال ۶۰۰ میلیارد دلار بود اما در هشت سال دولت احمدی نژاد بیش از۷۵۰ میلیارد دلار ایران نفت فروخت و درآمد ایران در این مدت از بریتانیا نیز بیش تر بوده است.

وی بیان داشت: عده ای می خواستند تا تحریم ها باقی بماند و اختلاس های دولت گذشته نیز در هیچ دولتی با چنین ارقامی صورت نگرفته است.

رئیس ستاد دکتر روحانی در انتخابات سال ۹۲ در استان هرمزگان با بیان اینکه دولت آقای روحانی در خدمت مردم است و امروز در منطقه از احترام بیش تری برخوردار هستیم، اظهار داشت: اقتصاد ما در گذشته دست پول شوها و رانت خوارها بوده و این افراد همان اسپانسرهای بسیاری از نمایندگان فعلی هستند که می گویند باید بند بند توافق را برای ما ترجمه کنید اما زمانی که در حال تحریم شدن بودیم، چنین حرفی نمی زدند.

مشیری اضافه کرد: اگر مردم نمایندگانی انتخاب کنند که همسو با دولت باشند دولت می تواند باری از دوش مردم بردارد.

وی افزود: همچنین این دولت باید در جا به جایی نیروهایی که تابلودار دولت قبلی هستند و در کار دولت سنگ اندازی می کنند، تسریع کند و دست استانداران نیز بسته شده و وزارت کشور آنها را ملزم کرده که حتما از کسانی که استخدام وزارت کشور هستند به عنوان فرماندار و بخشدار استفاده کنند که این امر بی سابقه است و نشان می دهد دولت از داخل نیز با مشکلات پیچیده ای مواجه است.

رئیس ستاد دکتر روحانی در انتخابات سال ۹۲ در استان هرمزگان گفت: مجلس همسو با دولت گره از کار دولت و ملت باز خواهد کرد.

Views: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *