سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

برگزیدگان دومین جشنواره انتخاب زیباترین و مناسب ترین فضای سبز شهری معرفی شدند

به همت سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس؛

برگزیدگان دومین جشنواره انتخاب زیباترین و مناسب ترین فضای سبز شهری معرفی شدند

جشنواره فضای سبز 1

جشنواره فضای سبز ۱

اختتامیه دومین جشنواره انتخاب زیباترین و مناسب ترین فضای سبز با حضور دریانورد رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان، پویافر فرماندار بندرعباس، امینی زاده شهردار بندرعباس، ذاکری مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس و تعدادی از اعضای شورای شهر، معاونان شهردار و جمعی از شهروندان برگزار گردید.

به گزارش صدف نیوز: مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس در این آیین با بیان اینکه معتقد به مشارکت مردم برای توسعه فضای سبز هستیم و با توجه به محدودیت های اعتباری و نیروی انسانی و شرایط اقلیمی و کم آبی در شهر خوشبختانه فضای سبز بندرعباس گسترش یافته و در صورت مشارکت گسترده مردم و ارگانها می توان فضای سبز شهری را بیش از پیش توسعه داد.

امید ذاکری هدف از برگزاری این جشنواره را جلب مشارکت عمومی، ارتقاء فرهنگ حفظ و گسترش و توسعه فضای سبز، تقدیر و تشکر از شهروندانی که در ارتقاء زیباسازی شهر و افزایش سرانه فضای سبز مشارکت فعال داشتند عنوان نمود و افزود: اولین دوره این جشنواره در بهار سال ۹۳ آغاز و با انتخاب نفرات برتر در تابستان همین سال به پایان رسید.

ذاکری در ادامه خاطر نشان کرد: اولین دوره این جشنواره در سه بخش(منازل ویلایی، آپارتمان ها، ادارات و سازمان ها) برگزار گردید و با برنامه ریزی های بعمل آمده امسال در دومین دوره جشنواره بخش اماکن تجاری با توجه به اهمیت نقش آن ها در توسعه و حفظ فضاهای سبزمعابر اصلی شهر اضافه گردید.

این مقام مسئول اظهار داشت: دومین دوره جشنواره از ابتدای اسفند ۹۳ با ثبت نام از علاقمندان آغاز گردید که با توجه به استقبال خوب و مناسب شهروندان مهلت ثبت نام تا نیمه اردیبهشت ماه ۹۴ تمدید شد.

جشنواره فضای سبز 2

جشنواره فضای سبز ۲

این مقام مسئول گفت: با توجه به اطلاع رسانی ها و بازخورد مناسب برگزاری دوره قبلی جشنواره تعداد شرکت کنندگان نسبت به اولین دوره جشنواره به میزان بیش از ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.

فرماندار بندرعباس نیز در این جشنواره اظهار داشت: توجه به افزایش سرانه فضای سبز با توجه به نیازهای اجتماعی زندگی شهری امری ضروری است و شایسته است مورد توجه و اهتمام مطلوب مسئولان شهری قرار گیرد.

احمد پویافر بیان داشت: کاشت درخت و توسعه فضای سبز مورد تاکید فرهنگ اسلامی است چرا که توسعه فضای سبز از نیازهای اصلی و حیاتی یک شهر است و شایسته است مسئولان شهری در قالب یک طراحی برنامه اصولی شاخصه‌های فضای سبز را در شهرستان تقویت کنند‌.

وی در ادامه افزود: فضای سبز یک سرمایه مهم و ارزشی است که نقش حیاتی در زندگی انسان‌ها ایفا می‌کند به طوری که زندگی همه انسان‌ها وابسته به منابع طبیعی است و باید در این راستا تلاش و جدیت بر صیانت و حفاظت از این موهبت‌ و منابع طبیعی باشد.

پویافر در پایان با بیان اینکه اقدامات خوبی در عرصه های مختلف فضای سبز شهری بندرعباس انجام شده ، افزود : شهرداری و سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر بندرعباس فعالیت بسیاری در زمینه توسعه فضای سبز شهر انجام شده که در این راستا باید از دست‌اندرکاران قدردانی نمود . برنامه ریزی مدون، هموراه باید فرهنگ استفاده صحیح و نگهداری از فضاهای سبز شهری را در سطوح مختلف جامعه گسترش داد و به آن اهتمام ویژه ای داشت.

شهردار بندرعباس نیز با قدردانی از اهتمام دکتر ذاکری در برگزاری این جشنواره برای دومین سال پیاپی گفت: فضای سبز نماد سرزندگی و مهمترین شاخصه آبادانی است.

عباس امینی زاده افزود: با توجه به کمبود آب، در سال اخیر از شیوه ای متفاوت در آبیاری فضای سبز استفاده شده است و تلاش کرده ایم در کنار افزایش فضای سبز، مصرف آب را کاهش دهیم. امینی زاده گفت: در پیاده روسازی به گونه ای طراحی کرده ایم که از آب کولرها برای آبیاری فضای سبز استفاده شود و بایستی در منازل و ادارات نیز این فرهنگ سازی صورت پذیرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان هم با قدردانی از شهرداری بندرعباس و سازمان پارکها و فضای سبز در برگزاری این جشنواره مفید و که منجر به ایجاد انگیزه بیشتر در شهروندان در توسعه فضای سبز شده تاکید کرد: بایستی توانایی ها و توانمندی های حوزه فضای سبز تقویت شود.

صالح دریانورد افزود: بایستی از گونه های بومی، مقاوم به کم آبی و سایه دار و گونه های قدیمی بندرعباس بیشتر استفاده شود.

وی تصریح کرد: بوستان شهید دباغیان بندرعباس کلکسیونی از درختان محلی مانند لور، چریش، گل ابریشم و … است.

دریانورد همچنین گفت: باید ارگانهای ذیربط از جمله شرکت آب منطقه ای و آب و فاضلاب تلاش کنند که پساب فاضلاب را استانداردسازی کنند که قابل استفاده در آبیاری فضای سبز باشد و بجای ریختن به دریا در فضای سبز مورد استفاده قرار گیرد.

وی اقدامات سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس در بخش توسعه فضای سبز را خوب توصیف کرد و گفت: این اقدامات می تواند الگویی برای سایر شهرها باشد.

در پایان این مراسم از برترین های این جشنواره به شرح ذیل تجلیل به عمل آمد:

رتبه برتر اول ویلایی: خانم فاطمه عباس نژاد

رتبه برتر دوم ویلایی: خانم زهرا بهبهانی نژاد

رتبه برتر سوم ویلایی: آقای احمد مهندسیان

رتبه برتر اول آپارتمانی: آقای حامد شمسایی

رتبه برتر دوم آپارتمانی: آقای محمد پلاسی زاده

رتبه برتر سوم آپارتمانی: خانم مژده بهمن نژاد بندری

رتبه برتر اول اداری: کلینیک ولی عصر

رتبه برتر دوم اداری: شهرداری منطقه دو

رتبه برتر سوم اداری: شرکت آب و فاضلاب هرمزگان

رتبه برتر اول تجاری: هتل هما

رتبه برتر دوم تجاری: هتل هرمز

رتبه برتر سوم اداری: سفره خانه رواق ولنجک

Views: 9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *