صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

قبوض برق مشترکین خوش حساب هرمزگانی رایگان می شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیرو ی برق هرمزگان

قبوض برق مشترکین خوش حساب هرمزگانی رایگان می شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان گفت: در راستای تشویق مشترکین به پرداخت بموقع صورتحسابهای برق مصرفی، این شرکت خدمتی ارائه نموده که براساس آن ماهیانه، مبلغ قبض برق مصرفی ۵۰ مشترک خانگی خوش حساب بصورت رایگان محاسبه می شود.

مهندس عبدالصاحب ارجمند افزود: در این طرح آن دسته از مشترکین برق خانگی که با ارسال شماره اشتراک خود به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۷۶۱۱۲۱، صورتحساب خود را دریافت و بصورت غیرحضوری قبل از پایان مهلت مقرر پرداخت نمایند، می توانند در قرعه کشی محاسبه رایگان صورتحساب دوره ای شرکت نمایند. وی با اشاره به اینکه این طرح از ابتدای خرداد ماه آغاز شده گفت: مشترکین خوش حساب نیز با پرداخت بموقع قبوض در هر دوره یک امتیاز کسب می کنند که در صورت پرداخت صورتحساب ها در موعد مقرر در ۶ دوره سال، حائز ۶ امتیاز می شوند و در قرعه کشی سالیانه دو دستگاه خودروی سمند ال ایکس شرکت داده خواهند شد.

مهندس ارجمند اضافه کرد: تعداد مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان در حال حاضر ۵۹۳ هزار مشترک است که حدود ۸۰ درصد آنها قبوض خود را بصورت غیرحضوری و از طریق دستگاههای خودپرداز، موبایل بانک و اینترنت بانک پرداخت می کنند.

به گفته وی، تاپایان سال گذشته ۸۲ درصد مشترکین برق، خانگی بوده اند که ۶۴ درصد مصرف انرژی برق را به خود اختصاص داده اند. وی افزود: مصرف انرژی مشترکین نیزتا پایان سال ۹۳، حدود ۶ میلیون و ۹۰۳ هزار مگاوات ساعت بوده که نسبت به سال قبل از آن ۱۰ درصد افزایش داشته است. در این میان نیز بیشترین میزان مصرف مربوط به مشترکین خانگی با ۴ میلیون و ۴۴۵ هزار مگاوات ساعت بوده است.

مهندس ارجمند اضافه کرد: در سال گذشته ۳۲ هزار اشتراک جدید به متقاضیان واگذار شد که تعداد کل مشترکان تاپایان سال ۹۳ به ۵۸۹ هزار مشترک افزایش یافت . بیشترین پذیرش تعداد مشترک نیز در بخش خانگی با ۲۷ هزار اشتراک و پس از آن بخش تجاری با ۳هزار اشتراک بوده است.

وی اظهار داشت: در شهرستانهای استان نیز بیشترین پذیرش مشترک مربوط به بندرعباس با ۱۵ هزارو ۱۴۴ اشتراک و پس از آن میناب با ۳هزارو ۷۰۰ و قشم با ۳هزارو ۱۳۰ اشتراک رتبه های نخست واگذاری انشعاب به متقاضیان را داشته اند. تا پایان سال گذشته نیز شهرستان بندرعباس با ۲۴۷ هزار اشتراک، میناب با ۷۵ هزار و قشم با ۶۱ هزار اشتراک بیشترین تعداد مشترکین برق استان را در اختیار داشته اند.

وی با بیان اینکه توسعه و نگهداری از شبکه های گسترده توزیع نیروی برق و پایداری تاسیسات از طریق وصول بموقع بهای برق مصرفی مشترکین امکان پذیرمی باشد اظهارداشت: پرداخت بموقع صورتحساب برق علاوه بر تسریع در فعالیتهای جاری شرکت، امکان تامین برق مطمئن و پایدار را برای مشترکین برق فراهم خواهد کرد.

Visits: 104

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *