صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

نماز عید فطر در مسجد جامع بزرگ بندرعباس اقامه خواهد شد

نماینده شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور خبرداد؛

نماز عید فطر در مسجد جامع بزرگ بندرعباس اقامه خواهد شد

مسجد جامع بزرگ بندرعباس

مسجد جامع بزرگ بندرعباس

نماینده شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور از برگزاری نماز عید فطر در مسجد جامع بندرعباس خبر داد.

عباس مومن آبادی گفت: تاکنون ۴۴۰ میلیارد ریال برای ساخت بزرگ ترین مسجد کشور در این شهرستان هزینه شده و تکمیل آن نیازمند ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار است.

به گزارش صدف نیوز، مومن آبادی در یک نشست خبری افزود: مسجد جامع بندرعباس که با زیربنای ۲۲ هزار و ۲۲۵متربع بزرگ ترین مسجد کشور محسوب می شود تاکنون۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اظهار کرد: برای اجرای محوطه سازی و پارکینگ نیز به یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

نماینده شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در ساخت مسجد جامع بندرعباس خاطر نشان کرد: از مبلغ هزینه شده ۴۱۸ میلیارد و ۳۹۰ میلیون ریال از محل فروش زمین مجتمع تجاری نور و واحدهای سهم مسجد و مبلغ ۲۱ میلیارد و ۶۱۰ میلیارد ریال توسط وزارت ارشاد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و یکی از شرکت های اقتصادی هرمزگان تامین شده است.

مومن آبادی اظهار امیدواری کرد وعده کمک ۱۵۰میلیارد ریالی وزیر کشور دولت تدبیر و امید در روز معارفه استاندار هرمزگان به این پروژه محقق شود .

به گفته وی اگر صنایع غرب استان نیز سهم آلایندگی و ارزش افزوده خود را به شهرداری بندرعباس بپردازند، شهرداری بخشی از آن را جهت ساخت مسجد جامع هزینه می کند.

وی همچنین اعلام کرد: آمادگی برای واگذاری ساخت صحن و میدان امام به استانداری هرمزگان و شهرداری بندرعباس با توجه به اختیارهای قانونی آنها به صورت مشروط وجود دارد.

مومن آبادی توضیح داد: محدوده زمین صحن و مسجد جامع بندرعباس و میدان امام خمینی (ره) حد فاصل خیابان های شهید مطهری- بلوار ناصر و خیابان سنایی حدود ۱۰۰ هزار متر مربع است که یک هزار و ۴۱۴ متر مربع در سه پلاک متعلق به اشخاص حقیقی و ۱۲ هزار و ۸۵۱ مترمربع متعلق به دستگاه های اداری است که سند دارند و بقیه زمین ها نیز متعلق به شهرداری است و دستگاه های مستقر در آن سند مالکیت نداشته و به صورت امانی در آنها مستقر هستند.

نماینده شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در ساخت مسجد جامع بندرعباس افزود: با مصوبه کمیسیون ماده پنج استان و موافقت شورای شهر بندرعباس تغییر کاربری این زمین ها تایید شد و به صحن مسجد میدان امام خمینی (ره) اختصاص یافت که قرار شد این زمین ها در سه مرحله تخلیه و مراحل اجرایی صحن و میدان امام (ره) آغاز شود.

مومن آبادی ادامه داد: با وجود تمام مشکلات، حدود ۳۰ هزار مترمربع از زمین های صحن مسجد و میدان امام خمینی (ره) که بیشتر آنها منازل سازمانی بود تخلیه و تعیین تکلیف شد.

وی با اشاره به اینکه سازمانهای تعزیرات حکومتی، خبرگزاری جمهوری اسلامی، حج و زیارت و بهزیستی دارای سند مالکیت هستند، یادآور شد: با مدیران برخی دستگاه ها همچون حراست کل هرمزگان، حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت، شهرداری بندرعباس، دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل تعزیرات حکومتی برای تخلیه قطعی واحدها توافق شده و بقیه دستگاه ها که در مکان های امانتی مستقر هستند باید این امانت ها را تحویل می دادند ولی از پس دادن امانت خودداری می کنند.

وی گفت: برای آنکه مردم از نزدیک پیشرفت فیزیکی این مسجد را مشاهده کنند، نماز عید فطر امسال در صحن مسجد جامع بندرعباس برگزار می شود.

Visits: 15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *