صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

استاندار هرمزگان: ما نباید سرمایه گذاران را خسته و سرگردان کنیم

دکتر جادری در شورای برنامه ریزی:

ما نباید سرمایه گذاران را خسته و سرگردان کنیم

استاندار هرمزگان گفت: سیاست دولت تدبیر و امید حمایت از سرمایه گذاری و تولید و کمک به اشتغال و رونق اقتصادی و ایجاد امنیت پایدار با اشتغال و سرمایه گذاری است و ما نباید سرمایه گذاران را خسته و سرگردان کنیم بلکه وظیفه داریم به آنها کمک کنیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در چهارمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به موارد مطرح شده در خصوص تولید مرغ در شهرستان بستک، عنوان کرد: مشکلات این بخش باید ابتدا در کمیته تخصصی جمع بندی و سپس در کارگروه رفع موانع تولید استان مطرح و مشکلات آن حل شود.

وی ادامه داد: مشکلات بخش های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت و معدن، صنایع دستی و هر چیزی که به اشتغال و سرمایه گذاری و تولید مرتبط است باید در کارگروه رفع موانع تولید مطرح تا در کارگروه بتوانیم مشکلات افرادی که سرمایه گذاری کرده اند را رفع کنیم.

استاندار هرمزگان در ادامه سخنان خود به موضوع اعتبارات ماده ۱۸۰ اشاره کرد و افزود: مدیران عضو شورای برنامه ریزی در ارتباط با اعتبارات استانی تصمیم گیر هستند و سال گذشته نیز ما خودمان در شورای برنامه ریزی در مورد اعتبارات ماده ۱۸۰ تصمیم گیری کردیم.

جادری خاطرنشان کرد: البته ما نظر نمایندگان مجلس نیز را در این خصوص می گیریم اما در نهایت تخصیص اعتبارات به پروژه ها در اختیار شورای برنامه ریزی است که فرمانداران نیز باید در این خصوص نظر بدهند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان با تاکید بر اینکه بیشتر توان خود را برای کار سرمایه گذاری در استان گذاشته ام، اظهار داشت: بنده در ارتباط با کار سرمایه گذاری کوتاهی نخواهم کرد و از هرکس که علاقه مند به پیشبرد کارهای عمرانی کشور و ایجاد کار و رونق تولید است، حمایت خواهم کرد و از مدیران نیز انتظار دارم با بنده همراهی داشته باشند.

جادری تاکید کرد: اگر خود را خدمتگزار مردم می دانیم و دغدغه داریم نباید برای سرمایه گذاران مانع تراشی کنیم بلکه باید مشکلات آنان را حل کنیم.

وی گفت: سیاست دولت تدبیر و امید نیز حمایت از سرمایه گذاری و تولید و کمک به اشتغال و رونق اقتصادی و ایجاد امنیت پایدار با اشتغال و سرمایه گذاری است و ما نباید سرمایه گذاران را خسته و سرگردان کنیم بلکه وظیفه داریم به آنها کمک کنیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه متاسفانه برخی مدیران در مسائلی همچون سرمایه گذاری تنگ نظر هستند، عنوان کرد: طبق مصوبه هیئت دولت ما باید مشکل هرکس که به دنبال تولید و سرمایه گذاری است را حل کنیم و چون مشکل اقتصادی داریم باید اجازه دهیم دیگران به ما در رفع این مشکلات کمک کنند.

جادری اضافه کرد: هرکس این سیاست و فکر را قبول ندارد ما نمی توانیم با او کار کنیم چون دستور و سیاست دولت دولت حمایت از سرمایه گذاری است.

شایان ذکر است؛ در این نشست مشکلات واحدهای مرغداری و تولید گوشت مرغ شهرستان بستک که ۵۰ درصد مرغ تولیدی استان را تامین می کند بررسی و بر حفظ سطح تولید و گسترش آن تاکید شد.

در ادامه نیز طرح های جامع تفصیلی شهرهای دشتی شهرستان پارسیان، بیکاه شهرستان رودان و سندرک شهرستان میناب مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.

Visits: 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *