صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

غربی ها، بیشتر از ایران به توافق هسته ای نیازمندند

هاشمی رفسنجانی:

غربی ها، بیشتر از ایران به توافق هسته ای نیازمندند

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دنیا به این واقعیت مهم رسید که عاقلانه ترین راه حل در برخورد با ایران در همه موارد به خصوص مسایل هسته ای، مذاکره، احترام و گفت وگو است.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در نشست هماهنگی و پایش امور دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اهمیت روز قدس در بین مسلمانان، گفت: مردم فلسطین مظلوم ترین مردمان تاریخ هستند که چند نسل در اردوگاه ها زندگی کرده اند و سالهاست که آرامش و آسایش را تجربه نکرده اند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر حضورپرشور مردم در راهپیمایی روز قدس همچون سال های گذشته، اظهار داشت: ما باید یکبار دیگر علاقه مندی خود به مردم فلسطین و همچنین انزجار از اسرائیل و از همه مهمتر ظلم و ستم در دنیا را به نمایش بگذاریم.

وی به مذاکرات هسته ای اشاره کرد و با بیان اینکه غربی ها خیلی بیشتر از ایران به توافق هسته ای نیازمند و امیدوار هستند، گفت: آنها به دنبال جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای هستند؛ این در حالی است که رهبر معظم انقلاب در فتوای خود ساخت و تولید بمب هسته ای را حرام اعلام کرده اند.

هاشمی رفسنجانی درخصوص خدمات دانشگاه آزاد اسلامی، به چگونگی و چرایی تأسیس آن در اوایل انقلاب و همچنین شرایط دانشگاه های کشور در آن زمان اشاره کرد و گفت: الحمدلله رشد کمی و کیفی دانشگاه آزاد اسلامی به گونه ای است که همه منتقدان به آن اعتراف می کنند.

وی با تشریح اهداف کلمات «آزاد» و «اسلامی»، گفت: اخیراً به این نتیجه رسیدیم که یک پژوهشگاه بزرگ اسلامی نیز در سراسر کشور ایجاد نماییم تا پاسخگوی نیازهای پژوهشی جوانان ایران در اقصی نقاط کشور باشیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وجود ابتکارات، اختراعات و طرح های بسیار مهم دانشجویان و استادان دانشگاه های دولتی و آزاد کشور بر ضرورت تجاری سازی این گونه طرح ها اشاره کرد و با بیان این نکته که کشور نیازمند این گونه پژوهش های علمی، فنی و تکنولوژیکی است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می تواند و این ظرفیت را دارد که در پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان به این گونه پژوهش ها سروسامان دهد.

هاشمی رفسنجانی حل مشکل آب و همچنین مشکل محیط زیست از جمله زباله در ایران اسلامی را از ضرورت های علمی دانشمندان و دانشگاهیان خواند و با اشاره به قراردادی که اخیراً دانشگاه آزاد اسلامی با شهرداری یکی از شهرهای استان مازنداران منعقد کرده است، گفت: همه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور باید آماده باشند تا اگر این طرح جواب داده است، از زباله هایی که تهدید زندگی و محیط زیست می باشد، به عنوان فرصتی برای تولید انرژی برق استفاده کنیم.

وی با توجه به طرح تجمیع و صرفه جویی دانشگاه آزاد اسلامی، و اعتراضات اولیه در خصوص این طرح گفت: الحمدلله پس از دیدن آثار اولیه این طرح، همگان موافق شدند و باید با رعایت همه اصول به گسترش و اتمام آن طرح پرداخت.

 در ابتدای این دیدار حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گزارش کاملی از جزییات طرح تجمیع دو و آثار مثبت آن در این دانشگاه ارائه کرد.

همچنین مرتضی موسی خانی دبیر هیأت امنای استان ایلام، بابک آل طه دبیر هیات امنای استان کرمان ، آرین ساطعی دبیر هیأت امنای استان گلستان ،علیرضا امیرتیموری دبیر هیأت امنای استان گیلان و شهریار عباسی دبیر هیات امنای استان ایلام به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در ارتباط با طرح تجمیع دو پرداختند.

Visits: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *