شماره مجوز: 83030

جشنواره نماز و رسانه در استان هرمزگان برگزار می شود

جشنواره نماز و رسانه در استان هرمزگان برگزار می شود

مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان گفت: جشنواره نماز و رسانه به مناسبت روز خبرنگار در استان هرمزگان برگزار می شود.

حجت الاسلام محمدحسن فروزان نژاد مشاور استاندار و مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان در یک نشست خبری با اعلام این مطلب افزود: به منظور ایجاد انگیزه در اهالی رسانه و گسترش فرهنگ نماز، جشنواره نماز و رسانه را برگزار می کنیم و از تمامی خبرنگاران و روزنامه نگاران استان دعوت می شود آثار خود را که شامل یادداشت، مقاله، گزارش، خبر و … در ارتباط با نماز است و از سال گذشته تا تیرماه سالجاری در یکی از رسانه های مکتوب و یا مجازی انتشار یافته را تا پایان تیرماه به ستاد اقامه نماز استان هرمزگان ارسال نمایند تا پس از ارزیابی توسط داوران، آثار برتر انتخاب و در روز خبرنگار که ۱۷ مردادماه می باشد از نفرات برتر تجلیل به عمل آید.

به گزارش صدف نیوز: حجت الاسلام فروزان نژاد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مومنین در ماه مبارک رمضان گفت: در روزهای آینده وعید سعید فطر اثرات ایستادگی و مقاومت ملت ایران در مذاکره های هسته ای خود را نشان داده و امسال مردم عید فطر خوشحال کننده تری نسبت به سال های قبل داشته باشند.

وی ادامه داد: ابزار اصلی ملت ایران در موانع و مشکل ها ارتباط با خدا است که موجب شده در برابرتهدیدهای قدرت های بزرگ مقاومت کرده و با پایداری از رهبری تبعیت کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان یاد آور شد: بزرگان کشورهای ۱+۵ هر کاری می کنند در برابر ایران اسلامی شکست می خورند و این وعده الهی می باشد که پیروزی متعلق به اسلام و مسلمانان است اما برای این امر باید مقاومت و ایستادگی در برابر سختی ها داشت.

امام جمعه موقت بندرعباس ابراز امیداوری کرد: مذاکره کنندگان هسته ای کشوردر عید فطر موفقیت چشمگیری در برابر جهان غرب و استعمارگران و مستکبران برای این ملت کسب کنند گرچه یکی از ویژگی های استکبار جهانی زیاده خواهی است.

به گفته امام جمعه موقت بندرعباس ، آل سعود که با اقدام های خود باعث شده دشمنان اسلام به مسلمانان ضربه بزنند و کشورهای سست عنصرعربی حاشیه خلیج فارس از مصادیق اسلام امریکایی هستند.

مدیر ستاد اقامه هرمزگان با اشاره به برنامه های ماه مبارک رمضان این ستاد، یادآور شد: روش های ترویج فرهنگ نماز در سال جاری تفاوت هایی با سال های گذشته داشته و در برنامه های جدید سعی می شود این امر به مردم واگذار شود و برای این منظور معاونت مشارکت های مردمی در این ستاد شکل گرفته که در سالجاری هشت طرح را در هرمزگان اجرای می کند.

فروزان نژاد اضافه کرد: این طرح ها شامل ایجاد شبکه امین (انجمن مردمی یاوران نماز)، طرح مبین (مدیریت یاوران نماز در مدارس) با کمک آموزش و پرورش ، طرح تدین برای توسعه فرهنگ نماز در بین دانشجویان و دانشگاهیان، طرح ترویج فرهنگ نماز با استفاده از فضای مجازی، طرح توسعه نماز در حوزه های علمیه، طرح نیک (نماز یاوران کوچک) با همکاری بهزیستی، طرح نسیم سحر برای ترویج نماز جماعت صبح در مساجد، طرح قیام در روستاهای صعب العبور، طرح نماز و شجره طیبه با مشارکت بسیج و طرح سلامت معنوی با کمک و همکاری دانشگاه علوم پزشکی که در بیمارستان ها و مراکز درمانی اجرا می شود است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *