شماره مجوز: 83030

۵۴ درصد جمعیت هرمزگان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان:

۵۴ درصد جمعیت هرمزگان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان مطالبات معوقه این سازمان را هفت هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بیشترین میزان مطالبات مربوط به دستگاههای دولتی و شرکتهای بزرگ است.

سیدفاضل حیدری بلوکی در جمع خبرنگاران بابیان اینکه ۵۴ درصد جمعیت هرمزگان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند از افزایش سه درصدی جمعیت تحت پوشش خبرداد.

وی افزود: تا پایان سال ۹۳جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی درهرمزگان با بالاترین ضریب کشور به ۸۵۸ هزار و۴۴۲ رسیده است که درمقایسه با سال ۹۲سه درصد افزایش یافته است.

حیدری تصریح کرد:درمدت سه ماهه امسال ۷۶۰میلیارد ریال بابت بازنشستگی، ازکارافتادگی و پرداختهای کوتاه مدت درقالب تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت پرداخت شده است .

وی این رقم را برای سال ۹۳در مجموع ۲۷۲میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: بیشترین میزان پرداختی درسال گذشته ۱۸۱میلیارد تومان دربخش مستمری بازنشستگی بوده است.

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان همچنین از صدور دو هزار و ۹۱۷مورداسناد صادره بارقم۷۳۳میلیاردریال بابت کمکهای قانونی درسه ماهه امسال خبرداد و گفت:این رقم ۳۶درصد درمقایسه بامدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

حیدری میزان مقرری بگیران را تا پایان خرداد یکهزار و ۲۷۰اعلام کرد که ۱۸درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

وی حوادث ناشی از کار را ۳۸مورد در مدت سه ماهه امسال اعلام کرد که یک درصد آن منجر به از کار افتادگی کامل، سه درصد نقض عضو و ۳۴درصد بهبودی کامل یافته اند.

این مقام مسوول میزان کل حوادث سال گذشته را ۲۲۸مورد اعلام کرد.

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان درادامه جمع بیمه شدگان اصلی و تبعی را ۷۹۸هزارو ۸۶۳نفراعلام کرد و افزود:بیشترین میزان مستمری بگیران تحت پوشش را بازنشستگان با ۱۲هزار و ۹۶۸نفرتشکیل می دهند.

وی همچنین با بیان اینکه ۲۸واحد بیمه ای در سطح هرمزگان فعالیت دارند از راه اندازی شعبه چهاربندرعباس درسال جاری در مجتمع بندری شهید رجایی خبرداد و گفت:چنانچه مشکل زیر ساختهای مخابراتی برطرف گردد راه اندازی سه شعبه اقماری نیزدر برنامه اجرایی امسال قراردارد.

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان همچنین مطالبات معوقه این سازمان را هفت هزارمیلیاردریال اعلام کرد و گفت:بیشترین میزان مطالبات مربوط به دستگاههای دولتی و شرکتهای بزرگ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *