صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از خبرنگاران حوزه سلامت تجلیل کرد

در آستانه روز خبرنگار

دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از خبرنگاران حوزه سلامت تجلیل کرد

تجلیل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از خبرنگاران

تجلیل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از خبرنگاران

مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه سلامت با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ، معاون بهداشتی دانشگاه ، مدیر روابط عمومی دانشگاه و جمعی از خبرنگاران استان در سالن کوثر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی و تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران حاضر در این مراسم از تلاش های فعالان حوزه رسانه در اطلاع رسانی شفاف و به موقع و همچنین همراهی آنان با برنامه های حوزه سلامت تشکر کرد .

دکتر محمد شکاری در ادامه با تشریح برنامه های سال ۹۴ دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و اقدامات انجام شده در سال گذشته به ارتباط مستمر و همکاری اصحاب رسانه با مجموعه بهداشت و درمان استان در جهت ارائه خدمات مطلوب به مردم اشاره کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم با کمک شما اصحاب رسانه خدمات مطلوبی به مردم شریف استان ارائه نماییم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و رییس مرکز بهداشت استان در این مراسم از راه اندازی ۲۲ مرکز دندانپزشکی تا پایان مهر ماه امسال در استان هرمزگان خبر داد.

دکتر یحیی میرزاده با بیان برنامه های بخش بهداشت و درمان در نیمه نخست سال جاری به راه اندازی ۳۳ مرکز دندانپزشکی در حاشیه شهرها اشاره کرد و گفت : این مراکز در شهرهای ۲۰ تا ۵۰ هزار نفر و روستاها راه اندازی شده است ؛ و در راستای گسترش این طرح ۲۲ مرکز دندانپزشکی تا پایان مهرماه افتتاح خواهد شد .

میرزاده افزود: ۳۱ نفر دندانپزشک در مراکز بهداشتی درمانی مجری برنامه پزشک خانواده مستقر شده اند. همچنین ۴۸ واحد دندانپزشکی در مرکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی تجهیز شده است.

وی در ادامه تشریح فعالیت های بهداشتی و درمانی در سطح استان هرمزگان اظهارداشت: ۱۶۰ پزشک طرحی طی یکسال اخیر جذب شد که تعداد پزشکان از ۱۴۷ نفر در سال ۹۳ به ۲۲۷ طی سال جاری رسیده است. همچنین تعداد پرستار و ماما از ۱۲۰ نفر در شهریور ۱۳۹۳ به ۱۷۹ نفر در حال حاضر رسیده است.

میرزاده خاطرنشان کرد: ۵۷ درصد مراکز بهداشتی و درمانی شامل ۵۳ مرکز بهداشتی در روستاها و ۲۰ مرکز بهداشتی و درمانی شهری تعمیر شدند و ۷۹ مرکز بهداشتی در روستاها و ۳۰ مرکز بهداشتی در شهرها طی سال جاری تجهیز شدند.

رییس مرکز بهداشت و درمان استان هرمزگان در مورد فعالیت های بهداشت محیط در استان، اظهار داشت: تعداد ۴۲ پرونده معرفی متخلفین به دادگاه عمومی و ۲۵۸ پرونده هم به تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم با اهدای شاخه گل و لوح یادبود از خبرنگاران رسانه های جمعی استان تجلیل به عمل آمد.

Visits: 16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *